Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ibiza sabahlari arac gaz yemiyor

Teery_61

Kayıtlı Üye
Merhaba saygı değer abilerim ve kardeşlerim aracım 2011 ibiza 1.4 85 stylance 64000 km de satın aldım şuan 80000 km de aldığımda tüp vardı araçta hiç bir sorunu yoktu 75000 km den itibaren araci sabahları çalıştırıp 1. Vitese taktığımda gaz yemiyor aracı hoplatiyor gaz pedalı sonuna kadar basılı olduğu halde biraz hoplayarak gidiyorum sonra düzeliyor 2. Vitese geçişte de bir farklılık hissediyorum motor isindiginda düzeliyor. Karsta yaşıyorum malum soğuk memleket yalnız aracin gazını tamamen bitirdiğimde uzun süre benzinde kullandığımda şikayetler bir müddet sonra geçiyor ne zaman gaz alıp sürsem bir kaç gün sonra aynısını yapmaya başlıyor.gaz karıştırıyor dediler lpg ustasına götürdüm pc ye bağlayıp baktı 2 hata vardı sildi bir daha yaparsa regülatör değişecek dedı ,karsta gösterdim ustaya.şikayetin devam ettiğini fark ettim trabzonda başka bir lpg ustasına götürdüm oda bagladi pc ye hata yoktu gaz kaçırma vs bir şey yok dedi baktı atesleme bobini vs olabilir dedi, onun için ustaya götürdüm atesleme den olsa sürekli yapar dedi çalıştırırken geç çalışır falan dedi ama araçta calistirmada hiç problem yok gayet güzel marş alıyor buji ler yeni aracı nereye götüreceğim şaşırdım, ben bu aracı kime bırakıp al yap diyeyim karsta yaşıyorum erzurum için bilgi verebilecek yada sorunun ne olacağı ile ilgili bilgi verebilecek varmıdır şimdiden teşekkür ederim .

Gaz ayarı aşırı bozuk olduğu için benzin haritasını da bozuyor sanırım. İkinci bir sebep de enjektör ve gaz kesici gaz kaçırıyorsa boğuluyor olabilir araç ilk çalıştırmada.

Geri
Üst Alt