Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Hangi Coilover'ı Tercih Etmeliyim ?

md1903

Kayıtlı Üye
Başka bir forum sayfasında gördüm okudum ve benim çok işime yaradı sizin içinde faydalı olacağını düşündüğüm bu yazıyı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Aracınızda yay varsa ve performansı yeterli gelmiyorsa, stock halde olup direkt olarak coilover'a geçmek istiyorsanız ve hangi coilover'ı tercih edeceğinizi bilmiyorsanız piyasada bulunan ve en çok tercih edilen markalar hakkında bilgi vermek istiyorum.

Eibach Coilover;
Ben dahil bir çok scirocco kullanıcısının tercih ettiği ve minimum 30mm maksimum 70mm alçaklık sağlayan, yol tutuşunu hat safaya çıkaran bir coiloverdır. Konforludur. Performansı üstündür. Fiyatı ve konforu ile tercih listesinde ilk sırada olması gereken bir coilover'dır. Yaylar Eibach ve Süspansiyon KW üretimlidir.

H&R Coilover;
Piyasada 2 farklı versiyonu vardır, birisi sert olan ve diğeride yumuşak olan modelidir. Sert olan piyasadaki en performanslı coilover'dır scirocco için. Yumuşak olan ise gayet konforludur fakat Eibach kadar değil. Performansı ise Eibach ile aynıdır. bu yüzden tercih listesinde korkudan dolayı alt sıralardadır. Yaylar ve Süspansiyon H&R üretimlidir.

KW Coilover; Piyasada 3 farklı serisi mevcuttur. 1. Seri sadece alçaltma imkanı bulunan ve performansta 10 üzerinden 9 alan bir coilover'dır. Eibach coiloverda 1.seri süspansiyon kullanılmasına rağmen Eibach kitinde yaylar Eibach marka olduğundan biraz daha konforludur. KW Variant 1 konfor bakımından pek rahat değildir.

KW Variant 2, 1.seriye göre farkı Rebound ayarı yapılabilmesidir. Bu yüzden daha konforludur. Rebound ayarına göre performans V1 ile aynıdır.

KW Variant 3, 2.seriye farkı 14 yönlü compression damping ayarı yani sıkıştırma ayarı yapılabilmesidir. Konforun yanı sıra performansta üst düzey olan bu coilover piyasanın en pahalı kitidir.

H&R: 2000-2250TL
Eibach: 1800-2100TL
KW: 1750-3500TL

NOT: Alıntıdır.

Geri
Üst Alt