Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

kalkıştaki titreme ???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bu açıklama üzerine ekstradan bir civata bile alınmaz artık:D

hemen xenonları ve cam filmlerini söküyoruz :p

mert abi dediklerine katiliyorum..ancak unuttuğun bir nokta var..
maliyet
50 tl 'lik bir engine torque mount parçasi bireysel olarak bakildiğinda belki çok bir para değil..ancak yüksek üretim adetlerinde inanilmaz bir maliyet doğurur..kaldı ki bu olayı da 3$ bile etmicek torpido ampulünün leonlarda konulmamış olmasından görebiliriz..ya da 2008 modellerden itibaren kaldırılmaya başlanan vitesin etrafindaki 10-20 lira bile etmicek nikelaj parçasindan.5-10 euroluk nikelaji kaldır, 3euroluk torpido ışığını ekle aradaki 2 euroluk fark bile yüksek üretim adetlerinde inanilmaz fark eder..
işte bu yüzden de maliyet unsuru devreye girdiğinde pek çok üretici kısıntı yapmak zorundadır..elbette seat da bilirdi o parçayi baştan takmayı ,cupraya da takardı.Peki 30euroluk o parça 250.000 seat üretiminde ne kadar külfet doğururdu?

Yanlış Volkan. Kısılan parçalar dikkat edersin ki senin direk konforunu veya güvenliğini veya veya performansını etkileyecek parçalar değil. Kaldı ki ülkemize gelen seatlarda bu tür kısıtlamalara gidiliyor. Zira memlekemizde lüks tüketim olarak kabul gören araçlarımız için o kadar çeşitli ve yüksek vergiler alınıyor ki, distribütör firmalarda ister istemez ülkemize ithal edilecek araçların ekipmanlarında azaltmaya gidiyor. Dolu bir leona vergileri ile beraber kaçınız 80-90 bin tl verirsiniz. Elbette biraz mantığı olan kimse vermez o paraları. İş bu sebeple avrupada 20 bin euro ya satın alınabilecek bir araca memleketimizde 50 bin tl para verdiğimiz yetmiyormuş gibi bir de üzerine eksilen aksesuarlar ekleniyor lakin bunda Doğuş un bir suçu yok biraz incelerseniz internette sizlerin araçlarınızın bedelleri avrupada komik rakamlarda geziyor. Ondan sonra adamlar araçları üzerinde istedikleri gibi oynacak paraları buluyor ve bizde vay be adamlar nerden buluyorlar bu kadar arabayı baştan yaratacak parayı diye düşünüyoruz. İş bu sebeple bahse konu parça tamamen statik ve matematiksel mühendisliği içeren ,aracın motoru ve aktarma organlarını direk etkileyen bir parça olarak düşünürsek bence seat ı ve bu aracı vücuda getirenlere biraz haksızlık etmiş olursun

Yanlış Volkan. Kısılan parçalar dikkat edersin ki senin direk konforunu veya güvenliğini veya veya performansını etkileyecek parçalar değil. Kaldı ki ülkemize gelen seatlarda bu tür kısıtlamalara gidiliyor. Zira memlekemizde lüks tüketim olarak kabul gören araçlarımız için o kadar çeşitli ve yüksek vergiler alınıyor ki distribütör firmalarda ister istemez ülkemize ithal edilecek araçlardın ekipmanlarında azaltmaya gidiyor. Dolu bir leona vergileri ile beraber kaçınız 80-90 bin tl verirsiniz. Elbette biraz mantığı olan kimse vermez o paraları. İş bu sebeple avrupada 20 bin euro ya satın alınabilecek bir araca memlekeimizde 50 bin tl para verdiğimiz yetmiyormuş gibi bir de üzerine eksilen aksesuarlar ekleniyor lakin bunda Doğuş un bir suçu yok biraz incelerseniz internette sizlerin araçlarınızın bedelleri avrupada komik rakamlarda geziyor. Ondan sonra adamlar araçları üzerinde istedikleri gibi oynacak paraları buluyor ve bizde vay be adamlar nerden buluyorlar bu kadar arabayı baştan yaratacak diye düşünüyoruz. İş bu sebeple bahse konu parça tamamen statik ve matematiksel mühendizliği içeren ve aracın motoru ve aktarma organlarını direk içeren bir parça olarak düşünürsek bence seat ı ve bu aracı vücuda getirerenlere biraz haksızlık etmiş olursun

abi uykulu kafayla anlamadim fazla bişey...yarin bi daha okur cevaplarim elbet =)

Bende 40 derece ateş ile yazıyorum haberin olsun :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt