Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

kalkıştaki titreme ???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Siz sadece konfor olarakmı düşünüyorsunuz bunları? Fiyat sadece konforu etkilemez. Verdiğim örnekteki gibi A5 'teki motor kulağı sadece konfor için hidrolik yapılmadı, aynı zamanda yol tutuşunu etkiliyor. TT-RS 'te içi hava dolu jantlar kullanılıyor, konfor içinmi? Hayır. BMW 3.35 belki M3 performansı gösteriyor, fakat M3 'teki kilitli difensiyele sahip değil. Bu yüzden hiçbir zaman aynı pist performansını gösteremiycek.

Aracınıza sonradan taktığınız herşeyin aracınızı garantiden çıkarma riski vardır.

Aracınızın garantiden çıkarılması için, tabi bu ilgili sorunun, parçadan kaynaklaması ve servisin bunu kanıtlaması gereklidir. Mesala hava filtresi taktınız, 10000km sonra motorunuz patladı. Servis size sadece bu hava filtresinden olmuş diyemez. Kanıt göstermesi lazım. Kurallar ve yasalar böyle.

Söylediğiniz şeyler Türkiye 'de al sat yapan modifiye firmalar için geçerlidir. Yurtdışında modifiye markaları işlemleri için gerekli AR&GE 'yi yaparlar. Bunun için yurtdışında bilinçli modifiye yapıyorlar denilir.

Yurtdışında bu yüzden üst sınıf modifiye edilmiş araçları görürsünüz. Bilmiyorum hiç bimmerpost.com 'a girdinizmi? M3 bölümüne bakarsanız, binlerde ama binlerde modifiye edilmiş E92 M3 görürsünüz. Yada bir m5board.com a girdiğinizde, tonla M5,M6 sahibi modifiyelerini tartışıyor olurlar. Bu kadar insan aptal değil heralde, modifiye ettim aracım elimde kalıcak demiyorlar.

Aracınızdan daha çoğunu istiyorsanız, kendi bütçenize ve isteklerinize göre modifiye yaparsınız. Bu kadar basit.

Bahsettıgınız bellı seylerde haklı olmakla bırlıkte sunu da goz ardı etmemek lazım,mert abının dedıgı gıbı Vw bu kadar basıt bseyı uretemedı mı yada bu gercekten b eksıklıkle arabada sorun yaratıyorsa dısarda 30-40 dolara satılan bu parcanın kendısıne cok buyuk bır malıyet olacagını dusunup es mı gectıler,konumuz bu.konu arabalarımıza sonradan bsey eklemek degıl.ayrıca ılanda gorulen parca orjınalınden kat kat dayanıklı motor kulakcıkları gıbı bsey de degıl.alan takan gule gule kullansın ama bana mantıklı gelmıyor

Tartışmayı uzatmamızın sebebi sizin kullandığınız cümleler: "haftadan fazla olmasına rağmen bir faydasını görememiş olmasına rağmen"

****.net memnun kalmış bir sürü A3 ve TT sahibi var. 10 'a yakınına ben bizzat taktırdım. Hepsi öve öve bitiremedi. Heralde herkez yalan söylüyor size göre. Üstüne üstlük Volkan arkadaşımızda memnuniyetini dile getirdi.

Yurtdışından size quote'larla büyük firmaların bunu satışını ve etkilerini gösterdim. Siz hala neden kötüleme çabası içindesiniz onu anlamadım.

Garanti konusuna gelirsek işte Servis yetkililerinin biliçsiz bir şekilde araç sahiplerini korkutmasından kaynaklanıyor. Sizin müdürünüz sayılacak birçok yetkili kişiyle görüştüm bu konuda. Bir araç garantiden çıkacaksa, nedeni yazılı bir şekilde, elle tutulur nedenlerle olmalı.

Ben Türkiye Audi Pazarlama Müdürü Özgür Özbalaban 'la bizzat kahvaltıda bunları konuştum ayrıca Türkiye Audi Servisler Müdürü Şendoğan Bey 'de aynı fikirde. Cumartesi günü Audi Quattro experience 'a gelirseniz ikisiylede görüştürebilirim bu konuda.

Lise/ortaokul mezunu servis elemanı aracım garanti dışında dedi diye öyle garanti dışına çıkmıyor. Bunlar ciddi konular. Öyle iddia ve laf arabasıyla kanıtlanmıyor. Ben aracıma 140 milyar para ödedim. Kimse karşıma çıkıp jant taktın aracın garanti dışında diyemez.

