Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Gelisme: Caminda 43R yaziyorsa film cezasi YOK!

orfebia41

Kayıtlı Üye
21.3 milyon aracı yakın takibe alan Emniyet, cam filmini sökmeyene ceza yazıyor. Camında filmin fabrika çıkışlı olduğunu gösteren 43-R ibaresi olan ise cezadan kurtuluyor.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği "Genelge yayınlayın, düzeltin bu işi’’ talimatı da cam filmle ilgili yeni gelişmelerin olabileceği şeklinde yorumlanıyor.

İşte milyonlarca sürücüyü yakından ilgilendiren 'cam film' uygulamasında son durum.

Camında bu işaret varsa ‘film’ cezası yok! Cam filmin cezası ne kadar? - Ekonomi Haberleri

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Allah'tan orjinal siyah camı olana ceza yok birde arka orjinal siyah olan önlere yaparsa ceza yok mu sonuç olarak her türlü işlerine gelen şekilde yapılacak

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zaten ceza yazamazlardı ki 43R olan camlara. Şimdi geri vites yapacaklar zaten cam film serbest olacak gene

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

43 R olayı hemen hemen her camda yazar anadol 124 filanlar hariç :) bu camın renkli olduğunu belirtir , yanlız şöyle bir durum var 43R yazan cama film çekilirse hertürlü cezayı yazar polis , yanlışım varsa düzeltin

R43, %70 den daha düşük berraklıktaki cam anlamına gelmekteymiş. %100 şeffaf değil yani.

upload_2017-11-9_12-56-3.png

43 R olayı hemen hemen her camda yazar anadol 124 filanlar hariç :) bu camın renkli olduğunu belirtir , yanlız şöyle bir durum var 43R yazan cama film çekilirse hertürlü cezayı yazar polis , yanlışım varsa düzeltin
Sözcü'nün haberine göre, Araçlara sonradan takılan cam filmine ceza kesilmesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı da kızdırdı. Erdoğan'ın başkanlık ettiği AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında bu konu da tartışıldı. Erdoğan, “Genelge yayınlayın, düzeltin bu işi'' dedi. Toplantıda “Cam filmine ceza kesilmesi kendi kalemize gol atmak, aynen Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) artışı gibi” yorumları yapıldı. Erdoğan, konuyla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın çalışma yapmasını istedi. Erdoğan, “Ceza kesilmesinde bir tuzak var mı? Genelge ile mi düzeltilecek, nasıl çözecekseniz, düzeltin” dedi. MYK toplantısında Başbakan Binali Yıldırım, parti yöneticilerine “Ceza kesilmeyecek, kesilen cezalarla ilgili de çalışma yapılacak” bilgisini verdi. Bu bilgi üzerine bir MYK üyesi, yakınına cep telefonundan mesaj göndererek “Cezayı yatırdın mı, yatırmadıysan bekle, düzenleme olacak” bilgisini paylaştı

Sözcü'nün haberine göre, Araçlara sonradan takılan cam filmine ceza kesilmesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı da kızdırdı. Erdoğan'ın başkanlık ettiği AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında bu konu da tartışıldı. Erdoğan, “Genelge yayınlayın, düzeltin bu işi'' dedi. Toplantıda “Cam filmine ceza kesilmesi kendi kalemize gol atmak, aynen Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) artışı gibi” yorumları yapıldı. Erdoğan, konuyla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın çalışma yapmasını istedi. Erdoğan, “Ceza kesilmesinde bir tuzak var mı? Genelge ile mi düzeltilecek, nasıl çözecekseniz, düzeltin” dedi. MYK toplantısında Başbakan Binali Yıldırım, parti yöneticilerine “Ceza kesilmeyecek, kesilen cezalarla ilgili de çalışma yapılacak” bilgisini verdi. Bu bilgi üzerine bir MYK üyesi, yakınına cep telefonundan mesaj göndererek “Cezayı yatırdın mı, yatırmadıysan bekle, düzenleme olacak” bilgisini paylaştı

Şimdi burada kelime oyunları oynanıyor yine herzamanki gibi (örnek ötv muhabbeti gibi ) normalde 3.7 zam geliyordu heryıl bu yıl %25 gibi bir zam geldi ..
kelime oyunuda cam muhbabeti ile alakalı şöyle anladığım kadarıyla ..! diyelimki polis çevirdi baktı fabrika çıkışından renkli bir cam (orjinal renkli )filimmi değilmi olayı içinde 43R olayı renkli olduğunu anlatıyor camın , ama o yazıda birde dikkat ettiyseniz
""""""ÖN CAM YASAK
Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Daire Başkanlığı yetkilileri SÖZCÜ'ye yaptıkları açıklamada, “Filmli cam fabrika çıkışlı ise, üzerinde 43-R ibaresi bulunuyor. Arka taraftaki camlarda 43-R ibaresi olan araçlara ceza yazmıyoruz'' dediler. Alınan son karara göre film, şoför mahalli ve yanındaki yolcu koltuğunun bulunduğu camda fabrika çıkışlı da olsa yasak.""""""""""

fabrika çıkışlı film ?? ben fabrikanın çıkışında film çeken cam daha görmedim
Yani kısaca diyorki sonradan çekilen filmler (fabrika çıkışı olmayan filmler) bu kapsamda değil

bu durumdan dolayı polisle vatandaş arasında anlaşmazlıklar daha çok olabilir

şimdi benim camda film var polis beni çevirdi ve camlarda film var dedi bana bende benim camlarım 43R dediğimde bunlar sonradan çekilmiş diyecek , yeni anlaşmazlıklar bu yönde olacak

Son düzenleme:
Fabrika çıkışlı filmli cam yok, koyu, karartılmış renkli cam vardır. 43R ibaresi neredeyse tüm camlarda yazar, 43R yerine "V" yazan camlar orjinal karartılmış camdır.
Ayrıca fabrika çıkışlı karartılmış camlar, ön kapı camlarında olmaz.

ben de şanslı olduğumu düşünürken bir baktım ki her araba camında 43R yazıyormuş. ben bana has sanıyordum ama değilmiş. :)

sevincim sadece birkaç saat sürdü.

Geri
Üst Alt