Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Frende silkeleme

Demirci

Kayıtlı Üye
Merhaba ekininize yeni katıldım seat Cordoba 2003 model aracimda frene basinca silkeleme ve direksiyonda titreme oluyor nedendir

Disklerin de egrilme vardır 1 TK ön disk ve 1 TK balata alıp takacaksin

Geçtiğimiz yaz benimde başıma böyle bir olay geldi. 100’le giderken frene bastığımda direksiyon ve fren pedalı zangır zangır titriyordu resmen. Fren diski eğilmiş değiştirttim sorun çözüldü. Nacizane tavsiyem ön diskleri değiştirirken ön balataları da değiştirin. Balatayı zımparalarız diyen ustalara inanmayın sonradan uymuyor ve balata diski çiziyor. Geciktirmeyin derim mazallah bu titreme direksiyon kutusuna zarar vermesin.

Yavaş giderken birşey yok hızlı giderken frene basınca titreme oluyorsa, diskler yamulmuştur.
Daha önce tornalanmadıysa tornalatıp yola devam edebilirsiniz ama bence hiç bu işe girmeden direk balata ve disk takımı taktırın kafanız rahat olsun. Tertemiz binersiniz arabanıza.

• Beğen
Reaksiyonlar: 6492
disklerde eğilme olup olmadığını görsel olarak anlamak kolay, eğilip ön diskleri görsel olarak kontrol edin, üzindeki leke/aşınmaların dengeli dağılmış olması lazım, eğer teker dönüş yönüne dik şekilde dik çizgiler görüyorsanız disk eğilmiştir, torna ile düzelir derler ama ben eski aracımda 2 kere yaşadım bunu, 2sinde de kiti değiştirttim.

Disk eğilmiste olabilr fatura da olabilir frene basmadığınız zaman sağa sola atıyorsa balast da olabilr

Konu sahibi konuyu ortaya atmış cumartesi sabahından beri yok.:cool:
Biz yinede sahip çıkalım.Ani fren ve sıcak disk ile suya girersen yamuk yumuk olur diskler.Lastiğin biri tel kırmıştır vs.vb.

Geri
Üst Alt