---------- Post added at 18:39 ---------- Previous post was at 18:34 ----------

kurtbil' Alıntı:
Bahsettıgınız bellı seylerde haklı olmakla bırlıkte sunu da goz ardı etmemek lazım,mert abının dedıgı gıbı Vw bu kadar basıt bseyı uretemedı mı yada bu gercekten b eksıklıkle arabada sorun yaratıyorsa dısarda 30-40 dolara satılan bu parcanın kendısıne cok buyuk bır malıyet olacagını dusunup es mı gectıler,konumuz bu.konu arabalarımıza sonradan bsey eklemek degıl.ayrıca ılanda gorulen parca orjınalınden kat kat dayanıklı motor kulakcıkları gıbı bsey de degıl.alan takan gule gule kullansın ama bana mantıklı gelmıyor

Zaten amaç fabrika çıkışındaki motor kulağını daha iyisiyle değiştirmek değil. Daha sportif olmasını sağlamak.

Araç üzerindeki konforu destekleyen bir parça. Yumuşak ve motor sallantısına izin veriyor.

Bizim sattığımız ise 88A polyurethandan yapılmış çok az daha sert bir parça. Bu sallantıyı önlüyor.

Ben Cuma günü herhangi bir 1.6 FSI veya 1.4 TSI sahibine bedavaya taktırmaya hazırım. Kendisi gelip buraya tecrübelerini yazar.

Cep telefonumu veriyorum: 05558247471

Sonuçta bende boş konuşan modifiye firması sahibi değilim. Kendimde yepyeni bir Audi A5 kullanıyorum ve hiçbir zaman zarar verecek birşey yapmam. Ayrıca Endüstri Müdendisiyim, üretim benim kendi mesleğim.

Aşşağıda TT sahibi 2 arkadaşın yorumlarını koyuyorum:

Ha şimdi anlaşıldı desenize ben bu parçayı pazarlayanım o yüzden kovalıyorum bu kadar. (Bu arada Volkan ın memnun olduğu kısmı bana kopyalar mısınız) Hatta boşverin Hako sen bence bu başlığı kilitle bu forum içerisinde ticari amaç için başlık açmanın yasak olduğu açan kişiler için yapılacak yaptırım kayıt olurken kabul etmiş olduğunuz sözleşme ile bağldır. Size başka sitelerde hayırlı işler lakin sitemiz buna kapalıdır.

Sinirlenmeye hiç gerek yok. Söylediklerim gururunuza dokunduysa özür dilerim. Gördüğünüz gibi herşeyi size madde madde yazıyorum.Garanti konusunda cevabınızı bekliyorum...

volkan arkadaşımızın kendi ağzından:
valla titreşim ilk haline göre biraz azaldı sanki ama halen titriyor yani...
bu parçayi takmadaki esas amacım 1.6 8vnin karakteristik titrek çalişmasını ortadan kaldırmaktı ama daha da arttirmiş oldum..
zamanla geçeceğini ümit ediyorum çünkü parçanin getirisi kesinlikle var...torkunu daha net hissediyorum..çikarmaya kiyamiyorum. =)

Ayrıca TT sahiplerininin söylediklerini quoteluyorum:

Arkadaşlar uzun zamandır merak ettigim mtoro kulagının kendisini ve etkisini en sonunda anlamıs bulunmaktayım.suan turbofsi motor kulagıyla geziyorum 2 3 gün oldu yaklasık ve gayet memnun kaldım bana en cok etkisini motordaki titreşimi azaltarak ve vites aralarındaki geçişlerden snraki fırlamalarda birden verdigi motoru vurduruyormus gibi olan tepkisini azaltarak gosterdi(performans azaltmaksızın). Performans icin etkisi oldumu derseniz emin olun onu bu hızdaki bi aracda hiissetmek zordur cok buyuk bir performans farkı olmadan hsstmek kolay deil oyuzden hala aynı gibi geliyor verdysede cok olmadıgından hissetirmemiştir..ama hicbir yan etkisi olmadı.tavsiye edilir..

İyi günler arkadaşlar,

Bugün ***.net 'in ürettiği Motor Kulağı 'nı aracıma taktım. Bizim burdaki bir tamirciye götürdüm, gerekli parçaları verdim ve toplam 10 dk 'yı almadı. Tamirciler parçanın ne işe yaradığını anlamadıkları için biraz anlatmam gerekti o kadar.

Benim aracım 2008 TT 2.0TFSI DSG. Nerdeyse 2 senedir kullanıyorum aracımı ve modifiye yapmaya başlamaya karar verdim. Ucuz bir modifiye olan TurboFSI.net motor kulağından başlamak kolay geldi

En farkedilen şey motorun tepkisi. Gaza bastığınız andan arabanın hızlanmasına kadar geçen vakit azalıyor. Tepkimeler daha hızlı kesinlinle. Altınızdaki araç daha sportif havası veriyor.

Vites tepkileri ise az da olsa sertleşti, DSG zaten vites atarken, bi şöyle geriye doğru gidip öyle öne atıyordu. Bu geriye doğru gidiş (hafif yavaşlama gibi) azaldı kesinlikle.

