Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Geri giderken çıkan ses

Arkadaşlar iyi akşamlar. 2017 model seat aibiza 1.0 ecotsi 95hp aracım var. 1 ay önce aldım aracı. Geri giderken direksiyon tam dönükken frene basınca ‘tak’ diye bir ses geliyor. İlk çalıştırmada sonra geçiyor sanırım ısınınca geçiyor. Acaba balatalarin kilitleme sesi mi anlamadım. Yalnız sadece geri giderken yapıyor . Servise götürdük prese aldılar herhangi bir sorun yok dediler. Forumda araştırdım ama pek birşey bulamadım. Eğer daha önce bu konu konuşulduysa kusura bakmayın. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi akşamlar...

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
benimde aynı araç sabah çalıştırıp 2 dakika bekliyorum tüketimi 0.6 ya düşünce hareket ediyorum tam kapıları kilitleyeceği hıza ulaşınca motordan gırrccc diye bi ses geliyor.Acaba turbonun tam yağlanamamasından kaynaklı mı ? bu sorunu yaşayan var mı ?

Arkadaşlar iyi akşamlar. 2017 model seat aibiza 1.0 ecotsi 95hp aracım var. 1 ay önce aldım aracı. Geri giderken direksiyon tam dönükken frene basınca ‘tak’ diye bir ses geliyor. İlk çalıştırmada sonra geçiyor sanırım ısınınca geçiyor. Acaba balatalarin kilitleme sesi mi anlamadım. Yalnız sadece geri giderken yapıyor . Servise götürdük prese aldılar herhangi bir sorun yok dediler. Forumda araştırdım ama pek birşey bulamadım. Eğer daha önce bu konu konuşulduysa kusura bakmayın. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi akşamlar...

Bu ses normal bir ses. Yeni bir araçta balatalar yapışır. Aşınması gereken bazı malzemeler olur aşınması gerekir. Bunlar kullanıcıyı pek çok anlamda tedirgin edebilir. Bu yapışmalar iklim koşullarındaki nemlilik oranına, kullanılan bölge temizliğine göre de değişir. Çok takılmamanızı öneririm. Kolay gelsin
[doublepost=1515183367,1515183114][/doublepost]
benimde aynı araç sabah çalıştırıp 2 dakika bekliyorum tüketimi 0.6 ya düşünce hareket ediyorum tam kapıları kilitleyeceği hıza ulaşınca motordan gırrccc diye bi ses geliyor.Acaba turbonun tam yağlanamamasından kaynaklı mı ? bu sorunu yaşayan var mı ?

Merhaba,

Aracın otomatik vites ise hareket anında otomatik freni yavaş baskı ile bırakıyor. Bu seste süspansiyonun gevşemesinden geliyor. Keyifli forumlar

Bu sorunu ben de yaşıyorum ama araştırma fırsatım olmadı. Sen bir şeyler bulabildin mi konu ile ilgili?

Merhaba bu problem kronik hocam
Benim aracimdada var arkadasimin aracindada var .yeni kasa polo kardada var

Bu sorunu ben de yaşıyorum ama araştırma fırsatım olmadı. Sen bir şeyler bulabildin mi konu ile ilgili?
Hocam forumlarda yaptığım araştırmalarda çoğu kişi disklerin boşluk yaptığını bu yüzden geri gelirken fren yaptığınızda vuruntu gibi bir ses yaptığını söylüyor.Servisin cevabı ise normal bir durummuş

tam kapıları kilitlerken tirrrrtcik diye ses gelir start stop açıkken arac ışıklarda stop ettikten sonra tekrar 16 17 km hiza geldiğinde yine duyarsin o sesi start stopu kapatirsan sadece ilk calistirmada kapilar kilitlerken duyarsınız

bu sorun degil dendi. ben cok arastirdim servise teste götürdüm normal dediler. inanmadim test aracını sürdüm ondada var bu ses ayni araç arkadaşımda var ondada var bu ses. strat-stop devrede iken her durup tekrar çalıştığında arac 16-17 km hiza ulaştığında o sesi duyuyoruz

Geri
Üst Alt