Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ibiza fren arizasi

Serhan66

Kayıtlı Üye
Iyi aksamlar frende bazi anlar sertleşme oluyordu. Babam arabayi tamire götürdü ve kaputu acinca hemen önümüzde beliren parcadan hava sızıntısı olduğu tespit edildi. Basit bir yapıştırici ile tamir edildi ama arac aynı arizayi vermeye basladi bu yuzden o parcayi degistirmek istiyorum ama internette arama yapacam o parcanin ismini bilen yok.
Ayrica o parca tamir edilebiliyor mu tecrübesi olanlarin bilgilerini bekliyorum

parçanın resmini atarsan daha faydalı olur fren merkezinde mi sorun var

Yapıştırılan hortum mu? Yoksa siyah tencere kapağı şekline benzeyen fren merkezi var o mu?

Merhabalar,
Balatalar ve diskler bittiği için frenlerde sıkıntı çekiyordum. Ara ara fren tuttuğumda bi anda fren pedalı kitleniyordu basamıyordum. Balata ve diskleri değiştirdim ama ara ara aynı sıkıntıyı çekiyorum. Ustaya tekrar götürüp baktırmayı düşünüyorum ama aynı sorunu yaşayan oldu mu ? Pedal üst seviyede kitlenip basılmıyor ve fren tutamıyorsunuz 4-5 saniye sonra kendine geliyor.

Merhabalar,
Balatalar ve diskler bittiği için frenlerde sıkıntı çekiyordum. Ara ara fren tuttuğumda bi anda fren pedalı kitleniyordu basamıyordum. Balata ve diskleri değiştirdim ama ara ara aynı sıkıntıyı çekiyorum. Ustaya tekrar götürüp baktırmayı düşünüyorum ama aynı sorunu yaşayan oldu mu ? Pedal üst seviyede kitlenip basılmıyor ve fren tutamıyorsunuz 4-5 saniye sonra kendine geliyor.
Fren hidroliğini değiştirip havasını aldıktan sonra sıkıntı kaybolur sanırım eğer devam ederse fren merkezinde sıkıntı olabilir servise gitmeniz gerekebilir

DUYURU - SeatClubWorld.Com - Sticker Talep Konusu (ÜCRETSİZ) | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

İletişim ve sticker için profilim de numaram var isteyen oradan da ulaşabilir

Bugün sabah itibariyle ABS ve Motor ışığı da yandı işe gittim bu şekilde ve akşam eve dönerkende Direksiyon ışığı yanıp el freni işareti yanıp sönmeye başladı ve hız göstergesi 0 kmyi gösterdi hep. Sabah ilk iş ustaya gideceğim ama anlamıyorum nasıl bu kadar bi sıkıntı çıkar. İnşallah hepsinin sebebi fren hava ayarı veya hortumdan kaynaklıdır.
[doublepost=1496335551,1496244746][/doublepost]Araç bilgisayara bağlandı sol devirde sıkıntı vardı. Taşıyıcıda sorun çıkmış bilya içinde döndüğü icin abs devreye giriyor ondan fren kitleniyormuş. Taşıyıcı ve bilya değişti. Şuan icin sorun yok.

Geri
Üst Alt