Herkeze tavsiye ederim, tamamen aracın sportifliğini arttırmaya yönelik bir ürün ve sadece 55ytl olması çok güzel. Heralde jant ve yay ile devam etmeyi düşünüyorum.

Bu dakika itibarı ile size bir cevap verme hakkım yok. Burada ticari bir metanın tartışılması konusunda siteye üye olurken bir anlaşma yaptınız ve siz bu sözleşmeye uymuyorsunuz iş bu sebeple savunduğunuz parça ve buna benzer parçalar için size ne bilgi ne de tartışma platformu oluşturma amacım yok. Forum yöneticisi konu ile ilgili gerekenleri yapacaktır. Benim elimde binlerce parça aksesuar varken sadece SCW istiyor diye buradan bir şeyler yayınlayıp tanıtırken yazılan 7 mesajın 7 sininde nerede ise bu başlık altında toplanması ve üstüne üstlük beni sorgular gibi sorular sormanıza müsaade etmeyecek ve ortam hazırlamayacağım Sayın Ant. Konu benim için kapanmıştır

konu arabadaki titremeden buralara kadar gelmiş baskı balata volan derken küçük bir motor kulağı konuyu nerelere getirmiş bu parçayı taktırıp gerçekten bir fark görende olmuştur yada beklentilerini karşılamayanda olmuştur herkese hayırlısı olsun

Gilgamesh' Alıntı:
Bu dakika itibarı ile size bir cevap verme hakkım yok. Burada ticari bir metanın tartışılması konusunda siteye üye olurken bir anlaşma yaptınız ve siz bu sözleşmeye uymuyorsunuz iş bu sebeple savunduğunuz parça ve buna benzer parçalar için size ne bilgi ne de tartışma platformu oluşturma amacım yok. Forum yöneticisi konu ile ilgili gerekenleri yapacaktır. Benim elimde binlerce parça aksesuar varken sadece SCW istiyor diye buradan bir şeyler yayınlayıp tanıtırken yazılan 7 mesajın 7 sininde nerede ise bu başlık altında toplanması ve üstüne üstlük beni sorgular gibi sorular sormanıza müsaade etmeyecek ve ortam hazırlamayacağım Sayın Ant. Konu benim için kapanmıştır

Garanti konusunda burada bu kadar Seat sahibine yanlış bilgi veriyorsunuz. Onlarda müşteri bende. Onlara yok jant taktın garanti dışında yok egzos değiştirdin garanti dışında DIYEMEZSINIZ. Yarın ilk işiniz Servis direktörünüze gidip konuyu sormak olsun.

Cevap verme hakkım yok falan triplerini geçelim. Garanti konusunda kesin bir cevap verin herkez öğrensin.

Ayrıca ben size soru falan sormadım bir önceki mesajımda gerçi...

1) bu konunun benim şahsım alakasını anlayamadım (cevap hakkı doğurmayacak sözler kullanırsanız sevinirim direk art niyet arayacağım ve sizin uslübunuzu kullanacağım)
2) Benim neden sinirlenmem gerekiyor yada sinirlendiğim hissiyatına nereden kapıldını onu da bilmiyorum ve merakta etmiyorum aslında.
3)Alıntı:
valla titreşim ilk haline göre biraz azaldı sanki ama halen titriyor yani...
bu parçayi takmadaki esas amacım 1.6 8vnin karakteristik titrek çalişmasını ortadan kaldırmaktı ama daha da arttirmiş oldum..
zamanla geçeceğini ümit ediyorum çünkü parçanin getirisi kesinlikle var...torkunu daha net hissediyorum..çikarmaya kiyamiyorum. =)

Ben konunun titreşimle alakalı olduğunu sanırıyordum ama Türkçe okuma yazması olan herkes Volkan ın hala titreme konusunda bir gelişme kaydedemidiği gerçeğini okuyabilecektir

Mert abi yazmamış ama öncelikle şunu belirtmek isterim, Mert bu foruma bir Erya çalışanı olduğu için yazmıyor, bizim dostumuz olduğu, ortamımızı sevdiği için, firmasından hiçbir ekstra almadan gönülden bize yardım etmek için burdadır.Bunu çoğunuz biliyor ama bilmeyen 'yeni' üyelerimiz için tekrar hatırlatmak istedim. Bu yüzden yukarda yazılanlar gibi yanlış bir yönlendirmesi veya bizi kazıklamaya, kandırmaya çalışması gibi birşey söz konusu olamaz, zaten burda herkes için neler yaptığını bilen bilir tartışmaya bile gerek yok. Konu benim dışarıdan objektif gözlemime göre bir sorun çözmekten çok bir parçanın tanıtımına dönmüştür, sitemiz kuralları da bunun yanlış olduğunu söyler.. Bu yüzden konu kilitlenmiştir..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt