Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

İbiza 1.2 tsi yakıt tüketimi ve yol bilgisayarı yardım?

Turanbey

Kayıtlı Üye
merhabalar aracım 2017 ibiza 1.2tsi manuel aracı Yen'i aldım. Depoyu fulledim, 480 km yazıyordu menzilde. 200 km gittim 380 km yazıyor menzilde. İşin ilginci benzin gösterge çubuğu toplamda iki çubuk düştü. Toplam sekiz çubuk. Anlamadım gitt. 2 çubukta 200 km giden araç 6 çubukta 380 km mi gidecek? bana yardımcı olabilir msiiniz yol bilgisayarı araç Yen'i diye beni yanıltıyor mı ? Sağolun..

Yakıt tüketimi 7 litre
[doublepost=1497903869,1497903703][/doublepost]Ben göstergenin sağında benzin çubuğu olan kısmın iki çubuk gittiğini -200 km de- görüyorum. kalan altı çubukta yol bilgisayarına göre 380 km gideceğimi söylüyor. Burada bir orantısızlık var gibi

Valla depoyu bilmem sürüş şu ortalama 7.0 lt yazıyor. Kullanım Sakin. Benzin bitmesine 6 diş var (3/4 dolu) imkansız gibi 380 km gitmesi daha fazla gider ama yol bilgisayarı öyle diyor

merhabalar aracım 2017 ibiza 1.2tsi manuel aracı Yen'i aldım. Depoyu fulledim, 480 km yazıyordu menzilde. 200 km gittim 380 km yazıyor menzilde. İşin ilginci benzin gösterge çubuğu toplamda iki çubuk düştü. Toplam sekiz çubuk. Anlamadım gitt. 2 çubukta 200 km giden araç 6 çubukta 380 km mi gidecek? bana yardımcı olabilir msiiniz yol bilgisayarı araç Yen'i diye beni yanıltıyor mı ? Sağolun..

Bende aynı aracın 2016sı var.7500km yi geçti hala orantısızlık devam ediyor.bi kere fullemiştim 530 yazıyodu.uzun yola çıktım 90-100e sabitledim.200km yol gittim yol bilgisayarına bi baktım 540 yazıyor inanamadım.çünkü şehir içi ortalamam 8.6ydı,o sabitleme orantıyı bozdu.yani düzeltti.daha sonra o zamana kadarki ortalamanıza göre km git gide azalıyor yol bilgisayarında.yol bilgisayarına göre plan yapmayın pek.ha ama şöyle bir durum var.mesela benzin ışığı yanıyoken 100lira atıyorum 170 yazıyor.ilk 20 30km düşmüyor sonra düşüyor ama sonuç 170km gidiyor yani.ortalama tüketiminle alakalı gözükür yol bilgisayarındaki değer.umarım yardımcı olmuşumdur.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Yol bilgisayarı depodaki benzinle gidilecek yolu anlık olarak hesaplıyor. Bunu da ortalama tüketim+ anlık tüketime göre yapıyor. Yani araba çalıştığında ortalama tüketime göre hesaplayıp örneğin 500 km gider diyor ama siz sakin kullanıp anlık tüketimi ortalama tüketim altında ya da agresif kullanıp üstünde tuttuğunuza göre de gidilecek mesafe artıyor ya da azalıyor.

Yol bilgisayarı depodaki benzinle gidilecek yolu anlık olarak hesaplıyor. Bunu da ortalama tüketim+ anlık tüketime göre yapıyor. Yani araba çalıştığında ortalama tüketime göre hesaplayıp örneğin 500 km gider diyor ama siz sakin kullanıp anlık tüketimi ortalama tüketim altında ya da agresif kullanıp üstünde tuttuğunuza göre de gidilecek mesafe artıyor ya da azalıyor.
Daha açıklayıcı olamazdı

Sent from my HTC One_M8 using SCW - SeatClubWorld mobile app

@Turanbey
Oncelikle hayirli olsun kazasiz belasiz kullanmak nasip etsin rabbim.
45 lt depo ile sakin kullanimda 110-120 gibi devirde 1200 km yapma sansi var aracin. 100 tl benzin ile 600 km yol yaptim ben. 3 4 haftalik benimde aracim yeni oldugu halde. :)

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Geri
Üst Alt