Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ibiza Sportourer 1.6 TDI

neden oyle bi ihtiyac duysunlar ki :) ben okuyorum surekli incelemeleri, problem gordukleri seyleri yaziyolar, abartacaklarini sanmiyorum..

işin açıkcası ben çok memnunum bi ibiza kullanıcısı olarak dışarıdan içeri ses gelmiyor. Leonlara göre bu olay ibizada çok çok iyi

hiç bir zaman alt sınıf araba aynı markanın üst sınıfından daha sessiz olmaz.

hiç bir zaman alt sınıf araba aynı markanın üst sınıfından daha sessiz olmaz.

o olay şöyledir..alt sınıfın üst modeli ile üst sınıfın al modeli kıyaslamasında olabilri..
örnek..bende 2004 leon var .2011 ibiza benden sessiz olabilir..teknoloji farkı..var

işin açıkcası detaylarını bilmem ama ben arabamın sessizliğinden çok memnunum :)

Autocar dergisinde de aynı aracın (Ibiza ST 1.6 TDI) incelemesi çıkmış, ayrı başlık açmayım buraya özetleyim :)
--------
Seat Ibiza ST la birlikte küçük sınıf SW ların arasına katıldı

İlk karar: Seat'ın küçük station'ı Sportourer, tercih listesinde yer alması gereken bir otomobil (3.5 yıldız)

İstanbul Autoshow la birlikte Türkiye'de satışına başlanan Ibiza ST, Ibiza ailesinin en büyük modeli. ST boyu 18cm daha uzun, bu uzunluk farkı 430lt bagaj hacmine ulaşmasını sağlamış. Küçük sınıf otomobil olmasına rağmen Ibiza ST yolcular için yeterli genişlikte alan sunuyor. 4200dd 90bg üreten bu motor maksiumum torku 230Nm yi 1500-2500dd üretiyor ve alt devirlerde gelen torkla birlikte hızlanmaya istekli yapı sergiliyor. Yoldan gelen bilgileri sürücüye başarılı ileten direksiyon, yönlendirme konusunda da başarılı. Uzayan boyuna rağmen virajlarda HB kardeşlerine yakın bir performans gösteren Ibiza ST sertliği iyi ayarlanmış olan süspanisyonuyla yol yüzeyindeki bozuklukları başarıyla absorbe ediyor.

Küçük sınıfta Renault Clio Grandtour la rekabet edecek olan Ibiza ST, 37400 tl lik fiyatla satılıyor. Yükselen marka imajının da katkısıyla Ibiza ST pazarda kolayca yer bulabilecek bir model.

Artılar
+ Otomobili rahatça taşıyan motor şanzıman ikilisi
+ Sertliği iyi ayarlanmış süspansiyon
+ Kullanışlı bagaj

Eksiler
- Müzik sistemini kullanmak alışkanlık gerektriyor
- Dizel otomatik seçeneği bulunmuyor
- Sıradan arka tasarım

Teknik Karne
Maks. hız: 178km/s
0-100 : 12.2sn
Tüketim 4.2lt/100km