Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hangisi- -Bor Power mı ? Motor Silk mi? Tecrübeleriniz lütfen

gideceğin kadar git sorun olmaz tabii yanacak diyede bişey yok ...gelen ses sanki sürtme veya rulman sesi gibi.

teşekkür ederim..ses'e gelince şimdi kafama takıldı..çok derinden geliyor ses..gidip bir sorayım..hatta bir kere sordum galiba o normal demiş olabilir..ama bir daha soracağım..
sesi taklit edeyim gaza basıyorum
bruuwwwwwwwwwww uuuu ---jjjjjjjjj

arkadaşlar ben de yeni bir cihaz aldım motor filtresi ile yakıt tankı mıdır bilmem artık bi yerine takılan, hortumun üzerinde mıknatıslı bir cihaz. aracın co2 emisyon değerlerini düzeltiyormuş, çekişini arttırıyormuş ve yakıtta da %10-15 kadar tasarruf sağlıyormuş. adı da super x fuel saver. netten aldım ucuza geldi. tam depo bitirip denemişliğim olmadı henüz yeni aldığım için ama bir şeyler bekliyorum açıkçası :)

arkadaşlar ben de yeni bir cihaz aldım motor filtresi ile yakıt tankı mıdır bilmem artık bi yerine takılan, hortumun üzerinde mıknatıslı bir cihaz. aracın co2 emisyon değerlerini düzeltiyormuş, çekişini arttırıyormuş ve yakıtta da %10-15 kadar tasarruf sağlıyormuş. adı da super x fuel saver. netten aldım ucuza geldi. tam depo bitirip denemişliğim olmadı henüz yeni aldığım için ama bir şeyler bekliyorum açıkçası :)

eko 66'yı dene. ben kendi aracımda denemiş ve oldukça memnun kalmıştım. hatta iddia doğru mu diye cezmi abi'nin de yardımını almıştım onaylayabilmek için. iddia, değişim süresinin 3 katladığı şeklindeydi. bunu denemek için cihaz takıldıktan sonraki ilk yağ değişiminden sonra değişimi 10 bin de değil, 20 bin de yaptım. motordan alınan numuneyi cezmi abi saolsun test ettirdi ve yağ temiz çıkmıştı. bence memnun kalırsın. b u arada aynı zamanda bor ilave de edilmişti motora.

Cumartesi yetkili serviste bakım yaptırdım. Bor olandan satıyodular önerdiler bana ama ben almadım.

eko 66'yı dene. ben kendi aracımda denemiş ve oldukça memnun kalmıştım. hatta iddia doğru mu diye cezmi abi'nin de yardımını almıştım onaylayabilmek için. iddia, değişim süresinin 3 katladığı şeklindeydi. bunu denemek için cihaz takıldıktan sonraki ilk yağ değişiminden sonra değişimi 10 bin de değil, 20 bin de yaptım. motordan alınan numuneyi cezmi abi saolsun test ettirdi ve yağ temiz çıkmıştı. bence memnun kalırsın. b u arada aynı zamanda bor ilave de edilmişti motora.

eko 66 arabayla beraber gitti mi? bu aralar cordoba pederde oldugundan çok km yapmıyor eko 66 hep aklımda pahalı olmasa alacagım ilk şeylerden birisi ekonomi olayınıda geçtim sadece düşük devirde canlansın yeter bana...

ikisi de işe yaramaz uzak durun..

Bunların tamamı Türkiye'de üretilen ve pazarlanan malzemeler. Kimisinin üzerinde farklı şeyler yazıyor, inanmayın.
Bor'u da bunların iddiası gibi mikron seviyesinde işleyebilecek laboratuvar Türkiyede 2-3 tane ya vardır ya yoktur. Onların da borla boğuştuğunu zannetmiyorum.

Bi de ispat için 95 Model arabada bordan önce ve sonra deneyimleri aktarsalar bi nebze anlarım da.. 2005+ bi mercedesle dyno testi yapmışlar onunla show yapıyorlar falan..
Zaten 2-3 senelik arabada ne kayıp olacak da bor o kaybı yok edip üste %10 güç ekleyecek.. Komik komik testler..

http://www.liqui-moly.de/liquimoly/produktdb.nsf/id/e_3721.html

Bu tarz ürünler arasında üretimi devam eden en iyisi bu sanırım.. 180.000 km'deki arabada denenmiştir :D
Dipnot: Kompozit malzemeler ve seramikler üzerine uzmanlığı hocamla birlikte bulup tecrübe ettik. sanayi spec değil :)

önceki aracımda boru da kullanmıştım eko66yı da, o araçta memnun kalmıştım. şimdi yeniden yaptırmak bi dünya maliyet ekleyecek o yüzden pek sıcak değilim konuya karşı.

bor powerın reklam fılmlerı benı etkıledı epey %10 yakıt tasarrufu ve güç artışı saglanıyormus. o kadar ıyı bı urun olsaydı haralde cok tutulurdu..

Geri
Üst Alt