Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Borcu Bildirimi hk. - Önemli

erhane

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar,
Birkaç arkadaşımın uyarısı sonucu edindiğim bilgiye göre SGK, kişilerin gelir bildirmedikleri ve dolayısı ile genel sağlık sigortasının ödenmediği aylar için borçlandırma yapmış. Kanunda 25 yaş sonrası diye belirtilmesine rağmen 23 yaşımdayken askerden sonra çalışmadığım 4 ay için beni gecikme faizi dahil 463 TL borçlandırmışlar. Kaymakamlığa gidip gelir belirleme testi yaptırmak gerekiyor, sonrasında borçlu olup olmadığınız ya da borç miktarınız ortaya çıkıyor.
Kısacası hiçbir hesaplama, fizibilite yapmadan herkesi borçlandırıp peşinden koşmamız ve düzeltmemiz için yapılan bir durum bence.
E-Devlet üzerinden "Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Borcu Sorgulama" altında tarihleri ile borç miktarları gecikme faizi ile birlikte gösteriliyor.

Sizin de mağdur olmamak için kontrol etmeniz gerek diye düşünüyorum. Yarın sabah gidip testi yaptıracağım, sonucunu yine buradan yazarım.

İyi günler SCW.

upload_2015-9-16_12-28-16.png

Ben bu yıl başında baktırdım birşey yoktu ama yine bakmak gerekir ne yapacakları belli olmaz

kurye ile elden teslime verildi

benimde 2013 ten kalma 180 tl varmış, gelir testi yaptırmaya ve borcu yapılandırmaya gittim, bütün aile bireylerinin gelmesi gerektiğini söylediler... saçmalık... baktım iş uzayacak ödedim napıyım...

bir aileyi bu iş için meşgul etmek mantık işi değil, herkesin işi gücü var...

ödensin diye ellerinden gelen çirkefliği yapıyorlar. Yasal yasal soyuyorlar bizi, saçmalık. Sigortan yokken hastaneye git bakalım parasız işlem yapıyorlar mı, sonradan parasını istiyorlar.

Kasko olmadan geçirdiğin yıllar için kasko primi ödemekten farkı yok bunun.

Geri
Üst Alt