Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

El freni tutmuyor. Yola çıkacağım lütfen destek

Kuzeylee

Kayıtlı Üye
Değerli arkadaşlar, el freni yaklaşık 2-3 aydır tam tutmuyordu. Önemsememiştim lakin bayır dik bir rampada aracı bırakmak zorunda kalınca anladım ki çok çok önemli. Araba geri geri gitti. Tutmadı. Öğrenmek istediğim şu; araca tatil vs. Fazla masraf etmek istemiyorum bir arkadaşım ya fren balataları bilhassa arka kampanadakiler değişecek bu da ön arka 4 ü için 300 ü bulur dedi ya da el freni telinde bir ayarsızlık vardır bu yapılır ayar çekilir dedi. Sizce neden olabilir? böyle bir anda tutmamaya başlamasının sebebi nedir?
[doublepost=1502523043,1502501379][/doublepost]Bu sabah erkenden sanayiye gittim temiz arkadaşlar sağolsunlar teli sıkılaştırdılar 5 dk sürmedi. Çok çok iyi oldu. Bayağı bir sertleşti el freni. Dik bir rampada denedim. Sonuç olumlu:)) bu sıkıntıyı boş yere çekmişim. Motoru çalıştırıp el freni çekili durumda gittim araç biraz ilerledi ama bu kadar normalmiş. Oh be:)) ayrıca, enteresan birşey duydum el freni telini sıkılaştırınca ayak freni de sertleşcek dedi usta gerçekten de öyle oldu.daha neler öğrenceğiz. İnanın para dahi almak istemedi. Söylemesi ayıp 10 tl zorla verdim. Samsunda olanlara isimlerini özelden veririm.

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
Engin bey birde çok zorda kalmadığın sürece el frenine fazla asılma eğer tel koparsa sorun çıkartır.
Ayrıca aracı düz yolda bir deneyin 5 km.hızda araç akıyormu?Akıyorsa sorun yok.

Engin bey birde çok zorda kalmadığın sürece el frenine fazla asılma eğer tel koparsa sorun çıkartır.
Teşekkür ederim. Dediklerinizi yapacağım.
[doublepost=1502692559,1502575786][/doublepost]
bu 5 km olayını anlayamadım.eğer akmıyorsa nasıl bir sorun var demek
[doublepost=1502696525][/doublepost]
artı not bende bir alışkanlık var düz yolda dahi en sona çekiyorum sağlamcılıktan mı alışkanlıktan mı ne derseniz deyin:)))

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
Geri
Üst Alt