Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Eşim Ve Aracım:)

husynsvm

Kayıtlı Üye
Kolaylıklar diliyorum arkadaşlar. Şöyle bir maruzatım mevcut ve de sizlerden yorum almak isterim.
Eşim araba kullanmak istiyor, kendisi 33 yaşında. Ehliyeti mevcut ama daha önceden kullanmamış, 1-2 deneme hariç. Ama ben de kullanması taraftarı pek değilim, şöyle ki;
-10 yıl geceli gündüzlü çalışıp, para biriktirip hem düğün yaptım hemde araba aldım(nissan note). sonra 2 yıl daha para biriktirip ibiza almiış oldum. Ondan maddi anlamda biraz benim için değerli. Hele ki küçüklüğümden beri araba tutkunu birisi için 33 yaşında ilk arabasını almasını, hiç söylemiyorum:)
-İşim gereği biraz biraz obsesif olarak, aracımda ve de başka şeylerde sorunları hisseder, çok küçük sesleri bile duyar hemen ne olduğunu araştırır, düzeltme yoluna giderim. Hatta arkadaşlarımın araçlarında bile duyar veya hissederim, ilk başta arkadaşım tınlamaz beni ama başına gelip bozulunca da haklıymışsın derler:) Ama eşim biraz fevridir. Ses mes dinlemez Allah ne verdiyse basar gider. TSI motorlarda sabah ilk çalıştırmada hani biraz beklemek gerekiyor ya, 10 sn olmadan hadi ne bekliyorsun bile diyen birisidir.
-Eşim trafikten bazı zamanlar epey korkar ve de ayağı sanki frene basıyormuş gibi yapar. çokta tedirgindir. Hatta Bir sürüş çalışmasında , neredeyse 200 m uzaklıktaki tırı görüp durdu; o bize yol vermişken, eşim devam etmedi ve de biz ona yol verdik. Bazende sollamaya başlamadan önce hızlanınca çok yaklaştın diye söylenip ama hızlanıp geçmem gerekiyor diyince boşver geçme der bana.
-Son olarakta bazen solu gösterip sağ dön der, ben de o trafiğin içinde olmayan yerde sağa çeker, öyle bir yer yok derim; o da ''işte anla sağ dediğime bakma sola döneceksin'' der ben de koca bir iç çekerim:)

Evet yazdıklarımı okudunuz. Hem aracıma hem eşime ve çocuğuma birşey gelmemesi için eşimin araç kullanması hakkında içim rahat değil. şimdi siz olsanız ne yapardınız?Boş ver kullansın mı dersiniz(stresten öl ve diril ama zamanla alışırsın mı!) veya sakıncalı mı?
Şunu da belirteyim; Aracım ortak malı olduğunu biliyorum bu sebepten kendi işim olduğunda kullanmıyorum. ona ayıp olmasın diye. Ailevi işlerimizde ve de eşimin ihtiyaçları doğrultusunda kullanıyorum genellikle. Bir yere giderken bile eşimi yanıma alırım hep. Yalnız gitmem yani. Ayrıca fırsat buldukça da hep birlikte bir yerlere dolaşmaya da gideriz:)
Dediğim gibi düşüncelerinizi çok merak ediyorum.

Kendimi gördüm :) Şahsen ben eşime vermiyorum aracımı , ha kullanabiliyor ama çok tedirgin oluyor, kendisine zarar vermeyeceğini biliyorum ama trafikte böyle sürücülerin yer almaması taraftarıyım....Başkasına sebep oluyorlar ve her kullanmak sitediğinde ona problemli sürüş yapan insanları gösteriyorum ve sen de böyle insanlara sebep olacaksın diyorum...Ben şahsen şuan kendim kullanıyorum ama eşimin özel şoförü gibi de davranabiliyorum bazen, 2-3 sene sonra SUV tarzı araçlara geçip otomatik bir şanzımana sahip olup eşime devredeceğim aracı, SUV dan kastım da dokunduğunda eğilip bükülen araçlardan değil dokundumu büken araçlardan istiyorum :)

Eşinizi anlatırken birebir aynı şeyleri yaşadığımı gördüm. Benim eşimin ehliyeti benimkinden 5 yıl daha eski fakat araba kullanmayı bilmiyor. Ben de ona öğretmek istiyorum ama şu an hamile olduğundan mecburen doğumdan sonra yaza doğru başlayabiliriz eğitimlere. Ben de son derece titizimdir araba konusunda fakat bir ömür birlikte geçirmeye yemin etmiş ve severek evlenmiş biri olarak. O arabayı verdiğimde çarpıp kırsa da arabayı, kendine ve çocuğuma birşey olmadıktan sonra problem değil sonuçta parayla alınmış birşey her türlü yerine konulabilir. Önemli olan öğrenmesi. Bazı kadınlar daha erkeksi olup çabuk adapte olurken bazıları ise daha narin olabiliyor bu konuda fakat hiçbirimiz annemizin karnından araba sürmeyi bilerek çıkmadık. Sadece narin olanlara biraz daha ilgi göstermek gerekiyor, en önemlisi de sabır. Panik atak gibi psikolojik sorunları varsa da bir psikiyatrdan destek alınabilir. Benim tavsiyem arabaya birşey olacak diye hayatınızı paylaştığınız insandan arabanızı esirgemeyin. Saygılar.

