Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hayırlı cumalar 2022

Hz. Ali (a.s): Ben ev işlerinde Hz. Fatıma’ya yardım ederken, Resulullah (s.a.a) içeriye girdi ve şöyle buyurdu:
“Ey Ali, sözlerimi iyice dinle, Rabbimin buyruğundan başka bir şey söylemem ben. Evde eşine yardım eden her erkek için, vücudunda olan her bir tüy sayısıca, geceleri ibadet, gündüzleri ise oruç tutularak yapılan bir yıl ibadet sevabı verilir. Yüce Allah, Hz. İ-a, Hz. Yakup ve Hz. Davud dibi sabırlı peygamberlere verdiği sevap kadar, sevap verir ona.”

“Ey Ali, herkes evde eşine hizmet etmeyi küçümsemeyip, çalışmaktan çekinmezse, yüce Allah onun adına şehitler divanında yer verir; her gece ve gündüzüne karşılık, bin şehidin sevabını yazar. Attığı her adıma bir hac ve umre sevabı yazar…”
“Ey Ali, evde bir saat hizmet etmek, bin yıl ibadetten, bin hacdan, bin umreden, bin köleyi azad etmekten, bin savaşa katılmaktan, bin hastanın ziyaretine gitmekten, bin cumaya katılmaktan, bin cenazeye eşlik etmekten, bin fakiri doyurmaktan, bin çıplağa giysi vermekten, Allah yolunda (savaş için) bin atı donatıp göndermekten, yoksullara verilen bin dinardan… daha hayırlıdır.”
“Ey AH, herkes eşine hizmet etmeyi küçümsemez ve ondan çekinmezse, o hizmeti, büyük günahlarının kefareti olur ve Rabbmin gazabını söndürür. Bu hizmet, cennet hurilerinin mehiridir. İnsanın derecesini ve hasenelerini fazlalaştırır.”

Hayırlı Cumalar...

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

"(Mümin) kardeşine tebessüm etmen sadakadır. İyiliği emredip kötülükten sakındırman sadakadır…"
(Tirmizî, “Birr”,36)

Allah'ın selâmı, rahmeti, bereketi üzerimize olsun. Bizi yine ve yeniden Cuma'ya kavuşturan ve bizi dini üzre sabit kılan Allah'a (celle celaluhu) hamd ve senâlar olsun.
Cuma'mız mübarek olsun. Hayırlı Cumalar...

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hayırlı cumalar scw

"...Cimrilikten de sakınınız. Çünkü cimrilik sizden önceki ümmetleri helâk etmiş, onları birbirlerinin haksız yere kanlarını dökmeye, haramlarını helâl saymaya sevketmiştir. "
(Müslim, "Birr", 56 )

Allah'ın selâmı, rahmeti, bereketi üzerimize olsun. Bizi yine ve yeniden Cuma'ya kavuşturan ve bizi dini üzre sabit kılan Allah'a (celle celaluhu) hamd ve senâlar olsun.
Cuma'mız mübarek olsun. Hayırlı Cumalar...

Hayırlı cumalar

Geri
Üst Alt