Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Inşallah 1.4 TSI LeoN

hepsinin toplamı zaten o kadar edıyor nerdeyse.
kol dayama 500 küsürdü, yaylar işçilikle beraber aşagı yukarı 600 TL civarı bişey serviste, cam filmi 2 cam 100 TL yı geçmez,park sensörü 150 TL den aşagı değildir, çift çıkış krom egzozlar da 220 TL gbi bişeydi sanırım o yüzden fiyat ı biraz daha aşagı çekmeye uğraşabilirsin.Hiç indirim yapmamışlar heralde.O kadar şey alıyorsun biraz daha pazarlık yap bence.

çift egzoz ucunun 390 tl liste fiyatı var. cam filmi 2 cam 150tl istediler. diğerleri dediğiniz gibi.

Eğer almadıysan kesinlikle egzoz ucuna o kadar para verme sanayidekilerle hiç farkı yok sadece üzerinde seat sport yazıyor o kadar.. 20-30 TL'ye çift çıkışlı krom egzoz ucu alabilirsin rahatlıkla..

bencede 390 tl değmez seat sport yazısı için.50 TL ye sanayıde sararmayan,kromu atmayan egzoz taktırabilirsin.

Eğer almadıysan kesinlikle egzoz ucuna o kadar para verme sanayidekilerle hiç farkı yok sadece üzerinde seat sport yazıyor o kadar.. 20-30 TL'ye çift çıkışlı krom egzoz ucu alabilirsin rahatlıkla..
kesinlikle katılıyorum...+1

fiyatlarda komple bi artış var parçalarda ondandır..
200 küsürdü..sanayiden de alabilirsin tabii..ama arada fark var yok diye bişi yok.. :)

yarın başka bir bayiden fiyat alacağım.

şimdi alper bey öncelikle merhabalar.

konunuza istanbuldan yazıyorum.

aracınıza yaptıracağınız bazı aksesuar ve ekleteceğiniz özelliklerle ilgili olarak yardımcı olmak isterim.

1. krom egzos ucu

istanbulda olduğu gibi bir çok şehirde sanayilerde orjınale yakın kalitede bulmak ve en fazla işçilik dahil 100 liraya kadar taktırmanız mumkundur.

2 yaylar

eğer aracınızı almadıysanız veya yaylarınızı takdırmadıysanız kesinlikle tavsiye etmiyorum. bende 2008 model seat leon 1.9 tdı vardı ve arabamın suspansiyonu muthiş derecede sertti. spor yayları taktıktan sonra çok daha sertleşecek ve arabanın butun konforunu bitirecektir. ayrıca yuklu bir yolculukta aracınızın arka lastikleri iç kısımdaki davlumbaz olarak isimlendirilen çamurluk içlerine surtecek olup ya iç davlumbazlara veya da lastiklerinize zarar verecek. arabanın arkasının havada olmasına sakın takılmayın ne yaparsanız yapın arka taraf o şekilde kalıyor. yayları takma sebebiniz hem arkası aşşağıya duşsun hemde yere yakın şık bir göruntu olsun diyorsanız yanılırsınız. ben 2008 model arabımı yeni hazıranda sattım arabanın arkası halen daha havadaydı ve yaylar zaman aşımından normal bir seviyede arabayı yere yakınlaştırmıştı. yani arabanın yere yakın olmasını istiyorsanız yaylarının ezilmesini bekleyin.

3 karter koruma

bence hiç boşuna taktırmayın sizin arabanızın altında mevcut plastik bir koruma takılı geliyor. onun yerine arka park sensörunu tercih etmenizi tavsiye ederim.

4 esp

bayiidekilerin dediği doğru standart style paketlerde ( leon'da ) artık esp gelmeyecek eğerki esp istiyorsanız özel sipariş vermeniz veya 1.6 tdı dsg almanız gerekiyor. altea xl de esp hem duz viteste hemde otomatikte standart.

5. gösterge kromajı

standart iç mekanı bence çok şık eğer kromlarını takarsanız araç spordan ziyade daha çok klasik bir tarza geçiş yapacaktır.

