• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Kafam Çok Karışık

moonnight

Kayıtlı Üye
İsim
Ibrahim Demir
Nereden
Antalya
Plaka
07 BIG 96
Aynı sorun bende de var. Arabam 2004 leon cupra r ve üzerinde 5 cm yaylar var. Gerçekten cok sert ve çok düşük oldugundan bazen surtme yapıyor. Hem konfor açısından rahatsız edici hem de araca zarar vererek riskli bir durum olusturuyor. 3.5 cm HR yay buldum. Onlar ile değiştirmeyi düşünüyorum. Sonuc olarak biraz daha yukselir ve esnekliği artırarak kasislerde ve tumseklerde hem araca hem konfora yonelik iyileştirme olacağını düşünüyorum. Bilmem katılır mısınız?

mehmetelt

Kayıtlı Üye
İsim
Mehmet ÇELİK
Nereden
Karabük
Plaka
78 ST 750
cupralar zaten çok sert. konforunun çok da artacağını sanmıyorum.
konuyu açan arkadaşın jantları 2006 model sport up jantı ise jant almana bence de hiç gerek yok. o jantlar gayet güzel. coilover alıp istediğin kadar indirip yükseltirsin.

moonnight

Kayıtlı Üye
İsim
Ibrahim Demir
Nereden
Antalya
Plaka
07 BIG 96
Coilover için henuz erken uzerinde ki amortisörler patlayınca veya ömrünü doldurdugunda dusunurum tabii ki. Şimdi ben Leon cupraya 5 cm yay yerine 3.5 cm taktırsam ne olur? Fikri olan varsa yardımcı olsun lutfen. Tesekkurler,

moonnight

Kayıtlı Üye
İsim
Ibrahim Demir
Nereden
Antalya
Plaka
07 BIG 96
Orjinal Cupra yayı serviste yuksek fiyatlı , 1.6 yaylarla da araba leylek gibi olur buyuk ihtimalle. 3.5 cm yay takarak orjinale yakın bir yukseklik elde etmiş olur muyum?

mehmetelt

Kayıtlı Üye
İsim
Mehmet ÇELİK
Nereden
Karabük
Plaka
78 ST 750
Coilover için henuz erken uzerinde ki amortisörler patlayınca veya ömrünü doldurdugunda dusunurum tabii ki. Şimdi ben Leon cupraya 5 cm yay yerine 3.5 cm taktırsam ne olur? Fikri olan varsa yardımcı olsun lutfen. Tesekkurler,
arabanız 1 cm daha yükselir.büyük ihtimalle de konforda hiç bir iyileşme olmaz.

moonnight

Kayıtlı Üye
İsim
Ibrahim Demir
Nereden
Antalya
Plaka
07 BIG 96
Coil over dışında bir çaresi yok o zaman bu işin oyle mi?

mehmetelt

Kayıtlı Üye
İsim
Mehmet ÇELİK
Nereden
Karabük
Plaka
78 ST 750
siz aracınızın konforunu artırmak istiyorsunuz. ama cupra da konfor olmaz. siz aracın amortisör sistemini yumuşatırsınız fakat allah korusun sert bir virajda arabayı devirirsiniz. bence böyle binin veya başka bir araç alın.

moonnight

Kayıtlı Üye
İsim
Ibrahim Demir
Nereden
Antalya
Plaka
07 BIG 96
Tesekkurler. Hiç 3,5 cm yay ile uğraşmıyayım o zaman soktur taktır al ver bir suru iş çıkacaktı. Dikkatlice bu şekilde kullanayım.

moonnight

Kayıtlı Üye
İsim
Ibrahim Demir
Nereden
Antalya
Plaka
07 BIG 96
Denemek amaçlı 5 cm yerine HR 3,5 cm yayları 2004 eski kasa Leon Cupra ma takacagım haftasonunda. Sonuc hakkında paylaşırım arkadaşlar.

Üst Alt