Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbizamı Sattım Mercedes'e Geçiyorum.

Deqroo

Kayıtlı Üye
Selamlar,
Çok aktif kullanamasamda aracım hakkında çok bilgi öğrendim burda. Hem ibizamın ilk aracım olması hemde burası ilk forumum olması adına yeri farklıdır bende. Aracımı satmış olmam buradan vazgeçeceğim anlamına gelmiyor bence :)

Zevkle Kullandığım 2014 ibiza aracımı 20 bin km de 46 bin liraya sattım. Artık sedan araca geçmenin vakti geldi bence. Uzun süre 320 d baktım e90. Anca hiçbiri içime sinmedi. Biraz daha para biriktirdim.

Şuanda kafamda 2013 1.6 Cgi 7Gtronic araca geçme planım var. Hem sizlerinde fikirlerinizide almak istedim bu konuda. Konuyuda doğru yere mi açtım bilemedim aslında :)

Araç bu :

Mercedes - Benz C C 180 BlueEfficiency Fascination 2013 Model 103.000 TL Galeriden satılık ikinci el Siyah renk - 475017962

Valla samimi söylemek gerekirse ben de senin gibi bmw, mercedes baktım baktım en sonunda parama kıyamadım leon aldım bmw için bi tabir vardır. “İlk sahibi bmw’ye biner, ikinci sahibine bmw biner” bu araçlar parçası bakımı yakıtı maliyetli araçlar. Ha dersin ki aslan besleyen yeminden kaçmaz, o zaman hayırlı olsun, güzel günlerde kullan.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Selamlar,
Çok aktif kullanamasamda aracım hakkında çok bilgi öğrendim burda. Hem ibizamın ilk aracım olması hemde burası ilk forumum olması adına yeri farklıdır bende. Aracımı satmış olmam buradan vazgeçeceğim anlamına gelmiyor bence :)

Zevkle Kullandığım 2014 ibiza aracımı 20 bin km de 46 bin liraya sattım. Artık sedan araca geçmenin vakti geldi bence. Uzun süre 320 d baktım e90. Anca hiçbiri içime sinmedi. Biraz daha para biriktirdim.

Şuanda kafamda 2013 1.6 Cgi 7Gtronic araca geçme planım var. Hem sizlerinde fikirlerinizide almak istedim bu konuda. Konuyuda doğru yere mi açtım bilemedim aslında :)

Araç bu :

Mercedes - Benz C C 180 BlueEfficiency Fascination 2013 Model 103.000 TL Galeriden satılık ikinci el Siyah renk - 475017962

Amcamın bu araçtan vardı. Bu süre zarfında aracı 1-2 kez kullanma fırsatı buldum. Araç klasik Mercedes. Yani konfor odaklı tasarlanmış. Öyle İbiza' dan sonra bu araç biraz hantal kalacaktır. Çünkü bizim araçlarda biraz delikanlılık yatıyor altında :) Aracın vites seçimleri başarılı. Nede olsa tork konvertörlü bir şanzıman var. Uzun ömürlü bir şanzıman ama DSG kadar hızlı vites değiştirmiyor. Tabii dayanıklılık mı hız mı derseniz ben dayanıklılık derim açıkçası :) Bu araçların sizin ilandaki kilometrelere geldiğinde trigerinin mutlaka değişmiş olması gerekiyor. Bu araçlar biraz nazlı araçlar. Yani araç tık dediğinde servise götürmelisiniz ki ilerde daha büyük sıkıntı çıkarmasın. İç malzemesi kaliteli. Mercedes' e yakışır. Dediğim gibi motor çok atak değil. Bastığınız anda kükremiyor. Kasada biraz ağır. Ama hızını aldı mı yola yapışıyor. Bir de aracın arkadan itişli olması durumu var. Daha zevkli bir yapısı olsa da, uzun süre önden çeker araç kullanmış birinin arkadan itişli araçlara virajlara biraz daha dikkatli girmesi gerekiyor. Bizdeki araç 7Gtronic değildi. Ancak aynı kasaydı. 7GTronic, aynı kasanın belli bir yıldan sonrası için kullanılmaya başladı. Ancak şanzıman için söylediklerimin aynısı GTronic için de geçerli.

Kısacası araç sizi üzmez. Ancak nazlıdır. BMW olsun, mercedes olsun. Sıkıntı oldu mu servisi erteler ya da geçiştirirseniz o sorun dağ olup yığılır.

Hakkınizda hayırlısı olsun. Çok uzun suredir aynı araca bakıyoruz. Ben daha çok beyaz AMG modellere bakıyorum, selection da olabilir Hatta bir ihtimal 1.8 motor da. Bu kasa çok tutuldu ama piyasası acayip...temiz bir AMG 2013 ler yeni kasa cla dan daha pahalı. Hatta o fiyatlara tramer çok önemli değilse yeni kasa C ler bile satılabiliyor.
Gelelim ilana. Bence o arac pahalı. 100 bin üzeri AMG yı değerlendirin. Tramer kayıtlarına bakarak bence o fiyata yakın aynı hasarlarda AMG bakılabilir.tabi 90 a da AMG var 130 a da.
Tabi tercih meselesi.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Aracın iyisi kötüsü olmaz ibizayı sattım reno alıyorum deseydin tartışıtık. Yada oyak motorlu a180 ama 1.8 merso diyorsun. Allah bakım onarım maliyetlerinde güç versin gerisi kolay derim.

Kemerini tak, yoluna bak...

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Cok guzel arac uzun sure kullanma firsatim oldu performans oldukca yeterli sanziman dsg kadar hizli degil. hatta genel olarak bir tik yavasti suanki mercedeslerden. Annemde 2015 b kasa var ona gorede yavasti sanziman. Kalitesini zaten konusmuyorum bile klasik mercedes, ancak arac yakiyor 10 lt civari gezer ortalama istanbul trafiginde. Oldukca keyifli arac bence bmw yerine mercedes tercih edin bmw nin sorun cikarma orani daha yuksek.
Ek olarak bence bundan sonra 2. Ele yonelmek daha mantikl ibizalar dayanmis 90 a leonlar 120 lere, bu araclara bu parayi verene kadar mercedese binin.

Bende ibiza babamda merdcedes vardı e350 mersoya binince benimkisi at arabasi gibi gelirdi bana :))) o gidiş o sesizlik sıfır sarsma anlatamam ama benzini su gibi içiyo ufak motorlusuda byk motorlusuda servis ve parçalar çok pahalı özel cam arka kapı camı sırf 2500 tl cik :))) 2008 yılıydı bu dediğim fiyat 12 14 litrede yakardı :)))

Bütcenizi aşarsa hiç bulaşmayın derim

Geri
Üst Alt