Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

kasko ve sigorta fiyatlarınız

Hazır konu açılmış ken.. bende de aynı araç var 2012 1.4tsı fr leon ilk aracım 24 yaşındayım ve ilk sigortave kosko yaptıracak oldum...trafik sigortasına 1057 TL verdim kaskoya da en düşük fiyat 2700 TL idi 3 hafta önce normal mi acaba kasko yaptırmadım şu an... Ve bi kasko poliçe türü daha vardı 780 TL ak kasko diye araç camını ve vuran kaçan belirsiz kanıtsız hasarlar da ödeme yapmıyor muş onun haricinde ki leri normal kasko gibiymiş... Varmı böyle yaptıran ve fiyatlar normal mi aracıma ve durumuma göre

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Kardeşim ben 29 yaşındayım şimdiye kadar kullandığım arabalar kendime ait değildi ve bu sene aldığım araçla birlikte tüm işlemleri kendi üstüme yaptırdım. Sigorta ücreti yukarıda yazdığım gibi seninkiyle aynı neredeyse. Kasko da 2000 gibi bir şey ödedim o da tanıdık sigortacı vasıtasıyla. O 800 liralık kasko poliçesini de şimdiye dek hiç duymadım doğrusu, yaptırmayı düşünürsen de sağlam araştırıp bilgilen derim.

Kardeşim ben 29 yaşındayım şimdiye kadar kullandığım arabalar kendime ait değildi ve bu sene aldığım araçla birlikte tüm işlemleri kendi üstüme yaptırdım. Sigorta ücreti yukarıda yazdığım gibi seninkiyle aynı neredeyse. Kasko da 2000 gibi bir şey ödedim o da tanıdık sigortacı vasıtasıyla. O 800 liralık kasko poliçesini de şimdiye dek hiç duymadım doğrusu, yaptırmayı düşünürsen de sağlam araştırıp bilgilen derim.

Cevabınız için teşekkürler :) Hocam şu sizin tanıdığı arayıp sorsak bilgileri versek benim aracın kasko sunukaça yapar acaba

Muhsin Bey bu konuda problem çıkacağını sanmıyorum.
Türkiye Sigortalar Birliği Kasko sigortası genel şartlarında;
yani her kasko poliçesi kapsamında olması zorunlu aşağıdaki maddeleri kasko poliçesi içine alıyor.

4.4.Deprem, toprak kayması, fırtına, dolu, yıldırım veya yanardağ püskürmesi nedeni ile meydana gelen zararlar,

4.5.Sel ve su baskını ile meydana gelen zararlar,

Tam metni aşağıdan inceleyebilirsiniz.

https://www.tsb.org.tr/kara-araclar...ri-yururluk-tarihi-01-04-2013.aspx?pageID=501

Bu maddelere uymayan sigorta şirketlerine ciddi cezalar verirler.
Size canıgönülden katılıyorum.Ama maalesef güzel ülkemde bazı şeyler kağıt üstünde kalıyor.Eskiden kasko klozlarında tabii afet olarak geçiyordu,tabii afet deyince her türlü afeti kapsar gel gelelim şimdilerde ise deprem,sel,vs.olarak yazmışlar.Üstelik cam çatlaklarını bile değiştirmeyen tamir yoluna giden poliçeler mevcut.Oysaki cam akışkan olan tek katı maddedir.Onarımı bildiğim kadarı ile mümkün değildir.kimyasallarla bir müddet geçiştirilebilir.Bu sebeble kaskomu yaptırırken şirketlerin mali durumlarını,ortaklıklarını,referanslarını,şikayetvar sayfalarındaki tüketici memnuniyetlerini,sigortanın yetkili acentasını,çalıştığı yetkili servislerini,çekici hizmeti veren asist firmalarına varıncaya kadar araştırırım.Mali mesuliyet sigortası önemli değil ama kasko benim için çok önemli.saygılar.

Kasko allianz 1200
Sigorta aksigorta 1100 seat ibiza 2017

Kasko ve trafik işlemlerinde şöyle bir durum var bir önceki yılın fiyatını aldığında bir şekilde indirim yapılmış gibi oluyor çünkü gelen zam sana yansımamış sayılıyor.

2016 Ateca aracım geçen sene 1050 TL kasko 580 TL trafik çıkmıştı sanırım öyle bir rakamlardı.

Ben yaptıralı 2 ay oluyor.
2016 leon tsi.
Kasko= Atlas 1866 -7 taksit
Si̇gorta= ak sigorta 1119 - 5taksit.
İlk aracım ve hasarsızlık indirimi yok haliyle.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt