Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Front Assist ; Acil Fren Desteği ve Yaya Koruma Sistemi ; Ncap Testleri

Merhabalar,

Yeni seat ibizada hiç acil frenlemeyi test eden veya karşılaşan oldu mu hiç?Mesela 70 ile giderken aniden öndeki araç yavaşlarsa kademeli fren yapıyor mu?

Teşekkürler
evet benim aracımda yaptı kendiliğinden firenlemeyi ama bazen düşük hızlarda yoğun trafikte sapıtabiliyor durduk yere araç kendi kendine firen yapıyor

evet benim aracımda yaptı kendiliğinden firenlemeyi ama bazen düşük hızlarda yoğun trafikte sapıtabiliyor durduk yere araç kendi kendine firen yapıyor

Yanıtınız için teşekkür ederim.Bu konuyu özellikle çok merak ediyorum.Size soracağım birkaç soru daha olacak:
1-Her fren yaptığı zaman uyarı veriyor mu?
2-Eğer başınıza geldiyse, yaya aniden yola atlayınca uyarı verdi mi?
3-Araç yüksek hızlarda da fren yapıyor mu?Yoksa genel olarak 4-50 km aralığında mı bu işlemi gerçekleştiriyor.

İyi günler

Yanıtınız için teşekkür ederim.Bu konuyu özellikle çok merak ediyorum.Size soracağım birkaç soru daha olacak:
1-Her fren yaptığı zaman uyarı veriyor mu?
2-Eğer başınıza geldiyse, yaya aniden yola atlayınca uyarı verdi mi?
3-Araç yüksek hızlarda da fren yapıyor mu?Yoksa genel olarak 4-50 km aralığında mı bu işlemi gerçekleştiriyor.

İyi günler
1 ) her firen yapmadan önce mutlaka uyarı veriyor fakat çok düşük hızlarda 0-5 arasında sapıttıgı sırada herhangi bir hata vermedi
2 ) yaya değilde araçta çocukla ilgilenirken farketmedim ondeki araç durmuş hızımda 70-80 vardı uyarı verdi ve firenledi.
makaslara felan girdiğinizde de uyarı ışıkları sürekli yanıyor haberiniz olsun :D
[doublepost=1516776258,1516775963][/doublepost]Bu arada konu dışı ama genede güvenlik ile alakalı yeni ibiza sahipleri şöför tarafında bulunan direğe bakabilirler mi iç kısımdan
direkte airbag ile alakalı herhangi bir yazı yada logo var mı ?
Ben kendi aracımda göremedim yolcu tarafında var fakat şöför tarafında göremedim bilgilendirirseniz memnun olurum .

Selamlar

Şöför tarafının sol direğinde airbag yazısı var.Yolcu koltuğunun sağ direğinde de var.Kemerin üstüne bakınız.

70-80 ile giderken firenleyip tamamen mi durdu yoksa hızı mı düşürdü?

iyi akşamlar

Son düzenleme:
Selamlar

Şöför tarafının sol direğinde airbag yazısı var.Yolcu koltuğunun sağ direğinde de var.Kemerin üstüne bakınız.

70-80 ile giderken firenleyip tamamen mi durdu yoksa hızı mı düşürdü?

iyi akşamlar
rica etsem foto çekip atarmısınız kemerin üzerindeki yerde yazının yazılacağı kısım var fakat benimkinde yazmıyor

aracı tamamen durdurmadı öndeki arac yoluna devam ettiği için hızı makul seviyeye indirdikten sonra devam ettik
[doublepost=1517071206,1517069257][/doublepost]airbag.jpg airbag.jpg

Biraz alakasız olabilir ama daha sonradan serviste entegre edilebiliyor mu araca ? Var mi yaptiran ?

Merhabalar,

Yeni seat ibizada hiç acil frenlemeyi test eden veya karşılaşan oldu mu hiç?Mesela 70 ile giderken aniden öndeki araç yavaşlarsa kademeli fren yapıyor mu?

Teşekkürler
Hocam öndeki aracın hızına göre fren yapmıyor eğer araçta acc varsa dediğiniz olur, ama öndeki yavaşlayınca bizimkide yavaşlamıyor, sadece çarpmaya ramak kala devreye giriyor. Kontrol her zaman sürücüde.

Bu bilgilendirmede görseldeki kısmın içindeki sensörün ismini bilen var mı ? Maalesef parça bozuldu fiyatını araştırıyorum ama fikir sahibi olamadım. Ön alt ızgara kırılınca sensör zarar gördü görünürde bir sorun yok ama çalışmıyor uyarı veriyor

Geri
Üst Alt