Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza fren mesafesi ve güvensizlik

gkydmrstyle

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ilk kez başıma böyle bir durumda geldi. Işık yanmıştı ve araçlar duruyordu biraz hızlıydım ama tahminen 50-60 km biraz geç fren yaptım abs devreye girecek kadar abandım ve araç öyle bir kaydıki kayarken kaza yapacağımı anladım durmayacağını anladım ve o anda öyle bir hamle yaptım ki sağ şeride aracı kırdım ve kaymaya devam ederek üçüncü seride kadar geçtim zor durabildim inanılmaz bir korku ile öndeki aracı kayarak sıyırdım neredeyse Allahtan sağ şeritte kimse yoktu ve kazasız atlattım çok şükür. Yani anlamadığım bir durum var lastiklerim hankook k415 serisi arac 9800 kmde lastik basınclarım 36psi (kapakta yazan) herşey tam olmasına rağmen aracın tofaş gibi kızaklamasının sebebi nedir? Bu araçların frenle ilgili problemleri az çok ikinci elde bulunan önden kazalı ibiza ve leon modellerinden belli oluyor. Sizlerden tavsiye bekliyorum çok canım sıkıldı bu duruma ne gibi takviyeler ile iyi frenleme yapabilirim.Lastik ebatları,fren diski,balatalar ne giibi değişiklikler yapabilirim bu günden sonra iyice bi güvensizlik başladı içimde.

Merhaba aracin 1.2 tsi ise 36 psi full kapasiye olacagi icin fazla .b3nim 1.4tdi sizin aractan daha agir ben 32 _32 kullaniyorum. Hic bir problem yasamadim.hatta soyle soyliyim onceki 2 aracim hyundai idi .biraz seri kullandigim zaman direk frenler siserdi. Hatta bu bircok hyundaide basima geldi. Seatta bu duruma hic dusmedim.hatta arka frenlerim kampana olmasina ragmen.yasadiginiz olay icin bircok etken olabilir. LastiktrYuksek hava basinci,erimis veya kayganlasmis asfalt, yoldaki megil ,balatalarin durumu vs vs.
Bence aractan sogumadan bos bir yerde araci deneyin derim

Merhaba aracin 1.2 tsi ise 36 psi full kapasiye olacagi icin fazla .b3nim 1.4tdi sizin aractan daha agir ben 32 _32 kullaniyorum. Hic bir problem yasamadim.hatta soyle soyliyim onceki 2 aracim hyundai idi .biraz seri kullandigim zaman direk frenler siserdi. Hatta bu bircok hyundaide basima geldi. Seatta bu duruma hic dusmedim.hatta arka frenlerim kampana olmasina ragmen.yasadiginiz olay icin bircok etken olabilir. LastiktrYuksek hava basinci,erimis veya kayganlasmis asfalt, yoldaki megil ,balatalarin durumu vs vs.
Bence aractan sogumadan bos bir yerde araci deneyin derim
Haklı olabilirsiniz basınçları 32 yapacağım bakalım kapaktakine göre yapmıştım ama. Yol olarakta evet asfalt güneşin etkisinden baya bi ısınmış düzleşmiş gibiydi ama bu kadarda etki edeceğini düşünmüyorum malesef .. Servisten randevu alacağım tekrar gözden geçirmelerini istiycem bakalım sonuç ne olacak.

Geri
Üst Alt