Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Garantisi devam eden aracı, özel serviste bakım yaptırmak mantıklımı ?

Parça garantisi?!! Hallederiz abiii
Cezmi abi aslında sen haklisin. Herkes öyle arkasında duran esnaflık yapmıyor. Ama iyi araştırmak lazım. Ben iki sene önce balatalari kendim bulduğum özel serviste değiştirdim(disklerde torna yapilmasi lazimdi ama yaptirmadim) Sonra hemen Marmarise yola çıktım. Yaklaşık iki ay sonra ses yapmaya başladı. Bende aradım ilettim. Gelince bakarız hallederiz dedi. Bende 6-7 ay sonra anca gecebildim kocaeline. Orada gittiğimde hem balatalar değişti hem diskler hafif tornalandi, para dahi teklif etmediler. Ben onlara 3 senedir gidiyorum, böyle esnaf olursa gidilebilir.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

2017 model dizel düz vites leon aracım var ve 30bin bakımları geldi. Serviste verdikler fiyat 1400₺ dışarıda yaptırmak istedigimde 650₺ sizce mantıklı olan nerede yaptırmak ?

Bana kalırsa iyi ustanız varsa benim gibi gözüm kapalı bırakırım garanti zaten kullanıcı hatası yüzünden hep iptal ediliyor serviste tanıdık olduğu zaman farklı tabi ben sıfır aracıma ilk bakımı 5bin km de ustama yaptırdım sonra 15 te servise gittim arada da sürekli ustama giderim
İyi usta bulursanız servis çok önemli değil benim için

Bana kalırsa iyi ustanız varsa benim gibi gözüm kapalı bırakırım garanti zaten kullanıcı hatası yüzünden hep iptal ediliyor serviste tanıdık olduğu zaman farklı tabi ben sıfır aracıma ilk bakımı 5bin km de ustama yaptırdım sonra 15 te servise gittim arada da sürekli ustama giderim
İyi usta bulursanız servis çok önemli değil benim için

İyi usta bulabilmek zor bu dönemde çoğu insan aldıgı paraya bakıyor ne yazıkki, yaptıgı iş önemsiz kalıyo. Esnaflığada yakışmayan durumlar ama yaşıyoruz bunları...

2017 model dizel düz vites leon aracım var ve 30bin bakımları geldi. Serviste verdikler fiyat 1400₺ dışarıda yaptırmak istedigimde 650₺ sizce mantıklı olan nerede yaptırmak ?

İyi günler benim de 2018 manuel Fr ım var ilk bakımını iyi bildiğim özel serviste yaptırdım filtreleri yağı kendim tedarik ettim sadece uğraşmaya vaktim olmadığından servise degistirttim açıkçası garanti önemli de olsa yetkili servisin istediği astronomik rakam karşısında bir anlamı kalmıyor benim tavsiyem guveneceginiz bir yer yoksa da herseyi kendiniz alın verin degistirsinler hem kafanız rahat olur hem cebiniz

Otomobil olmasada traktör yetkili servisinde çalıştım 3 sene işler bir miktar bildiğiniz gibi dönmüyor iş servis müdüründe bitiyor yani müdür müşteriyi seviyosa parçayı değil komple arabayı değiştirtir çorlu çalışkanda bir tane kızdırma bujisini bile GPlus tan değiştirdi sağolsun müdür. Aracım 2015 model iyi niyet garantisi var bakımlar serviste yapıldığı için yani yetkiliden şaşmamak lazım yarın öbürgün büyük bir arızada karşınızda muhattap bulabilirsiniz sanayi ustası üstlenmez hiçbirşeyi.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ben tamir den anlıyorum artık biraz çalıştım iyileştikden sonra gene çalışmak istiyorum hep biz her işi gözümüzde büyütüyoruz işden anlasak Bi tanıdıgımızın yeri olsa işçilik cebimize kalır yagı filtreleri kendimiz değiştirebiliriz. Kolay işler hatta işden anlasanız balataları bujileri bile yenilemek kolay boşa servise 1400 vermeyin ben o işleri tanıdığım da 200 e 300 e hallediyorum hemde hangi yagı koydugu mu kendi gözlerimle görüyorum çok duyuyorum kimseye karamet iftira atma babında değil ama servisler boyalı arabayı sıfır diye satıyorlar hangi yagı koydugunu nereden bileceğiz filtreleri değiştirip değiştirmedigini veya sadece hava tutup koydugunu bu araba sektöründeki olan döneklik ve yavşaklık hiç bir sektör de görmedim kendi gözlerimle görmeliyim yoksa güvenmem

Geri
Üst Alt