Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Eşim Ve Aracım:)

Aslında asıl mesele trafikteki erkeklerinde insan gibi araç kullanmayı öğrenmesi. Ben genelde her trafiğe çıktığımda minimum 5-10 küfür etmeden inemiyorum arabadan. Malesef ülkemizde yan ayna ve sinyal kullanımı yok denecek kadar az. Örneğin binanım otoparkına girerken sinyalimi önceden verip yavaşlayıp manevraya başlıyorum ama arkamdan gelen bazı beyefendiler yanıp sönen turuncu lambanın ne anlam ifade ettiğini bilmediğinden benim arabanın arkasına kadar yaslayıp kornaya basıyor. Kafayı çıkartıp sövüyorum bende rahatlıyorum.
Küfür işi mecbur ya, Allah günah yazmasın da hep refleksten :) Herkes nizami kullansa gerçekten kimse sorun yaşamayacak ama öyle lanet bir ülkeyiz ki, Müslümanların en iyisi avrupanın en kötüsü biziz :) Hiç unutmam babam İtalyada gereksiz şerit değiştirmeden dolayı ceza yemişti teeee vakti zamanında.... Bizde de bunlar abakmazlar ama cam filmleri problem olur :)

• Beğen
Reaksiyonlar: VARG
Şunu belirtmek isterim, eşimin asla araç kulanmasını istemem demiyorum. Bir yanım kullansın diyor diğer yarım kullanmasın. Çünkü ikisine güçlükler sonucunda kazandım ve de kolay kaybetmek istemem. Tabiki de birde bebeğimi unutmayayım. Belkide yazdıklarım hep bir bahane uydurmamdandır fakat, kendisi aşırı sakar olduğundan, her gün ya bir şeyler bozulur ya kırılır ya da küçükte olsa kendine fiziksel zararlar (sıcak su dökmesi, salata yaparken elini kesmesi vb.) vermesinden dolayı; trafiğinde sakarlığı kaldırmayacağından hep korku halindeyim. Diğer yazdıklarımı bir köşeye atabiliriz ama bu sakarlık olayı canımı sıkmakta. Araba bir şekilde hal olur, olmadı 3-5 gün uyuyamazsın olmadı 1 ay, ama ikisine bir şey olursa çok kötü olurum.
Bakalım, bahara havalar düzelsin; 1-2 deneme yaptıracağım baktım ışık var devam, baktım yok malesef diyeceğim(malesef durumunu açıklama esnasında, koskoca deve sürüsünü hendek zıplatsan bu kadar kasılmazsın gibime geliyor:))

Önce sağlık.... Herşeyden önce sağlık,,, gerisinin hiç bir önemi yok... İlla kullanacağım diyor ise eşiniz 1-2 deneme yaptırın dahs onra ya kendi vazgeçecek yada profesyonelleşip kullanmaya devam edecektir. Araba kullanırken vereceğin dikkat öyle sıcak su dökerken yada salata yaparken ki dikkatsizliğinle sakarlığınla ilişkilendirilemez... Allah korusun araba kullanrıken dikkatsizdim demek bir can`a mal olur.Maddi kısmını boşver ... ! Eşinizle bunu da paylaşmanız gerekiyor... İşin zevkli yanı bir yana en ufak hata pahalıya patlar...

Valla arkadaşım yenge baya bi araç konusunda aceleci ama bilmesinde fayda var bi anımı anlatayım ben geçenlerde hasta oldum ve evde tek aracı kullanmayı bilen benim yakinlarimda kardeşim de yok çevremde ki abiler ve arkadaslarda çalışıyor ve aracı kullanabilecek kimse yok yani esim bilseydi beni hst goturebilirdi bu normal bi hastalikti ALLAH vermesin biliyorsun kalp krizi her an gelebiliyor o yüzden bence iyi bilsin ama fazlada verme ginede araç senin ama canından kıymetli değil

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Yazılanları okudum hem fikir aynı ama araç bizim için çok önemli benimde imkanım olsa eşime vermezdim ama öyle olmuyor
Ben eşimin kullanımına fazla uğraştım kaç depo yakıt harcadım fakat erkekte bile raslamadım sürüşüne o yüzden aracı almasında hiç sakınca görmedim hatta Gebzeden edirneye tek başına araçla gönderdim gitti gezdi geldi
Kaza olayına gelirseniz de siz de ne kadar dikkat etseniz de öküzün birisi çıkıyor yeni başıma geldi çünki aracım perte çıktı allah'tan eşim ve çocuğumda birşey yoktu

Size önerim ufak ve kısa mesafeleri eşinize sürdürün avm otopark alanında ona park ettirin öz güveni olunca emin olun sizden daha fazla korur aracınızı
Birde kendi işini kendi görür sizi sıkmaz ufak şeyler için kafanız da keyfinizde yerinde olur

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ulaşılamayan şey, her zaman cezbedici oluyor...
Allah var eşim gayet güzel ve akıcı sürüyor aracı, sürmekle kalmıyor gayet de güzel parkını da yapıyor.
Ben şahsen bayanlarında araba sürmesinden yanayım. Her daim sürmesin ama gerektiğinde sürebilsin o aracı.
Bende arada bir böbrek taşı sıkıntısı oluyor. Ne yazık ki bu ağrılar bilirsiniz geceleri sanki daha çok olur.
Öyle bir ağrıdır ki otutturmaz adamı zıplatır hoplatır kıvrandırır. Bırakın araba sürmeyi yoluna yürüyemez olursun...
İşte bu gibi durumlarda ele güne muhtaç olmamak adına eşinize söylersiniz o sizi hastaneye götürür.
Allah göstermesin ama o gibi durumlarda eşinizin araba sürebilmesi çok çok önemli.
Dünya malı dünya da kalır. Para bu , Allah sağlık versin gene birikir. Daha iyilerini alır insanoğlu.
Mesela evliliğimizin ilk zamanlarında hafta sonları bir yerlere giderken arabayı sürmek için benimle yarışırdı, arabayı vermeyince küserdi.
Ama o istemeden ben ona arabayı verdikçe artık hiç arabayı istemez oldu :D
Taktik şu... O istemeden siz verin arabayı. Sürsün. Sürsün ve bıksın...
Artık al sür desemde almıyor arabayı :)
Birde bazen kafa dinlemek istersiniz ama bayanlar çarşıya pazara gitmek ister. İşte o anlarda da bayanların araba sürmesi sizin işinize yarar.

Ben olsam vermezdim arabayı sırf süremediği için değil trafikte malum olaylardan dolayıda vermezdim benim arabamı annem aldı ehliyetide var sürmek istiyo ama daha hiç sürmedi :) sürmeyecek

Teşekkür ederim, düşüncelerinizi paylaştığınız için. Havalar ısınınca bir şekilde başlayacağız anlaşılan çalışmalara. Baktık olacak gibi devam, olmayacak gibiyse zorlamaya gerek yok. Birde benim hatun adanalı, baya inadı da vardır bazı zamanlarda. Bu hali ile nasılsa ben öğrendim diyip karda bile yola çıkar, bu sebepten dolayıda iyice analiz etmem şart. yoksa her iki taraf içinde kötü olur.

hocam problem sizde demeyim ama şunu anlamanız gerekiyor. arabalarımız önemlidir ama eşimizden ve ailemizden daha önemli değil.

bu dip not dursun.

anneme, kardeşime ve eşime araba kullanmayı öğretmiş biri olarak tavsiyem şudur; araba kullanmak kolaydır, önemli olan reflekslerin gelişmesi ve trafiğe uyum sağlamaktır. tavsiyem müsait saat ve yollarda önce dur kalk göbekten dönme geri geri yanaşma gibi reflekslerini geliştirmeniz. ( annemi saatlerce geri geri kullandırdım, eşime dubalar koydum aralarından geçirdim ) kullanım refleksleri yerleştikten sonra ufak ufak trafiğe çıkmanız. hak verirsiniz ki bu iş teoride anlatılacak bir şey değil ( trafik dersleri ) kullandıkça hem özgüveni gelecek hem de günden güne trafiğe alışacak.

imkanınız varsa daha düşük model araç alıp bu aşamayı öyle atlatmanız. ( annem ve kardeşime 97 corsa almıştık ) yada bahsettiğim şekilde şimdi ki arabanızla öğretmeniz ( eşim direkt 2008 tdi polomla öğrendi, hatta 4ten 3 çekerken ara gaz bile verirdi :) )

eşinizin araba kullanması emin olun ileride çok işinize yarayacak. hem sizi servis şoförlüğünden kurtaracak hem de birçok konuda işleri eşinize yıkabileceksiniz. örneğin eve bir şey alınacaksa araba evde kendin alabilirsin deyip kurtuluyorum. :)

son söz;

arabalarımız değerlidir ama eşlerimiz daha değerli.

selamlar.

Geri
Üst Alt