6. lastik tercihi ( benden tavsiye )

eğer aracınızı teslim almadıysanız aracınızı görüp lastiklerinizi muhakkak kontrol ediniz. lastikler eğer bridgestone ise aracı değiştirin ve dunlop olanı tercih ediniz. ( michelin lastiğin yerini hiç bir lastik tutmaz. bu yuzden bridgestone yerine dunlop olanı tercih etmeniz şiddetle tavsiye olunur. leonlar yere yakın olduğu için ve çamurluklarının ovalleri lastiğe yakın olduğu için aracınızın içinde yol sesinden super rahatsız olursunuz ama dunlopta kesinlikle boyle bir sorunla karşılaşmazsınız. )

7. tampon tercihi

kesinlikle hazır farkını veriyorsunuz orjınal cupra tamponunu tercih etmelisiniz. çunku arabanın aerodynamic yapısında acayip bir değişim ve gözle görulur bir yakıt tasarrufu sağlıyor.

8. cam filmi

eğer guneş ışığı ile ilgili bir rahatsızlığınız yok ise sakın cam filmine girmeyin. çunku leonlar göruntusu ve dış yapısı itibarı ile çok fazla dikkat çekici bir araç. bil hassa bayanların dikkatini çekerken bu arada bu çekiciliğe polislerde dahil oluyorlar. ondan sonra çevirmelerde rahat bırakmıyorlar. leonumu çok seviyordum ama arabayı satmamın tek sebebi polislerin benimle uraşmalarıydı. bu yuzden altea xl adım ve çok da rahatım arka kapılarda pardeler var onları çekiyorum ohh mis bitti gitti.

9. aracın standart aksesuarları

aracınızı bayiiden almadan önce muhakkak kontrol edin. paspas ve ilk yardım setinin tam ve eksiksiz olup olmadığını kontrol ediniz.

yeni aracınızla ve seat ailesiyle konforlu,mutlu,guvenli yolculuklar dilerim.( 5 senedir kullanmamın verdiği deneyimlerime dayanarak bu kelimemi yazdım.)

bana hediye mediye vermediler hocam onun yerine indirim yaptılar. kartel koruma konusunda kararsızım aslında. hem güvenlik açısından hem de yakıt tüketimi ve performans açısından tavsiye edilmiyor. diğer yandan alt aksam için önemli bir parça. bilemiyorum...

kararsız kaldığım bir diğer nokta aracın ön tamponunu değiştirip değiştirmemek. serbay beyin ön tamponuna niyetlendim baya, hatta onun yardımıyla konya servisteki arkadaşlara da izah ettim tamponla ilgili ayrıntıları. bugün bir kaç resim gördüm makyajlı kasa ve yeni cupra r tamponun. çok çok hoşuma gitti. acaba fiyatları yakın mıdır fr ile cupra r tamponun serbay bey, bilginiz var mı?

üstat seninki kartele rağmen olmuş. ona yapacak bişi yok o para da kısmetten çıkmış demek ki. geçmiş olsun diliyorum.

arkadaşlar ön camlara 1 numara mı yoksa 2 numaramı çetireyim filmi? arkalar kendinden karartılmış olduğu için uyum da olsun istiyorum. yoksa komple mi çektirmeli? sizler nasıl yaptınız?

- Karter koruması yaptırmanın hem güvenlik hemde yakıt açısından ne gibi tavsiye edilmiyor anlamadım ki? Sanki biraz alakasız olmuş.
- FR ile Cupra tampon arasında fiyat farkı yok aynı.
- Cam filmi konusunda daha önce dediğim gibi kesinlikle hepsini bir çektir 2 numara. Ön camda dahil ben böyle yaptırdım 5 araba.
- İyi dilekleriniz içinde teşekkürler :)

karter koruma özellikle kafadan kazalarda kabinin altından girip ki orası da bilindiği gibi ayakların olduğu bölüm ekstradan risk yaratabiliyo kazalarda ne olursa olsun ekstra bi kütle zaten..
yakıt açısından da ekstradan yük olması sebebiyle..ki hatrı sayılır bi ağırlığı vardır muhtemelen..

Geri
Üst Alt