Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Fr TDI Hakkında

Sorun çıkacak diye düşünme bence ben sorun yaşlatacağına inanmıyorum fazla yüklenmelerde dizellerde araçlarını birde drag için kullananlarda çıkan sorunlar gayet doğal dizel araçlarda tork çok yüksek ilk vitesde çok zorlamak mantıksız tabi bu benim fikrim :eek:key: dizel araçlara chiip yaptıran bazı arkadaşlar fazla yüklenince dsg nin bile dayanmaması çok normal bi durum bence buna takılma çok iyi bir seçim seninki:eek:key:
bu arada turuncuda bodykit oval eksozlarla harika duruyomuş ama bodykitsiz cılız duruyo bu bi gerçek:)

aynen öyle şemuncum :)
http://www.seat.com/static/su/com/SEAT/site/2009/leon/engines/2_0_TDI_CR_125_DSG_DPF.html

dq250 kodlu şanzıman var en sorunsuzu bu zaten. gti lardaki şanzıman.
FR'lardaki şanzıman DQ 250 olamaz..
350 tork üreten bir araca, ideal çalışma tork değeri 250 olan bi şanzıman koyarlarsa zaten bu başlı başına sorundur.

Nedense aklıma, Safa arkadaşımız Ibiza Cupra alırken geçen muhabbetler geldi. Sorun yaşamaz demişti herkes de, nedense arkadaşımız sorun yaşamış şanzımandan. Garip.
DSG'li araç almak kumardır :) Tecrübe ile sabit.

FR TDI kullanan biri olarak yasadıgım tecrubelerden biraz aydınlatmaya calısayım sizi..Kesinlikle mukemmel bi arac ben bugune kadar ne kadar zorladıysamda km 0.23 kurustan fazla yakmadım.İkincisi benim aracım 2009 model yani DPF'li partikul filtreli yani ben supersprint downpipe la onu iptal ettim biraz siyah duman atıyorum ama performans gayet basarılı.Zaten makyajlı kasalar CR common rail, partikul filtresi yok yani bu konuda hic sıkıntı yasamazsınız. Ayrıca benim aracımda yazılım downpipe ve komple duz boru egzoz var en son dynoda 220hp 440 Nm tork cıktı.Yazılım 17000de iken yapılmıstı su an 36000de takır takır kullanıyorum aracımın turbosu garantiden degisti ama farklı bi durumdan dolayı. İnanın benzinli Fr larla aynı hatta onlardan daha iyi yurumek ve onların yarısı kadar yakmak cok keyifli ve ozellikle dizelin yuksek torkunu hep ayagınızın altında hissediyorsunuz ben kesinlikle tavsiye ederim..Son olarak galiba DSG almayı dusunuyorsunuz benim aracım 6 ileri manuel DSG ile bir cok soylenti var yuksek torka dayanmadıgı ile ilgili, bu yuzden ikinci bi secenek olarak malum sitede iki tane var satılık onlardan birini alip kalan nakitlede bu aracı cok guzel yukleyebilirsiniz. Simdiden hayırlı olsun

FR TDI kullanan biri olarak yasadıgım tecrubelerden biraz aydınlatmaya calısayım sizi..Kesinlikle mukemmel bi arac ben bugune kadar ne kadar zorladıysamda km 0.23 kurustan fazla yakmadım.İkincisi benim aracım 2009 model yani DPF'li partikul filtreli yani ben supersprint downpipe la onu iptal ettim biraz siyah duman atıyorum ama performans gayet basarılı.Zaten makyajlı kasalar CR common rail, partikul filtresi yok yani bu konuda hic sıkıntı yasamazsınız. Ayrıca benim aracımda yazılım downpipe ve komple duz boru egzoz var en son dynoda 220hp 440 Nm tork cıktı.Yazılım 17000de iken yapılmıstı su an 36000de takır takır kullanıyorum aracımın turbosu garantiden degisti ama farklı bi durumdan dolayı. İnanın benzinli Fr larla aynı hatta onlardan daha iyi yurumek ve onların yarısı kadar yakmak cok keyifli ve ozellikle dizelin yuksek torkunu hep ayagınızın altında hissediyorsunuz ben kesinlikle tavsiye ederim..Son olarak galiba DSG almayı dusunuyorsunuz benim aracım 6 ileri manuel DSG ile bir cok soylenti var yuksek torka dayanmadıgı ile ilgili, bu yuzden ikinci bi secenek olarak malum sitede iki tane var satılık onlardan birini alip kalan nakitlede bu aracı cok guzel yukleyebilirsiniz. Simdiden hayırlı olsun

