Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Gaza Basınca Gelen Ses

feoder

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar arabada seyir halinde gaza basınca gelen bir ses var. Motor sesine karışan metalik hırıltı sesi. Bariz bir şekilde sürücü koltuğundan duyuluyor. Sanki ses sol ön tekerlekten geliyormuş gibi. Genellikle 3.viteste belirginleşiyor ve gaza yüklendikçe bu metalik hırıltı sesi artıyor. Araç boşta seyir halindeyken, rolantideyken, boşta gaz verince ve vitesteyken gaz vermeyince bu ses çıkmıyor. Sadece viteste seyir halinde gaz verirken çıkıyor. Araç 2017 Leon Fr 125bg manuel ve 1600km. Sizce bu ses neden kaynaklaniyor olabilir?

Arkadaşlar arabada seyir halinde gaza basınca gelen bir ses var. Motor sesine karışan metalik hırıltı sesi. Bariz bir şekilde sürücü koltuğundan duyuluyor. Sanki ses sol ön tekerlekten geliyormuş gibi. Genellikle 3.viteste belirginleşiyor ve gaza yüklendikçe bu metalik hırıltı sesi artıyor. Araç boşta seyir halindeyken, rolantideyken, boşta gaz verince ve vitesteyken gaz vermeyince bu ses çıkmıyor. Sadece viteste seyir halinde gaz verirken çıkıyor. Araç 2017 Leon Fr 125bg manuel ve 1600km. Sizce bu ses neden kaynaklaniyor olabilir?
aynı dert benım cordoba da var metal hırıltı sesi geliyor 100 km den sonra duyulmuyor..turbo devrınden sonra kesılıyor düşük devirdeyken seyir halinde yapıyor sol şöfor kısmından...işimden dolayı ilgilenemedım somun sıkışmış bi yerde o yaptırıyor sankı gözümle baktıgımda gevşeyen bir yer göremedim...sol lastiği söküp amortisor kısma kablolar abs kablosu vs onları bakacam ..bişi gevşek ya da cıkık ...bu sesle 25 bin km gezdim bişi olmadı demekki korkulacak bişi yok...neyden oldugunu bulursanız bilgilendirin nokta atışı yapalım vaktim yok cunku

Aynı zırıltılı ses benim aracımda da var. Özellikle uzun yolda oldukça rahatsız edici. Motor sürekli devirden düşüyor da toparlamaya çalışıyormuşçasına bir ses... Yada sanki 2. v,tes giderken 5. vitese atmışım da motor zırıldıyormuş gibi bir ses.

5.viteste ve 100-110-120 km hız ile giderken bu ses sürekli gelmekte. bu süratlerdeyken devir saati 2.000-2.200 arasını göstermekte. Sanırım turbo 2.000 devirde açmakta, çünkü o devirden sonra güzel ivmeleniyor.

Sürat 130 da iken motor devri 2.500 de oluyor, zırıltı olmasın diye de bazen bu sürat yol koşullarına göre bana fazla gelmekte. Zira 80-90 km süratlerde 4. viteste de durum böyle.

ben de bu konuya çözüm arıyorum

Son düzenleme:
Bnm 1.0 aracımda gaza basıldığında düşük hızda gıcırdamaya benzer bir ses geliyor sürat arttığında ses kesiliyor usta arkadaşıma sorduğumda araç 3000-4000 km sonra servise çağrılır ve bütün civataları yeniden sıkılır dedi fakat beni arayıp servise çağıran olmadı bu ses şikayeti bir çok forumda kullanıcılar tarafından paylaşılmış servisle konuşan görüşen sebebini öğrenen varsa yazarsa herkes bilgilenmiş olur

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Arkadaşlar şimdi sanayiye gittim usta sesi dinledi lifte kaldırdı aracı alt taban koruma sacını tutan 4 tane sekman var onlar fabrikadaki sıkıldığı gibi duruyor bunlar sıkılması lazım dedi be sıktı diğer civatalı kumaşla sarıp sıktı (iz olmaması için ) araçtan şuan tık sea gelmiyor sesin kaynağı orası ise 5 dakikada çözülüo

Arkadaşlar şimdi sanayiye gittim usta sesi dinledi lifte kaldırdı aracı alt taban koruma sacını tutan 4 tane sekman var onlar fabrikadaki sıkıldığı gibi duruyor bunlar sıkılması lazım dedi be sıktı diğer civatalı kumaşla sarıp sıktı (iz olmaması için ) araçtan şuan tık sea gelmiyor sesin kaynağı orası ise 5 dakikada çözülüo

Benim araçta karter muhafazı sacı yok malesef. Gaza bastığımda gelen ses motor bayılıp devirden düşüyor da toplamaya çalışıyor sesi. Açıkçası araç sürekli 2.500 devirde ve seri kullanılmak istiyor. Trafik ve yol şartlarında bu maalesef mümkün olmuyor.

Geri
Üst Alt