Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Far buğu yapma (Cupra led far)

Alp Emre

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar Selamlar,

Aracım 1.0 ecotsi FR Still paket. Farlarım Cupralar da bulunan mercekli Led.
Havaların soğuması ile bazen farlarım buğu yapmaya başladı. Özellikle yıkama sonrası daha belirgin. Yağmurlu havalarda bir kere yaptı. Sizce normal mi? Arabam garantili servise gitmeme gerek var mı?.

Şimdiden Teşekkürler.

aracın montajı sırasında bazen çok küçük çatlaklar olabiliormuş yapacak bişey varmı buğunun geçmesini beklemek sanırım tek çözüm ama gene de buğulu iken bir servise götürün bu ne ayak diye ama çözümü olduğunu düşünmüyorum

Şimdi kaskom ile görüştüm. Plus paket kasko yaptırdığım için hasarsızlıktan yararlanıp far değişimi yapabiliyormuşum. ama önce garantiyi zorlayacağım. Bakalım. gelişmeleri size aktarmaya çalışacağım. öncesinde hangi vakit yapacağım bunları onu düşünmem lazım :)

Merhabalar aynı dert bendede var servisten randevu aldım benim iki far da yapıyor 1 aylık arabada can sıkıyor bakalım servis ne diyecek

Ekli dosyalar

• IMG_9655.JPG
    IMG_9655.JPG
    1.3 MB · Görüntüleme: 145
  • IMG_9657.JPG
    IMG_9657.JPG
    1.1 MB · Görüntüleme: 137
@tanerrc evet taner ikimizinde sorunu birebir aynı. Benim arabamın aysını kuzenimde de var hiç problem yaşamıyor. Hangi servisten randevu aldın? Ben önümüzde ki perşembe için kartal doğuş oto dan randevu aldım. Servis yetkilileri ile görüştüğümde darbe yoksa ve olağanın dışında bir durum ise değişimi sağlanır dedi.

Led farlar için buğu normal karşılanıyor içeride damla olması gerek garanti değişim için onunda çaresini altına hava alması için ufak bir delik ile buluyorlar

@memet_one @igci_01 anlayamadığım nokta şu; arabayı 6 ay önce sıfır aldım. Yağmur olmasada her türlü tazzikli yıkamaya maruz kaldı. Neden son 2 haftadır bu sıkıntıyı yaşıyorum? Ayrca farlar devreye girip ısınmanya başladığında buğu ortadan kaybolur deniyor. Sabah 1 saat boyunca kullandım. Ofise geldiğimde buğu aynen duruyordu.

@memet_one @igci_01 anlayamadığım nokta şu; arabayı 6 ay önce sıfır aldım. Yağmur olmasada her türlü tazzikli yıkamaya maruz kaldı. Neden son 2 haftadır bu sıkıntıyı yaşıyorum? Ayrca farlar devreye girip ısınmanya başladığında buğu ortadan kaybolur deniyor. Sabah 1 saat boyunca kullandım. Ofise geldiğimde buğu aynen duruyordu.
Trakya grubundan günay vardı 8 defa far değiştirdi ve hep aynı sorun vardı ve ilginç olan sadece tek farda olması sonra delik delindi ek işlem yapıldı sıkıntı ne oldu tam emin değilim konusunu telefon ile girdiğim için bulamadım @KİREÇ yardımcı olur konu için günay ona daha yakın
Benim fara park halinde bisiklet çarptı görünen birşey yok yazın falan sıkıntı yok yıkamada ama kışın içeride kristalleşme oluyor servis işin içinden çıkamadı

BEnim arkadasin aracini cikardik showroomdan daha 20 km olmamisti bir inip sigara icelim 1 ay bekledik bakalim dedik inip baktik arkadas fardaki buguyu gorunce sok oldu ben olmasam servise geri kosacakti kapanmadan dedim dur bu normal oluyor dedim o gunluk durdu ama eminim benden habersiz goturecektir dayanamaz o da ama bunlarda var diye biliorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Trakya grubundan günay vardı 8 defa far değiştirdi ve hep aynı sorun vardı ve ilginç olan sadece tek farda olması sonra delik delindi ek işlem yapıldı sıkıntı ne oldu tam emin değilim konusunu telefon ile girdiğim için bulamadım @KİREÇ yardımcı olur konu için günay ona daha yakın
Benim fara park halinde bisiklet çarptı görünen birşey yok yazın falan sıkıntı yok yıkamada ama kışın içeride kristalleşme oluyor servis işin içinden çıkamadı
Ewet
Led farlı leonlarda buğu yapıyor
Hatta bolu buluşmasına gelirken @WhiTeRaVeN günay gece aracı yıkamış bi geldi sabah far yarının altında su dolmuş.ki bu far da en son değişen fardı.

Zaten günaydan sonra da kitapçığa
LED FARLAR BUĞU YAPABİLİR ibaresini yazdılar...

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt