Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

FR Egzoz Tavsiyesi

akuzcali

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba, Sizin tavsiye ve yorumunuza ihtiyacım var,Yardımcı olan cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.
Cuma günü Mk3 FR aracımı 30.000 bakımı için servise birakacağım ve aynı zamanda aero arka tampon siparişi verdim,Tamponun egzoz çıkışlarını sağ sol olarak açtırıyorum serviste spor son susturucu gereksiz pahallı, ben egzoz işini dışarıda yaptıracağım, Sorum ;
1: Son susturucuyu iptal edip T bağlantı ile sağ sol çıkış yaptırsam ses kötü olur mu? İnternetteki videoları izledim kimi son susturucu iptal denen videolarda ses bana göre kötü kimi sesler normal, video yanıltıcı olabiliyor, Benim istediğim ses hafif tok bir ses , çatara patara veya çevreyi rahatsiz edecek sesi sevmiyorum sadece ses toklaştin araba homurdasın o kadar,
2. Eszoz çıkışlarını 90 lık yada 101 hangisi göze daha iyi görünür sizce , çıkışları netten sipariş edeceğim , ölçüleri yanlışsam düzeltin : Giriş 63 çıkış 90 yada 101 olacak şekilde.

Arkadaşlar merhaba, Sizin tavsiye ve yorumunuza ihtiyacım var,Yardımcı olan cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.
Cuma günü Mk3 FR aracımı 30.000 bakımı için servise birakacağım ve aynı zamanda aero arka tampon siparişi verdim,Tamponun egzoz çıkışlarını sağ sol olarak açtırıyorum serviste spor son susturucu gereksiz pahallı, ben egzoz işini dışarıda yaptıracağım, Sorum ;
1: Son susturucuyu iptal edip T bağlantı ile sağ sol çıkış yaptırsam ses kötü olur mu? İnternetteki videoları izledim kimi son susturucu iptal denen videolarda ses bana göre kötü kimi sesler normal, video yanıltıcı olabiliyor, Benim istediğim ses hafif tok bir ses , çatara patara veya çevreyi rahatsiz edecek sesi sevmiyorum sadece ses toklaştin araba homurdasın o kadar,
2. Eszoz çıkışlarını 90 lık yada 101 hangisi göze daha iyi görünür sizce , çıkışları netten sipariş edeceğim , ölçüleri yanlışsam düzeltin : Giriş 63 çıkış 90 yada 101 olacak şekilde.

İlk önce iyi ses mi yüksek sesmi benim görüşüm son susturucuyu spor alıp yapmanız hatta daha önce çok hoşuma giden bir uygulama yaptı bir üyemiz ortayı iptal edip arkaya sağa ve sola 2 ayrı spor susturucu koymuştu sesi çok iyiydi
Egsoz başlıkları için denemen gerekli tamponun Egsoz Yuvası oval zaten yapılınca göreceksin denemeden Egsoz başlığı alma

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

İlk önce iyi ses mi yüksek sesmi benim görüşüm son susturucuyu spor alıp yapmanız hatta daha önce çok hoşuma giden bir uygulama yaptı bir üyemiz ortayı iptal edip arkaya sağa ve sola 2 ayrı spor susturucu koymuştu sesi çok iyiydi
Egsoz başlıkları için denemen gerekli tamponun Egsoz Yuvası oval zaten yapılınca göreceksin denemeden Egsoz başlığı alma

Cevap için sağolun;
Yüksek ses , çatırtı, çevreye rahatsızlık istemiyorum, istediğim sadece ses toklaşsin kalınlaşsın sesi daha çok aracın içinde ben duyayım. Son susturucudan ileri gitmek istemiyorum Aracım Act Dsg, sondan bir önceki ACT susturucusu bildiğim kadarıyla ve ben oralara kadar gitmeyi düşünmüyorum, Hem aracın garantili olması hemde o kadar modifikasyona girmek istemiyorum, Amacım Aero Tamponun görüntüsünü tamamlamak bunu yaparken de aracın sesini hafif kalınlaştırmak toklaştırmak.

Son düzenleme:
Merhabalar.
Sağ sol çıkış yapmanızla ses kötü olacak diye bişe yok. Eksoz işlemini ne derecede yapacaksınız yani katalizör iptal olacaksa ses farklı olmayacaksa farklı çıkıyor. Ben kendi araçlarımda yaptıklarımdan yola çıkaym. Kat iptal komple krom düz boru sona warex takarsanız arabanın sesi alt devirlerdede üst devirlerdede dolu dizgin çıkıyor. Ancak kat iptal etmezseniz ses baya kısık ve üst devirlerde baya bi ses kaybolması yaşanıyor. Çift çıkış yada 4 çıkıştan ziyade eksoz başlıklarn büyüklüğü yada küçüklüğü ufak değişiklik yaratabilir.video gönderebilseydim bir kaç örnek video atardım ama ekleyemedim. 62 lik düz boru yada 70 lik düz borudada ses değişmesi oluyor. Ama stock araba için 62-60 lık düz boru bence ideal.

Geri
Üst Alt