Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Kaputtaki plastikden su alma

Arkadaşlar Leon 2012 aracımın kaputtaki ön plastigi su alıyor . Dikkatli inceledm orda boşda bi delik var içerde . Tamamen motorun üzerine akıtıyor . Oraya silikon çekdim . Başına gelen oldumu daha önce . Oraya nasıl bi çözüm bulabilirim

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Normalde motor kısmına açılan delik olmaması gerekir su tahliyesin de tıkanıklık olabilir resmini de paylaşırsanız daha sağlıklı olur

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Arkadaslar hazir konu hortlamisken bende ne zamandir merak ediyordum kaput plastiginden sizan su neden motor bolumune geliyor diye. Tahliye deligi bilincli olarak konulmus bir delik buna eminim. Ama neden boyle bir yol tercih etmisler? Sicak motor buradaki suyu buharlastiriyor ama ya kapaktan iceri sizarsa???

Foto uzerinde aciklamaya calistim durumu..

Screenshot_2020-08-17-20-25-09-261.jpeg

Arkadaslar hazir konu hortlamisken bende ne zamandir merak ediyordum kaput plastiginden sizan su neden motor bolumune geliyor diye. Tahliye deligi bilincli olarak konulmus bir delik buna eminim. Ama neden boyle bir yol tercih etmisler? Sicak motor buradaki suyu buharlastiriyor ama ya kapaktan iceri sizarsa???

Foto uzerinde aciklamaya calistim durumu..

Ekli dosyayı görüntüle 21753
Selamın aleyküm kardeş. Bu soruna bir çözüm bulabildin mi? Akan su kaput keçesinde birikiyor o da belirttiğin yerden enjektörlere akıyor. Ben silikonla kapattım fark ettiysen sağ ve solda daha geniş iki delik daha var. Bu sefer ordan da şarj dinamosuna geliyor su o daha tehlikeli. Orayı da silikonlandım ama yine de bir yerden girip akıyor.

Selamın aleyküm kardeş. Bu soruna bir çözüm bulabildin mi? Akan su kaput keçesinde birikiyor o da belirttiğin yerden enjektörlere akıyor. Ben silikonla kapattım fark ettiysen sağ ve solda daha geniş iki delik daha var. Bu sefer ordan da şarj dinamosuna geliyor su o daha tehlikeli. Orayı da silikonlandım ama yine de bir yerden girip akıyor.
Aleykumselam ustadim. Ben o kisma hicbir sey yapmadim. Cunku onu oraya bilincli koyanin mutlaka bir dusundugu vardir diye dusundum :) cunku tesadufi bir delik degil su tam isaretledigim kapaktaki havuza akiyor. Yalniz neden boyle bir yol tercih etmisler onu halen merak ediyorum..

Geri
Üst Alt