Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ESP var mı yok mu?

goqhansari

Kayıtlı Üye
Merhabalar,
Dün bir arkadaşımızın aracını (1.4 TSI - 2011 model Stylance) ekspertiz raporu almak üzere servise götürdük. Tabi gitmeden önce ESP var mı yok mu diye bir kaç defa teyid ettim araç sahibinden, ama götürünce bu araçta ESP olmadığını söyledi servisteki arkadaş. Sonra öğrendim ki, 2011 modelse eğer LEON unuz, araçta ESP olması için plus paketi almanız gerekmekte, yani (ESP+EBA+DSR+Hill Hold+Lastik basınç sensörü) paket halinde araçta olması gerekmekte.
Peki ya araç 2010 modelse?
Servisdeki arkadaşların yönlendirmesine göre; 2010 modellerin bazılarında ESP sabit fakat sonradan paket olarak satılma kararı alınmış ve çıkarılmış. O yüzden aracınızda ESP sabit olabilir yada güvenlik paketini aldığınızdan emin olmanız gerekmektedir.

Peki araçta ESP'nin varlığının en somut gösterğesi nedir?
El fireninin hemen arkadasındaki TCS turnOn/turnOff butonunun olduğu yerde ESP işareti olması gerekiyor. Bir çok insan aracında ESP olduğunu zannediyor, yada ESP nin hakkında bir fikri olmadan vardır heralde diyor. Bu araçtan hemen sonra ESP var diye görüştüğüm başka bir arkadaşın 2010 model arabasında da ESP'nin olmadığını anladım.

ESP'si olan arkadaşlar acaba bu kısmın fotoğrafını çekip bizimle paylaşabilirlermi?
NOT: Son olarak ESP li 1.4 TSI 2010 model 30.000 km altında beyaz Leon arıyorum, duyarsanız yönlendirirseniz sevinirim.

İyi çalışmalar

ESP makyajlı style TSI motor secenegınde standart olarak yok..

arac dızel ıse DSG olarak aldıysanız aracı onlarda esp var fakat mauel olanlarda esp yok

bildiğim kadarı ile makyajlı kasalarda esp standart değil ve makyajsızlara görede bir çok özellik opsiyonel

makyajlı kasalarda yok doğrudur 2010 larda standart özellikti cok sacma bir kararla kaldırıldı...

1.4 Fr larda tcs+esp+xds satandart olarak var, güzel donanımlar:).Kontağa ilk anahtar soktuğunuzda simgesi kadranda çıkıyor, ayrıca esp on,of düğmesine ilk bastığımızda bilgi ekranında tcs devredışı, yada devreye girmiştir yazıyor ama esp devredışı kalıyormu o sırada bilmiyorum, ya devre dışı kalmıyor yada 5 sn basmak lazım bu konuda bilgim yok, bilen arkadaşlar varsa ve yazarsa sevinirim:eek:key:

1.4 Fr larda tcs+esp+xds satandart olarak var, güzel donanımlar:).Kontağa ilk anahtar soktuğunuzda simgesi kadranda çıkıyor, ayrıca esp on,of düğmesine ilk bastığımızda bilgi ekranında tcs devredışı, yada devreye girmiştir yazıyor ama esp devredışı kalıyormu o sırada bilmiyorum, ya devre dışı kalmıyor yada 5 sn basmak lazım bu konuda bilgim yok, bilen arkadaşlar varsa ve yazarsa sevinirim:eek:key:

Işık yanıp sönüyorsa esp devredışıdır. Tuşa uzun süre basılı tutmanız gerekmektedir. Sadece yanıyorsa TCS devre dışıdır. Yanmıyorsa hem TCS hem ESP devrededir.

Arkadaşlar 2011 1.4 tsı aldım ortalama iki ay oldu.ESP araç çalıştığında ekranda görülüyor sonra kayboluyor.Bu durumda varmı? yokmu?

Arkadaşlar 2011 1.4 tsı aldım ortalama iki ay oldu.ESP araç çalıştığında ekranda görülüyor sonra kayboluyor.Bu durumda varmı? yokmu?
esp vardır...araba kaymaya başladığı zaman esp ışığı belirir....yanmıyorsa sorun yoktur...keyifli sürüşler

Geri
Üst Alt