Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ibiza 1.6 105 hp DSG alıcam

güven

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ibiza 1.6 105 hp DSG şanzımanlı araç almaya karar verdik ama kararsızım bu aracın artıları ve eksileri nelerdir dsg sorun cıkarırmı ? yol gürültüsünü özellikle mıcırlı asfaltta iceriye çok alıyormu? ve icerdeki tıkırtı sesleri fazlamı?ve ARALIK ayında kampanya olurmu seatın ? bu konuda arkadaşlar bana yardımcı olursanız minnettar kalırım herkese selamlar sagılarımla...

güven bey üyelerimiz kısmında tanımak isteriz sizi öncelikle

kusuruma bakmayın levent bey ,kendimi tanıcam herkese selamlar

motor secenegı bu arac ıcın gayet basarılı DSG lerın bazılarında tıkırtı sesı gelıyormus ama genel anlamda hıc bır sıkıntısı yok cok keyıflı hızlı ve ekonomık bır şanzman.. ben olsam DSG alırdım...

albenısı olan bır arac fıyatına gore kalıteyı ıyı sunuyor..

bende cupra war dsg şanzıman 2.viteste bi tıkırtılar oluo ama sorun değil diolar.....ses yalıtımı çok ii değil ama idare edr

Kesinlikle manuel tercih edin. DSG ile ilgili konuları forumda taratarak bulabilirsiniz daha önce defalarca tartışıldı.

bende cupra war dsg şanzıman 2.viteste bi tıkırtılar oluo ama sorun değil diolar.....ses yalıtımı çok ii değil ama idare edr

Bismillahirrahmanirrahim..daha ne kadar oldu ki alalı..bak şimdi üzüldüm...biraz daha detaylı tarif edermisin sesi tam olarak ne şekilde nerden ne yaparken hangi devirlerde..yazar mısın.

Bismillahirrahmanirrahim..daha ne kadar oldu ki alalı..bak şimdi üzüldüm...biraz daha detaylı tarif edermisin sesi tam olarak ne şekilde nerden ne yaparken hangi devirlerde..yazar mısın.

Safa arkadaşımız aldığı zaman 300km'deyken başlamıştı aynı şey.
%30 bu sorun yaşanıyo DSG kuru tip şanzımanlarda.
Ve garantiden değiştirmiyolar. VW'nin açıklaması var bu ses normaldir diye.
Ancak garantiden değişmesi için Amerika gibi tüketici haklarının daha yüksek seviyede olduğu yerlerde yaşamak lazım :)

Evet arkdaşlar tavsiye ve fikirleriniz icin cok tesekür ediyorum DSG şanzıman olmazsa olmazım araç gercekten beni etkiledi her yönülde cok hoş şanzıman problemini servise sordum yazılımla halledildi dedi sorunları ne kadar inandırıcı bilemiyorum

Yalan söylüyolar, yok öyle bişey :)
Bu tür sorularınıza servise sorarak doğru cevap alamazsınız. Servistekiler bişeyden anlamıyo.

Geri
Üst Alt