Çok Teşekkür Ederim Bilgileriniz İçin :)

Ayriyeten Hepinizede Çok tşkler Edrim Arkadaşlar

En güzelini FR kullanan biri söyleyebilirdi gerçekten bende manuel alması taraftarıyım manuel in herzaman keyfi bi başkadır ama DSG de de az satılan piyasada az bulunan bir aracın iki kullanıcının aşırı yüklenmessi veya şuursuz basması kalkışlarda sert kalkışlarla aracın zorlanması sonucu da sorun yaşanması bence kaçınılmazdır zaten manuel bu araçta ilk tercihim olur tekrar söylüyorum fakat DSG ninde bu araca dayanmıyacağını düşünmüyorum aslında bu konuda yurtdışındaki kullanıcıların yorumlarını okumak bilgi edinmek daha sağlıklı olur sanırım....

ENGINE 2.0 TSI 211 HP (155 KW) DSG
Type 4 / 16
Displacement (cc) 1984
Cylinder bore and stroke (mm) 82.5 x 92.8
Compression ratio 9.6
Maximum power (KW (HP)/rpm) 155 (211)/ 5300-6200
Maximum torque (Nm/rpm) 280 / 1700-5200
Fuel supply system Direct Injection
Integral electronic ignition Electronic map-controlled ignition
Emission control EU5
Fuel type 98 / 95
Oil capacity in initial fill (l) 5.6
Alternator (A) 140
Battery (A) 280 / 340
Battery (Ah) 60 / 70
PERFORMANCE
Maximum speed (km/h) 233
Acceleration 0-100 km/h (s) 6.9
Accel. 80-120 Km/h (s) in V max. gear 9.7
Acceleration 1000 m (s) 27.3
FUEL CONSUMPTION
City driving (l/100 km) 9.9
Extra city driving (l/100 km) 6.0
Ponderable consumption (l/100 km) 7.5
CO2 MASS EMISSION
City driving (g/km) 232
Extra city driving (g/km) 141
Ponderable (g/km) 174
TRANSMISSION
Gearbox type DQ 250-6F
Ratios I 3.461
II 2.150
III 1.464
IV 1.078
V 1.093
VI 0.921
VII –
R 3.989
Group Ratio 4.058
Speed at 1000 rpm in V/VI (km/h) 33.8 / 40.1

ENGINE 2.0 TDI CR 170 HP (125 KW) DPF DSG
Type 4 / 16
Displacement (cc) 1968
Cylinder bore and stroke (mm) 81.0 x 95.5
Compression ratio 16.5
Maximum power (KW (HP)/rpm) 125 (170)/4200
Maximum torque (Nm/rpm) 320/1750-2500
Fuel supply system Direct Injection Common Rail
Integral electronic ignition TDI
Emission control EU5
Fuel type Diesel
Oil capacity in initial fill (l) 5.0
Alternator (A) 140
Battery (A) 330/340/380
Battery (Ah) 61/70/72
PERFORMANCE
Maximum speed (km/h) 214
Acceleration 0-100 km/h (s) 8.0
Accel. 80-120 Km/h (s) in V max. gear 9.8
Acceleration 1000 m (s) 29.0
FUEL CONSUMPTION
City driving (l/100 km) 7.1
Extra city driving (l/100 km) 4.8
Ponderable consumption (l/100 km) 5.6
CO2 MASS EMISSION
City driving (g/km) 187
Extra city driving (g/km) 127
Ponderable (g/km) 148
TRANSMISSION
Gearbox type DQ250-6F
Ratios I 3.462
II 2.050
III 1.300
IV 0.902
V 0.914
VI 0.756
VII –
R 3.989
Group Ratio 4.118
Speed at 1000 rpm in V (km / h) 41.6 / 50.3

seatın resmi sitesinden alıntıdır. aynı şanzıman golf gti dada vmevcut.

arıza yapan şanzımanlar (ki bence arıza değil çalışma karakteri) Gearbox type DQ 200-7F olanlar.

bilmeden aha adında 250 var bu kesin 250 ye dayanıyor gibi boş muhabbetler yapanlar araştırsnlar gelsinler.

Peki araştırırıp gelirim :)
VW DQ'dan gelen sayıyı belirlerken ideal çalışma tork değerini verir.
Öğrendim geldim senin için yeni bi bilgi. Tavsiye ederim sende öğren :)

Geri
Üst Alt