Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Frenleme

aynı sorunu bende accorddan cordobaya geçince yaşamıştım.ağırlık farkı!! cordoba ilk başlarda güven vermiyordu ama şimdi şimdi alıştım

Demek yalnız değilmişim :) Bende ağırlık meselesi üstünde duruyorum. Eğer alışılıyorsa sorun yok o zaman ben de alışırım. Zaten yüksek sürat meraklısı değilim ama insanoğlu işte bazen yapıyoruz bişeyler :D

Demek yalnız değilmişim :) Bende ağırlık meselesi üstünde duruyorum. Eğer alışılıyorsa sorun yok o zaman ben de alışırım. Zaten yüksek sürat meraklısı değilim ama insanoğlu işte bazen yapıyoruz bişeyler :D

Dediğiniz gibi şimdi anımsıyorumda, o kocaman balina gibi vectradan sonra ibiza virajlarda beni cok korkutmuştu. Birazda arabayı tanımakla alışmakla ilgili sanırım aracın ne yapacağını belli bir süre sonra çözüyorsunuz. Yada bünye alışıyor heralde :)

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Seat şöyle vectra-laguna gibi bi araç yapsa da bi görsek yaa bence çok şekil ve ağır oturaklı bişey olurdu. D sınıfı araç kullanmayı özledim heralde :)

Bunu hissetmeniz normal bağımsız süspansiyon değil.Arkalar torsiyon sistemi olduğu için bir bütün halinde hareket ediyor zaten Leon'larda arkalardan kopma durumları oluyor o yüzden süspansiyon ve yay konusunda iyileştirmeler oluyor.Ayrıca Seat aracların tumunda frenler güvensizlik hissi yaratıyor benim ibizadada öyle .

Dediğiniz gibi şimdi anımsıyorumda, o kocaman balina gibi vectradan sonra ibiza virajlarda beni cok korkutmuştu. Birazda arabayı tanımakla alışmakla ilgili sanırım aracın ne yapacağını belli bir süre sonra çözüyorsunuz. Yada bünye alışıyor heralde :) aynen öyle kardeşim arabaya alışmak bir süreç.ilk başta güvenemiyorsun sonra sonra iyi diyorsun tıpkı bir dost gibi:))

Arkadaşlar geçen gün 210 lara kadar çıktım arabayla ancak 150 den sonra fren yaparken çok tedirgin oldum araba şöyle tok bir şekilde yavaşlamıyor arkası kendini bırakacakmış gibi geliyor. Bu arada daha 7500 kmde araba. Yani frenler filan sağlam.
Ben spor süspansiyon bu olayı azaltır mı acaba diye düşünmeye başladım. Sizin de görüşlerinizi almak isterim.

Benim araçta da oluyordu aynı durum ani
Fren yapınca ön arkaya göre daha kuvvetli fren yaptığı için arka havaya kalkıp salıyordu kendini şimdi 3.5 cm yay var eskiye göre kat kat iyi frenleme

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aslında mesele duramamak değil frenler güzel tutuyor ama arabanın frende sanki arkasının filan salınıp kopacakmış gibi olması yani sanki araba yere sağlam basmıyor gibi. Belki ağır arabadan hafif arabaya geçince bana öyle geldi emin olamıyorum zamanla alışır mıyım. Büyük disk ve kaliperler aklıma geldi ama onun öncesinde aerodinamik geliştirmeye ihtiyaç var gibi.
Jantlardan da memnunum 18" e geçmek istemiyorum ankaranın yolları bizim köyden daha kötü durumda özellikle çankayada :) Eibach 35 mm yay taksam 17" le nasıl durur sizce sorunu biraz olsun azaltır mı dersiniz.

İstanbuldan Ankara’ya geldim Ankara’nın yolları çok kötü 17 jant 3.5 cm yay ile biraz sıkıntı olabilir rögar kapağın birinden kaçarken diğerine düşmüş oluyorsunuz. :)

Benim araçta da oluyordu aynı durum ani
Fren yapınca ön arkaya göre daha kuvvetli fren yaptığı için arka havaya kalkıp salıyordu kendini şimdi 3.5 cm yay var eskiye göre kat kat iyi frenleme

Sanırım aradığım cevap bu. Aracın önü de arkası da daha net tepkiler verirse bu sorun azalır diye düşünüyorum bende.
İlgilenen fikir paylaşan herkese teşekkür ederim.

[doublepost=1502716605,1502710891][/doublepost]
İstanbuldan Ankara’ya geldim Ankara’nın yolları çok kötü 17 jant 3.5 cm yay ile biraz sıkıntı olabilir rögar kapağın birinden kaçarken diğerine düşmüş oluyorsunuz. :)

Aynen öyle yollar berbat ben bu haliyle bile takır tukur ilerliyorum her yerde. Arabayı eşim de kullanıyor o yüzden çok spor bi geliştirme yapamam 35 mm yaylar arasından en konforlusuna ihtiyacım var :)

bu durumun en önemli etkeni lastik markası ve havasıdır..birde yoldaki asfalt zeminin durumu çok önemli..araç her alsfatta zımmba gibi durmaz..ancak 18 inç lastik ile direksiyonda tek parmak ile 220 km.de ani fren yapabiliyorum..

Lastikler bridgestone fabrika çıkışlı takılan havalar 32 yol da çevre yolu. Biliyorum bir sürü etken var ama araç hafif arkası da hafif en büyük etken bu bence.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt