Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hibrit Leon 2020

VARG

Kayıtlı Üye
Yeni Leon 2019 yılında, hibrit versiyonu ve elektrikli versiyonu 2020 yılında satışa çıkıyormuş haberlere göre. Söylenene göre de hibrit modelde sadece elektrikli motor ile menzil 50 km olacakmış, tam elektriklide de 500 km. Ben tam elektrikli versiyonun adı da leon mu olacak o anlamı çıkartamadım metinden. Şu an piyasada tam elektrikli ya da hibrit araçlar dikkate alındığında ve 2 yıl sonrası da baz alındığında 50 km menzil biraz saçma geldi bana açıkcası. Şu an bu teknolojiyle hibritlerden bu performans alınırken 2 yıl sonra pil ve motor teknolojisinde hiçbir şey olmayacakmışcasına o menzili verecek olması biraz trajik geldi bana. Bu menzil meselesinin sadece söylemden ibaret olduğunu düşünüyorum tabiki. 2 yıl sonra çıkacak araba için tam birşey söyleyebilmek güç olur biraz. Türkiye' ye geldiğinde güzel ülkemin bu güzide arabaya koyacağı opsiyon, öpücük vergisi, gel sen hele bir vergisi, birşey olmaz vergisi de dahil edilince muhtemel fiyatı 200.000 TL ye yaklaşır gibi geliyor.Buradan da haberin kaynağına ulaşabilirsiniz

Son düzenleme:
2020 yılında hibrit kalır mi bilemem ama yüzde yüz elektrikli bir model çıkaracağı öngörüsündeyim. Nitekim bildiğim kadarıyla tam elekrikli bir golf üzerinde çalışmaları var Volkswagen'in.

Türkiye’ye mecbur olmadığı sürece geleceğini sanmıyorum
Malum bizim vergi sistemize yeni giren elektrikli araçlar daha güzel maliyet artırma üzerinde çalışırız
Şuan bile sıfır araç almak imkansıza yakın iken düşünmek bile zor

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yurt dışında Golf'un elektrikli modelleri satılıyor şu anda. 3 gün önce gittiğim VW bayisi söyledi.
Seat markaya da getirirlerse on numara olacak.

Geri
Üst Alt