Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Frenleme

denizbalku

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar geçen gün 210 lara kadar çıktım arabayla ancak 150 den sonra fren yaparken çok tedirgin oldum araba şöyle tok bir şekilde yavaşlamıyor arkası kendini bırakacakmış gibi geliyor. Bu arada daha 7500 kmde araba. Yani frenler filan sağlam.
Ben spor süspansiyon bu olayı azaltır mı acaba diye düşünmeye başladım. Sizin de görüşlerinizi almak isterim.

Lastik hava ayarları çok önemli

Lastikler 32 daha yeni kontrol ettim. Belki de bana garip geldi bilmiyorum daha önce hiç öyle 200 le gidipte fren filan yapmamıştım tırstım yani ama salınıyor araba bi güvensiz geldi işte

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Spor yaylar, Geniş Lastikler bunlar yol tutuşa faydalı şeyler özellikle virajlarda falan ama direk frene basıp durmada ne kadar etkili olur bende emrak ediyorum açıkcası.

Yani standart süspansiyon frenlemede aracın burnunu daha çok yere sokar diyor Eibach spor yay tanıtımında. Frenleme performansında artıştan bahsetmişler izlediğim birkaç videoda. Aslında asıl önemli mevzu bence aracın hafif olması. Önceki aracım Lagunaydı araç tek sürücülü 1500 kg zaten 150 üstü hızlarda frene sağlam basardım hiç öyle arka tarafta bi salınma hissetmezdim. Aracın ağırlığını artıramayacağıma göre başka yollardan biraz daha iyileştirme yapılabilir mi onu bulmak lazım.

Arkadaşlar geçen gün 210 lara kadar çıktım arabayla ancak 150 den sonra fren yaparken çok tedirgin oldum araba şöyle tok bir şekilde yavaşlamıyor arkası kendini bırakacakmış gibi geliyor. Bu arada daha 7500 kmde araba. Yani frenler filan sağlam.
Ben spor süspansiyon bu olayı azaltır mı acaba diye düşünmeye başladım. Sizin de görüşlerinizi almak isterim.
Merhaba size öyle gelmiş olmalı eğer daha iyi fren istiyor iseniz balata ve diskleri değiştirmeniz gerekli
Ben bir büyük disk ve spor balata kullanıyorum 260km hızla giderken zımba gibi tutuyor aracı frene basınça aracın yere yaklaştığını hissediyorum

DUYURU - SeatClubWorld.Com - Sticker Talep Konusu (ÜCRETSİZ) | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

İletişim ve sticker için profilim de numaram var isteyen oradan da ulaşabilir

Merhaba size öyle gelmiş olmalı eğer daha iyi fren istiyor iseniz balata ve diskleri değiştirmeniz gerekli
Ben bir büyük disk ve spor balata kullanıyorum 260km hızla giderken zımba gibi tutuyor aracı frene basınça aracın yere yaklaştığını hissediyorum

DUYURU - SeatClubWorld.Com - Sticker Talep Konusu (ÜCRETSİZ) | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

İletişim ve sticker için profilim de numaram var isteyen oradan da ulaşabilir
güçlü motor iyi fren çok tatlı olur fakat 260 tehlikeli kardeşim

Aslında mesele duramamak değil frenler güzel tutuyor ama arabanın frende sanki arkasının filan salınıp kopacakmış gibi olması yani sanki araba yere sağlam basmıyor gibi. Belki ağır arabadan hafif arabaya geçince bana öyle geldi emin olamıyorum zamanla alışır mıyım. Büyük disk ve kaliperler aklıma geldi ama onun öncesinde aerodinamik geliştirmeye ihtiyaç var gibi.
Jantlardan da memnunum 18" e geçmek istemiyorum ankaranın yolları bizim köyden daha kötü durumda özellikle çankayada :) Eibach 35 mm yay taksam 17" le nasıl durur sizce sorunu biraz olsun azaltır mı dersiniz.

Son düzenleme:
Aslında mesele duramamak değil frenler güzel tutuyor ama arabanın frende sanki arkasının filan salınıp kopacakmış gibi olması yani sanki araba yere sağlam basmıyor gibi. Belki ağır arabadan hafif arabaya geçince bana öyle geldi emin olamıyorum zamanla alışır mıyım. Büyük disk ve kaliperler aklıma geldi ama onun öncesinde aerodinamik geliştirmeye ihtiyaç var gibi.
Jantlardan da memnunum 18" e geçmek istemiyorum ankaranın yolları bizim köyden daha kötü durumda özellikle çankayada :) Eibach 35 mm yay taksam 17" le nasıl durur sizce sorunu biraz olsun azaltır mı dersiniz.
aynı sorunu bende accorddan cordobaya geçince yaşamıştım.ağırlık farkı!! cordoba ilk başlarda güven vermiyordu ama şimdi şimdi alıştım

Geri
Üst Alt