Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

kalkıştaki titreme ???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Seat neden baştan koymadı diye düşünürseniz, zaten modifiye hiçbir parça eklemeyeceksiniz.

Hava filtresi chip yapıyorsunuz, bunu neden Seat yapmadı?
Tabikide cost-cutting.

Chip tuning size göreceli bir farkmı katıyor yoksa firmalar 2.0 T araçlar için 30beygir kazandırıyor derken size yalanmı söylüyor?

Tabiki yalan söylemiyorlar, eğer o chiptuning ve hava filtresi sizin aracınızın üzerinde gelseydi, aracın fiyatı 50000 euro değil 55000 euro olarak karşınıza sunulacaktı.

Seat, VW, Audi arasındaki fark nedir? Aynı grubun aracı olduklarını biliyoruz. Aynı konforu, aynı performansı neden sunmuyorlar? Tek fark ne.... fiyat.

Tartışmaya girmek istemiyorum aslında, aşşağıda ünlü modifiye firmalarının aynı parça için yorumlarını koyuyorum. İşe yarayan, takıldığı an fark yaratan bir parça. Bunun üzerine birşey söylemezsiniz diye umuyorum.

Neuspeed: . ..:. Neuspeed Product Details .:.. .

Under hard acceleration, your entire engine and transmission actually rotates due to compliance in the factory bushings. While the soft factory bushings do a good job of damping engine vibration, they can also create a rubbery, vague response in the vehicle's powertrain.

Our torque arm insert works in concert with the OE rubber bushing. With the insert installed, you car's throttle response will feel better and your shifts will feel more crisp and defined, especially on manual transmission cars.

ECS Tuning: Audi A3 FWD 2.0T > Drivetrain > Mounts

ECS Tuning is proud to release it's dogbone mount insert for the Mk5 platform. The ECS dogbone mount insert works with the OEM rubber bushing to provide a better more rigid connection between the transmission mount and subframe. Less movement in the system will result in smoother shifts and less engine movement under heavy acceleration. Made of a 88A Torque durometer polyurethane. Kit includes dogbone insert retaining washer centering washer and new stretch bolt.

VF Engineering: VF Engineering :: Volkswagen Mk5 Engine Mounts

The VW factory rear engine mount was designed as a soft flexible mount to provide a very comfortable drive. Its drawback was the large amount of engine movement it allowed under torque load and on hard acceleration. Engine movement of the decreases stability under high performance driving conditions and gear selection. We guarantee you will feel the difference when using this mount.

BFI: BFI - Torque Arm Insert

Under hard acceleration, the pendulum mount (commonly referred to as the "dogbone" or by VW as the "torque arm") acts to limit rotational movement of the engine - The factory bushings do a satisfactory job, while limiting vibrations, but only during sedate driving conditions. When pushed hard those bushings flex creating a vauge feeling in the engine and gearbox, and adding to the dreaded "wheel hop" phenomenon.

Our pendulum mount torque arm insert fills the voids in the stock rubber bushing, making what was a soft rubber bushing with voids into what behaves like a solid mount. With the insert installed, you will notice that throttle response will feel better and your shifts will feel more crisp and defined, especially on manual transmission cars.

1.6 FSI Audi A3 aracımda 2006 senesinde yurtdışından getirip kullandım, çok memnun kaldım.

Şu an 2008 Audi A5 kullanıyorum ve keşke ama keşke benim aracıma olsada taksam diyorum.

A5 'te hidrolik motor kulakları kullanılmış, ve ECU 'dan yönetiliyor. Yolun sertliğine ve viraja göre motor kulaklarını ayarlıyor. Peki bu sistem Leon 'da niye kullanılmamış? Sadece bizi a noktasından b noktasına götürmüyormu?

Satır aralarını kaçırıyorsunuz ki o da konuya ne kadar vaki olduğunuz fikri ile olan kendinize olan güveniniz. Ben ne modifiye işinden anlarım ne tuning işinden ben sizlerin araçlarının a noktasından b noktasına güvenli ve fabrika normlarında gitmesini sağlarım. Burada Volkswagen A.G bir çok araç üreten bir otomobil firmasıdır. Geniş bir yelpazede bir çok marka satan Volkswagen sportif bölüm olarak Seat grubunu seçmiş ve bu bağlamda görsel modifiyeye önem vererek body kit olsun iç aksesuarlar kullanıcılara seçenek olarak sunulmuştur. Lakin bunun yanı sıra ülkemizde satışa sunulan 4 marka içerisinde Audi, Volkswagen. Seat ve Skoda şeklinde satış grafikleri ile de sırasını aynı şekilde muhafaza etmektedir. Hepimizin bildiği gibi bir audinin iç malzeme kalitesi ile bir seat ın iç aksam kalitesi bir değildir ve bu da fiyatına yansır. Şimdi bu mantıkla ne kadar ekmek o kadar köfte. Burada kaçırdığınız şey ise a noktasından b noktasına verdiğiniz para karşılığı olarak güvenli, konforlu şekilde ulaşmanız amaçlandığıdır. Sizin üzerinde kinaye etmiş olduğunuz üzere ben doğru bildiğim her konu üzerinde her daim birşeyler söylerim. Beni o veya bu şekilde bir parça üretmiş modifiye firmaları değil a ) gördüklerim b) tecrübe ettiklerim c) üretici firmanın dedikleri bağlar hak verirsiniz ki. Bu arada bu tavsiye edilen veya etmiş olduğunuz parça ve parçalar kullanıcı için bir sorun yarattığında da bu modifiye markaları kullanıcıların mağduriyetini karşılacaklar mı ?

Satır aralarını kaçırıyorsunuz ki o da konuya ne kadar vaki olduğunuz fikri ile olan kendinize olan güveniniz. Ben ne modifiye işinden anlarım ne tuning işinden ben sizlerin araçlarının a noktasından b noktasına güvenli ve fabrika normlarında gitmesini sağlarım. Burada Volkswagen A.G bir çok araç üreten bir otomobil firmasıdır. Geniş bir yelpazede bir çok marka satan Volkswagen sportif bölüm olarak Seat grubunu seçmiş ve bu bağlamda görsel modifiyeye önem vererek body kit olsun iç aksesuarlar kullanıcılara seçenek olarak sunulmuştur. Lakin bunun yanı sıra ülkemizde satışa sunulan 4 marka içerisinde Audi, Volkswagen. Seat ve Skoda şeklinde satış grafikleri ile de sırasını aynı şekilde muhafaza etmektedir. Hepimizin bildiği gibi bir audinin iç malzeme kalitesi ile bir seat ın iç aksam kalitesi bir değildir ve bu da fiyatına yansır. Şimdi bu mantıkla ne kadar ekmek o kadar köfte. Burada kaçırdığınız şey ise a noktasından b noktasına verdiğiniz para karşılığı olarak güvenli, konforlu şekilde ulaşmanız amaçlandığıdır. Sizin üzerinde kinaye etmiş olduğunuz üzere ben doğru bildiğim her konu üzerinde her daim birşeyler söylerim. Beni o veya bu şekilde bir parça üretmiş modifiye firmaları değil a ) gördüklerim b) tecrübe ettiklerim c) üretici firmanın dedikleri bağlar hak verirsiniz ki. Bu arada bu tavsiye edilen veya etmiş olduğunuz parça ve parçalar kullanıcı için bir sorun yarattığında da bu modifiye markaları kullanıcıların mağduriyetini karşılacaklar mı ?
çuvalla para verip 18" bbs seat sport jant aliyorsun, şanzimanda ya da yürüyen aksamda sorun çiktiğinda doğuş oto kalkip diyor ki 18" jant takmışsın aracı yormuş garanti dışı?
e üretici ya da distribütör karşiliyor mu?
ya da dişarida 350 tl olan eibach pro kit yayi üstünde sadece seat sport yaziyor diye 450 tl ye satiyor seat.aynı yay arada sırf 100 lira fark var.Buna rağmen doğuş yine kalkip yaydan dolayi aracin yürüyen aksamini garanti dışı bırakmaya kalkıyor.
hadi biz erya'ya geliyoruz erya ve tüm çalişanlari elinden geleni yapiyor araci garanti sokmak için sağolsunlar ancak anadoludaki ya da doğuş'un kendi servislerinde bu durumun böyle olduğunu hiç sanmiyorum.doğuş oto kartalda aracim geldiğinde sökük olan direksiyon dikişini (3.gün başvurdum) değiştirmek için resmen savaş verdik.
Yine bir güvence yok yani.

çuvalla para verip 18" bbs seat sport jant aliyorsun, şanzimanda ya da yürüyen aksamda sorun çiktiğinda doğuş oto kalkip diyor ki 18" jant takmışsın aracı yormuş garanti dışı?
e üretici ya da distribütör karşiliyor mu?
ya da dişarida 350 tl olan eibach pro kit yayi üstünde sadece seat sport yaziyor diye 450 tl ye satiyor seat.aynı yay arada sırf 100 lira fark var.Buna rağmen doğuş yine kalkip yaydan dolayi aracin yürüyen aksamini garanti dışı bırakmaya kalkıyor.
hadi biz erya'ya geliyoruz erya ve tüm çalişanlari elinden geleni yapiyor araci garanti sokmak için sağolsunlar ancak anadoludaki ya da doğuş'un kendi servislerinde bu durumun böyle olduğunu hiç sanmiyorum.doğuş oto kartalda aracim geldiğinde sökük olan direksiyon dikişini (3.gün başvurdum) değiştirmek için resmen savaş verdik.
Yine bir güvence yok yani.

Peki Volkanım ben sana basit bir soru soracağım. Aracını senden ödünç aldım ve aracın ile ilgili bir kaç işlem yaptım ve aracın senin bildiğin bana teslim ettiğin araç olmaktan çıkardım. Normal şartlarda aracın süper bir görüntü ve performansa sahip oldu ama sana nasıl aldıysam öyle teslim edeceğim taahhüdümde durmamış oldum. Ne dersin bu duruma

Peki Volkanım ben sana basit bir soru soracağım. Aracını senden ödünç aldım ve aracın ile ilgili bir kaç işlem yaptım ve aracın senin bildiğin bana teslim ettiğin araç olmaktan çıkardım. Normal şartlarda aracın süper bir görüntü ve performansa sahip oldu ama sana nasıl aldıysam öyle teslim edeceğim taahhüdümde durmamış oldum. Ne dersin bu duruma

ne dicem abi allah razi olsun derim ücreti de makulse bi de öpücük kondururum daha ne isterim ki..
yetkili servis danışmanı alıp aracımı garanti modifikasyona uğratacak..hoş bi durum bence =)

e sn demezmisin abi..şimdi senin alfayi (gerçi artik alfa olmayacak ) alsam görüntü performans 10 numaraya yapsam ve bütün bunlari tuning malzemeleriyle (yetkili servis parçasiyla değil) yapsam sen de teşekkür etmezmisin:D

e sn demezmisin abi..şimdi senin alfayi (gerçi artik alfa olmayacak ) alsam görüntü performans 10 numaraya yapsam ve bütün bunlari tuning malzemeleriyle (yetkili servis parçasiyla değil) yapsam sen de teşekkür etmezmisin:D

Nan konu ben değilim beni ben olarak değil sade bir vatandaş olarak kabul et :D

Siz sadece konfor olarakmı düşünüyorsunuz bunları? Fiyat sadece konforu etkilemez. Verdiğim örnekteki gibi A5 'teki motor kulağı sadece konfor için hidrolik yapılmadı, aynı zamanda yol tutuşunu etkiliyor. TT-RS 'te içi hava dolu jantlar kullanılıyor, konfor içinmi? Hayır. BMW 3.35 belki M3 performansı gösteriyor, fakat M3 'teki kilitli difensiyele sahip değil. Bu yüzden hiçbir zaman aynı pist performansını gösteremiycek.

Aracınıza sonradan taktığınız herşeyin aracınızı garantiden çıkarma riski vardır.

Aracınızın garantiden çıkarılması için, tabi bu ilgili sorunun, parçadan kaynaklaması ve servisin bunu kanıtlaması gereklidir. Mesala hava filtresi taktınız, 10000km sonra motorunuz patladı. Servis size sadece bu hava filtresinden olmuş diyemez. Kanıt göstermesi lazım. Kurallar ve yasalar böyle.

Söylediğiniz şeyler Türkiye 'de al sat yapan modifiye firmalar için geçerlidir. Yurtdışında modifiye markaları işlemleri için gerekli AR&GE 'yi yaparlar. Bunun için yurtdışında bilinçli modifiye yapıyorlar denilir.

Yurtdışında bu yüzden üst sınıf modifiye edilmiş araçları görürsünüz. Bilmiyorum hiç bimmerpost.com 'a girdinizmi? M3 bölümüne bakarsanız, binlerde ama binlerde modifiye edilmiş E92 M3 görürsünüz. Yada bir m5board.com a girdiğinizde, tonla M5,M6 sahibi modifiyelerini tartışıyor olurlar. Bu kadar insan aptal değil heralde, modifiye ettim aracım elimde kalıcak demiyorlar.

Aracınızdan daha çoğunu istiyorsanız, kendi bütçenize ve isteklerinize göre modifiye yaparsınız. Bu kadar basit.

Öncelikle yazılarımı neden eksik veya istediğin yönlerini aldığını anlayabilmiş değilim. Ben güvenli ve aynı oranda konforlu ve araçlarınıza biçilen standart performans diyorum size. Neyse onu geçelim bu tartışmayı daha fazla uzatmayacağım lakin son olarak şunu söyleyeceğim sizin cümlelerinizden alıntı yaparak.

"Aracınızın garantiden çıkarılması için, tabi bu ilgili sorunun, parçadan kaynaklaması ve servisin bunu kanıtlaması gereklidir. Mesala hava filtresi taktınız, 10000km sonra motorunuz patladı. Servis size sadece bu hava filtresinden olmuş diyemez. Kanıt göstermesi lazım. Kurallar ve yasalar böyle."

Öncelikle servisin böyle bir zorunluluğu bulunmamakta; bu örneği gösteren yasayı alıntı yaparak göstermenizi rica ederim. Araca satıcı veya distribütör firmanın uygun gördüğü firmalar haricinde yapılan her türlü işlem aracınızı garanti dışına çıkaracağını aracınızı teslim alırken imzaladığınız sözleşme ve yanında verilen garanti belgesi ile kabul etmiş bulunuyorsunuz.

"Aracınıza sonradan taktığınız herşeyin aracınızı garantiden çıkarma riski vardır. "

Kesinlikle doğrudur.

"Söylediğiniz şeyler Türkiye 'de al sat yapan modifiye firmalar için geçerlidir. Yurtdışında modifiye markaları işlemleri için gerekli AR&GE 'yi yaparlar. Bunun için yurtdışında bilinçli modifiye yapıyorlar denilir."

Güzel söylüyorsunuz işte biz nerede yaşıyoruz. Hangi tuning firması yapmış olduğu iş için bir ar ge bölümü geliştirmiş ve bu bölüm ile ilgili İSo veya TSE den onay belgesi almıştır. Konuşulan ve üzerinde yorum yapılan tuning işlerini de bu memlekette yaptırdığımıza göre daha neyin üzerinde yorum yapıyoruz. Ha diyeceksiniz ki "iyi de benim demiş olduğum modifiye firmaları ar ge leri olan firmalar onların malları üzerine konuşuyoruz" peki doğru peki kim bu firmaları inceleyecek ???? Havanda su dövemeye gerek yok Ant bey. Malumunuz sitemizde de kullanan arkadaşlar var hatta kullanmaya başlayalı 2 haftadan fazla olmasına rağmen bir faydasını görememiş olmasına rağmen hala bu konu üzerine size bir şey ispatlama çabası içerisine girmiş buldum kendimi :)

"Yurtdışında bu yüzden üst sınıf modifiye edilmiş araçları görürsünüz. Bilmiyorum hiç bimmerpost.com 'a girdinizmi? M3 bölümüne bakarsanız, binlerde ama binlerde modifiye edilmiş E92 M3 görürsünüz. Yada bir m5board.com a girdiğinizde, tonla M5,M6 sahibi modifiyelerini tartışıyor olurlar. Bu kadar insan aptal değil heralde, modifiye ettim aracım elimde kalıcak demiyorlar."

Daha öncede dedim yineleyeyim sanırım gözünüzden kaçmış yine... Ben bu tarz tuning modifiye siteleri ile ilgilenmiyorum. Şu anda bulunmuş olduğumuz platform gibi platformlarda insanların dertlerine doğru anlamda derman olmaya çalışıyorum dilim döndüğü naçizane bilgim elverdiği kadar. Farklı modifiye sitelerine girerek bilumum parçalar konusunda yapılan kullanıcı yorumları ile bu işleri yapmak hak verirsiniz ki yetkili servis çalışanı için abestle iştigal olacaktır. Yİne aynı yere dönerek avrupada yapılan işlerle Türkiyemizi kıyaslayarak yanlış yönlendirme ve eleştri yapıyorsunuz. Bana Arge bölümü olan İSO ve TSE den onaylı sertifikalı bir kaç firma ismi söyleyebilir misiniz. ? Hani bütçesi şöyle 150 m euro olan ?

"Aracınızdan daha çoğunu istiyorsanız, kendi bütçenize ve isteklerinize göre modifiye yaparsınız. Bu kadar basit. "

Elbette bunda özgürsünüz dileceğinizce yapılabilir burada ki konu zaten bu değil. Konuyu saptırmayalım rica ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt