Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Göstergedeki Uyarı Lambaları

TDI Sport'larda ESP olmaması lazım. Arkadaşın Cupra TDI'ında ESP OFF yazıyor ancak gördüğüm TDI Sport'larda TCS OFF yazıyordu. Buda ASR oluyo zaten.

Benim aracım 1.4 100 HP Benzinli. Kontağı çevirdiğimde en azından test amaçlı ışıkların yanması gerekmiyor mu?

Ya da şöyle sorayım araçtaki donanım ile ilgili bilgiyi servise gitmeden nasıl öğrenebilirim. Araç ERYA'dan alınmış.

'nette .pdf olarak arabanın dosyasını bulabilirsin abi muhtemelen..

Bugün aracın kitapçığını incelemek istedim ve birkaç şey kafama takıldı. Cevaplarını bulabilirsem rahatlıcam.
Aracım 2004 Seat Cordoba 1.4 100HP Signo modeli (Bildiğim kadarıyla en dolu modeli)

1- Ön koltuklarda yan hava yastığı olup olmadığını nasıl anlarım (koltuk yanlarında AIRBAG yazısı göremedim). Araç alınırken ekstra istemek mi gerekiyordu?
2- Ön yolcu hava yastığı torpidodaki biryerden anahtar vasıtasıyla kapatılabiliyormuş. Yine bulamadım.
3- Göstergede emniyet kemeri uyarı lambası varmış ancak kemer takmadığım zaman uyardığını görmedim. Opsiyonel bir olaymıdır
4- Far açık uyarısı da varmış onu da duymadım.
5- Bildiğim kadarıyla ESP varmış araçta ancak onunla ilgilide olarakta yandığını görmedim. En azından marş basmadan önce. Yanması gerekiyormu onu da bilmiyorum.
6- Hız sabitleyici ile ilgili olarak ta. Ben bir kez SET butonu ile hafızaya aldığımda CC On konumuna getirip SET'e bir kez bastığımda otomatik olarak daha önceden ayarlamış olduğum hıza gelmesi gerekmiyor mu?
7- Depo kapağı kilidi ile ilgili bir bölüm vardı. Bu da mı opsiyonel seçenekler arasında.

1- Airbag yazıyorsa Airbag vardır. Zaten Cordoba'da 2 hava yastığı standart. Yan airbagler opsiyondu.
2- Torpido içinde sol üst köşede. Bende yok mesela s-rider donanım benimki 2005-2006'nın en dolusu ama kafalarına göre donanım ekleyip çıkarmışlar. Sende de olmayabilir.
3- Bende de öyle bir uyarı sistemi yok. Kesin bir bilgim de yok. Opsiyon olabilir.
4- Evet far açık uyarısı hepsinde standart. Bana diğer bir konuda sormuştunuz burdan cevaplıyım hafta sonu internete girme fırsatım olmadı kusura bakmayın. Oksitlenme olmuş birşeyler sıktılar ötmeye başladı. Ama kapı switch'i bozuk olabilir 2-3 sebebi var ötmemesinin. Onu anca servis bilecek.
5- ESP opsiyondu. El freninin orda ESP tuşu yoksa ESP yoktur. TCS, ESP değildir ASR'dir. Signolarda TCS de yok zaten yani sizin el freninin orda hiçbir tuş olmaması gerekiyor. Tuşun yeri vardır belki ama tuş yoktur plastik kapakla kapatmışlardır. Yolcu airbag kapatma yeri de plastik bir kapakla kapalı bende. Sende de öyledir muhtemelen.
6-CC, ON konumundayken SET'e basman lazım yoksa hafızaya almaz. Hız sabitlenmiş şekilde seyrederken frene basmanla devreden çıkar ve OFF konumuna getirmediğin takdirde tekrar SET'e bastığında ayarlanmış hıza döner bununla karıştırmışsınız heralde.
7- Deponun içerden açılması 2007 ve sonrasında Stylance donanımda geldi boşa aramayın ben de aramıştım ilk aldığımda;):D

Yardımcı olabildiysem ne mutlu..

---------- Post added at 18:37 ---------- Previous post was at 18:15 ----------

Benim aracım 1.4 100 HP Benzinli. Kontağı çevirdiğimde en azından test amaçlı ışıkların yanması gerekmiyor mu?

Ya da şöyle sorayım araçtaki donanım ile ilgili bilgiyi servise gitmeden nasıl öğrenebilirim. Araç ERYA'dan alınmış.

Kontak çevirdiğinde immobilizer, motor arıza tespit, el freni, airbag, hararet ve benzinin altındaki küçük lambalar, kırmızı yağ lambası, ABS gibi lambaların hepsinin yanıp sönmesi lazım. Marşa basana kadar da motor arıza tespit ve el freni lambası yanık kalır telaş etmeyin.

Araç donanımlarını yazayım tek tek arama boşa.

- ABS+EBD
- Dijital klima
- Ön aktif gergili emniyet kemeleri
- Ön ve arka sis farları
- Hız sabitleyici
- Yol bilgisayarı
- Elektro servo hidrolik direksiyon
- 4 cam otomatik ön camlarda sıkışma önleyici sistem
- Elektrikli katlanır ısıtmalı yan aynalar (signoda olmayabilir bunu kapıları içerden kitleme tuşunun ordaki çevirmeli ayna butonundan anlayabilirsiniz)
- 6 hoparlörlü cd çalar
- 15' alüminyum alaşım jantlar
- Sınıfının en kısa fren mesafesi 38m :cool:

Eyvallah Murat sağolasın. Oldukça net cevaplar vermişsin. Teşekkürler. Adana'ya geldiğimde inşallah görüşürüz.

Geri
Üst Alt