Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Gıcırtı sesi

ahmet_cnr

Kayıtlı Üye
0e779ad2cca380dae4d78cc031364339.jpg

Selam arkadaşlar frene sert basınca ve dönemeçlerde kemerin üst tarafından orta direkten ses geliyor çok canımı sıkmaya başladım seata gittm 14 gün sonraya randevu verdiler söküp bakıcaz dediler bende daha erken çözüm için buraya yazdım.Yardımcı olabilicek var mı ? Araç kasılınca ses geliyor anladığım kadarıyla

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Hocam aynı ses bende de mevcut serviste ne gibi bir işlem yapıldığını da paylaşırsanız sevinirim.

Oto teyp tesisati cekenler tıkır tıkır sokup takiyorlar destek isteyebilirsiniz.Ayrica benim arac duz yolda virajda ses yapmiyor ama cukurda veya sert frende gelen ses uzerine z rotlarin tikirti sesi yaptigi ve degisecegi kanısına vardık.

Teyp tesisatçısı bu konuyla uğraşır mı ki abi bilemedim

Ben aracima double ekranli teyp taktirmaya gittim
Adam haliyle arka plakaya geri görüs kamerası takacak kapının kenar plastiklerini arka bagaj ustundeki kelebek camla tavan arasindaki plastikleri tıkır tıkır çıkarıp kablo tesisatını cekti.Sizde sokmeyi bilmiyorsaniz yardim isteyin ses yapan emniyet kemeri bolgesini inceleyin buyuk ihtimal plastik surtmesi sonucu ya bütümlü bant alip o bolgeye izole olmasi icin yapistiracaksin yada kısa vadeli wD 40 sıkacaksın.
Aslinda kapi direk yanindan elinle asılsan tirnaklar cikiyor sende kendin yapabilirsin.

Ben aracima double ekranli teyp taktirmaya gittim
Adam haliyle arka plakaya geri görüs kamerası takacak kapının kenar plastiklerini arka bagaj ustundeki kelebek camla tavan arasindaki plastikleri tıkır tıkır çıkarıp kablo tesisatını cekti.Sizde sokmeyi bilmiyorsaniz yardim isteyin ses yapan emniyet kemeri bolgesini inceleyin buyuk ihtimal plastik surtmesi sonucu ya bütümlü bant alip o bolgeye izole olmasi icin yapistiracaksin yada kısa vadeli wD 40 sıkacaksın.
Aslinda kapi direk yanindan elinle asılsan tirnaklar cikiyor sende kendin yapabilirsin.

Abi ses plastikten gelmiyor kapı ynında ki dalgayı söktüm ben ses yine geliyor plastik sesi değil metal sesi o plastiği söktükten sonra orda metal yığınları var ses emniyet kemerinin tam ordan yada biraz üstünden geliyor

Birde aklima gelmisken sol on arka z rotlara baktir burç fişeklerine baktir sol on arka amortisor takozları aşınma oldumu onlarda cukurda yada frenlemede ses yapabilir.Bu saydigim parcalar gayet ucuz sanayide hallettirirsin.

Abi bir şey daha sol ön kapıyı açınca mesela ses gelmiyor kesiliyor

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sorun kapı ile orts direk arasında bir yerde

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt