Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

FAR AYARI

Miroğlu

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhabalar,

xcellence donanım aracım var yeni aldım çözmeye çalışıyorum farla alakalı birşey merak ediyorum.
bu farların yükseklik ayarı nasıl yapılıyor,çok alçak gibi biraz daha ileriyi gösterse iyi olucak bilginiz varmı ?

birde ayarların içinde otoyol ışıkları falan diye bi özellık var onunda ne olduğunu çözemedim yardımcı olursanızsevinirim şimdiden teşekkürler

merhabalar 2016 kasasında ayar yapılıyor ama 2016 dan sonra far içi değiştimi bilmiyorum
burda arkadaş tarif etmiş nasıl yapıldığını 2016 modeller için sizin ki de aynı tip ise bu ayarı yapabilirsiniz otoyol ışıkları diye geçen özellik için bir açıp kapatın tam olarak ne oldugunu anlayamadım çünkü uzun far asistanından bahsediyor olabilirsiniz diye düşünüyorum..

merhabalar 2016 kasasında ayar yapılıyor ama 2016 dan sonra far içi değiştimi bilmiyorum
burda arkadaş tarif etmiş nasıl yapıldığını 2016 modeller için sizin ki de aynı tip ise bu ayarı yapabilirsiniz otoyol ışıkları diye geçen özellik için bir açıp kapatın tam olarak ne oldugunu anlayamadım çünkü uzun far asistanından bahsediyor olabilirsiniz diye düşünüyorum..
video için teşekkürler yeni tip farlar içinde geçerlimidir acaba bu durum ?

Led olan farlarda var mı İsmail abi içerde ayarlama düğmesi ben yok diye biliyorum ama

Led olan farlarda var mı İsmail abi içerde ayarlama düğmesi ben yok diye biliyorum ama
Ben normal farlar için yazdım
Ledlerde ayar yok diye biliyorum, ama ledlerde de var aslında otamatik olarak ayarlıyor. Hıza bağlı diye biliyorum. Hız azaldıkça aşağıya iniyor, fazla olduğunda yukarı kalkarak daha uzun mesafe gösteriyor. Bunu ışık şiddetiyle de ayarlıyor olabilir. Geçen ay bir araba dergisinde okumuştum. Marka marka değişebilir.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Son düzenleme:
led'li leonların tamamında otomatik far ayarı vardır, sol arka süspansiyona bağlı bir sensör sayesinde araç yükü algılar ve otomatik olarak far yüksekliğini ayarlar, bu sebepten araç içinde bir far ayar butonu bulunmaz.

otoyol aydınlatması, yüksek süratlere çıkılması durumunda farı hafif daha ileriyi aydınlatacak şekilde yükseltir. Yanlış hatırlamıyorsam 120 km üzerindeki hızlarda devreye giriyordu.

kaput içerisinden far ayarını keyfi olarak değil, ölçüm cihazıyla yapmak lazım, fazla yükseltilmesi sizin için çok bir avantaj sağlamazken karşıdan gelen/önünüzdeki araçlar için çok rahatsız edici olabilir.

Geri
Üst Alt