Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kış Lastiği Tavsiye

Nokian öneriyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kesinlikle Nokian alın kışlık lastik olarak. WR D4 serisi varsa özellikle onu alın.
Hocam nokianı gerçekten epey övüyolar videolarını falanda izledim başarılı; fakat yanaklarının çok yumuşak ve yarılmaya müsait olduğu söyleniyor aklımı kurcalayan bi tek o kısım var yoksa siparişi vercem

Hocam nokianı gerçekten epey övüyolar videolarını falanda izledim başarılı; fakat yanaklarının çok yumuşak ve yarılmaya müsait olduğu söyleniyor aklımı kurcalayan bi tek o kısım var yoksa siparişi vercem

ContiSportContact 5 ile 30 km hızla giderken çukura girince lastiği yardım 2 hafta önce. Ama dünya markası CSC 5 ?
O yüzden Nokian dan şaşmayın. 4 ad. aldım ben daha yeni taktım ve çok memnunum.
Altını çiziyorum sadece kış lastiği olarak üstüne yok. Yaz lastikleri işe yaramaz. Kış lastiğinde de üstüne yoktur denilebilir.

Bence lastikleri alırken markasına göre değil hangi marka hangi ebatta ne yapmış şeklinde değerlendirin.
Lastik karşılaştırma siteleri var oralara girip aracınıza uygun ebatı seçerek çıkan lastikler arasından test sonuçları en iyi olanı seçin bence. Mesela bazı arkadaşlar Nokian demiş ben de methini çok duydum test sonuçlarına baktım 225/45/17 ebatta mesela karda frenlemesi 10 üzerinden 8 küsür puan almış. Good Year 9 üzeri puan almış. Yani ne etikete ne de kullanıcı deneyimlerine tam olarak güvenmeyin uluslararası lastik testi yapan kuruluşların testlerine ve cebinizin durumuna göre karar verin.
En pahalısı en iyisi olacak diye de bişey yok en ucuzu en kötüdür diye de bişey yok.

Petlas snowmaster kullanıyorum ve memnunum. Karda iyi gidiyor. Arabada kış lastiği olduğunun farkına varmıyorsunuz. İthal lastiklere o kadar para vermenize gerek yok.
Öncesinde ise 4 sene Debica Frigo kullandım. Polonya markası. Oda iyiydi.

Bence lastikleri alırken markasına göre değil hangi marka hangi ebatta ne yapmış şeklinde değerlendirin.
Lastik karşılaştırma siteleri var oralara girip aracınıza uygun ebatı seçerek çıkan lastikler arasından test sonuçları en iyi olanı seçin bence. Mesela bazı arkadaşlar Nokian demiş ben de methini çok duydum test sonuçlarına baktım 225/45/17 ebatta mesela karda frenlemesi 10 üzerinden 8 küsür puan almış. Good Year 9 üzeri puan almış. Yani ne etikete ne de kullanıcı deneyimlerine tam olarak güvenmeyin uluslararası lastik testi yapan kuruluşların testlerine ve cebinizin durumuna göre karar verin.
En pahalısı en iyisi olacak diye de bişey yok en ucuzu en kötüdür diye de bişey yok.

Hocam bu bahsettiğiniz karşılaştırma sitelerinden bi örnek verebilir misiniz incelemek için

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Geri
Üst Alt