Eşinizi anlatırken birebir aynı şeyleri yaşadığımı gördüm. Benim eşimin ehliyeti benimkinden 5 yıl daha eski fakat araba kullanmayı bilmiyor. Ben de ona öğretmek istiyorum ama şu an hamile olduğundan mecburen doğumdan sonra yaza doğru başlayabiliriz eğitimlere. Ben de son derece titizimdir araba konusunda fakat bir ömür birlikte geçirmeye yemin etmiş ve severek evlenmiş biri olarak. O arabayı verdiğimde çarpıp kırsa da arabayı, kendine ve çocuğuma birşey olmadıktan sonra problem değil sonuçta parayla alınmış birşey her türlü yerine konulabilir. Önemli olan öğrenmesi. Bazı kadınlar daha erkeksi olup çabuk adapte olurken bazıları ise daha narin olabiliyor bu konuda fakat hiçbirimiz annemizin karnından araba sürmeyi bilerek çıkmadık. Sadece narin olanlara biraz daha ilgi göstermek gerekiyor, en önemlisi de sabır. Panik atak gibi psikolojik sorunları varsa da bir psikiyatrdan destek alınabilir. Benim tavsiyem arabaya birşey olacak diye hayatınızı paylaştığınız insandan arabanızı esirgemeyin. Saygılar.
Pronlem eşinizde değil problem sizde... Kadınlar da erkekler gibi araba kullanabilir , çoğu da kullanıyor, işin problemi şurda, siz arabanıza çok düşkünsünüz bu düşkünlük eşinizin de o arabada şoförlük öğrenmesini zorlaştırıyor, Siz bence başka bir araba alın daha eski ucuz yollu birşey ve eşinize verin, sadece kendisi kullansın yoksa asla öğrenemez. Siz her ne kadar ilgili alakalı da olsanız o arabanın içinde problem olacaktır.

Pronlem eşinizde değil problem sizde... Kadınlar da erkekler gibi araba kullanabilir , çoğu da kullanıyor, işin problemi şurda, siz arabanıza çok düşkünsünüz bu düşkünlük eşinizin de o arabada şoförlük öğrenmesini zorlaştırıyor, Siz bence başka bir araba alın daha eski ucuz yollu birşey ve eşinize verin, sadece kendisi kullansın yoksa asla öğrenemez. Siz her ne kadar ilgili alakalı da olsanız o arabanın içinde problem olacaktır.

Yanlış yazdınız herhalde ben de bir problem yok.:D Sorun konuyu açan arkadaşta.

Evet sorunlu olan benim.
Şöyle bir örnek vereyim, benim Leon FR ım var, araçta coil over var ve garaja sokarken arabayı arabanın altı sürtüyor ve her sürtmesinde eşim bana dönerek tedirginbir şekilde ineyim mi ben diyor, şimdi eşime kendi aracımda nasıl araba kullanmayı öğretebilirim? Sen düşkünsün ya arabana onu 20 yle çarp, ben her hafta motorunu kendim temizliyorum :)
[doublepost=1509443298,1509443274][/doublepost]
Yanlış yazdınız herhalde ben de bir problem yok.:D Sorun konuyu açan arkadaşta.
HAhahahaha :D:D:D:D hepiniz sorunlusunuz :D:D:D:D:D

• Beğen
Reaksiyonlar: VARG
Eşleri amatör sürücü olan her kocanın klasik durumudur. Eşiniz hiçbir zaman sizin yanınızda rahat araç kullanamaz. Bu sebeple iyi bir direksiyon eğitmeni tutun ve 3 ay müddet verin. Kendiniz hiçbir şekilde müdahalede bulunmayın. Emini ki bu süre sonunda en azından kendini idare edecek kadar araç kullanacaktır.
Mal canın yongası, tabii ki hepimiz malımızı düşünür, korur kollarız, bir şey olmasını istemeyiz. Ancak netice itibari ile binlerce lira verip sokağa koyuyoruz. Bu sebeple pek önemsememenizi öneririm. Allah kazadan beladan korusun, ama kasko vb gibi şeyler bu gibi durumlar için var.
Unutmayın kazaların %95 i erkek sürücüler tarafından gerçekleşmektedir. :)

Aslında asıl mesele trafikteki erkeklerinde insan gibi araç kullanmayı öğrenmesi. Ben genelde her trafiğe çıktığımda minimum 5-10 küfür etmeden inemiyorum arabadan. Malesef ülkemizde yan ayna ve sinyal kullanımı yok denecek kadar az. Örneğin binanım otoparkına girerken sinyalimi önceden verip yavaşlayıp manevraya başlıyorum ama arkamdan gelen bazı beyefendiler yanıp sönen turuncu lambanın ne anlam ifade ettiğini bilmediğinden benim arabanın arkasına kadar yaslayıp kornaya basıyor. Kafayı çıkartıp sövüyorum bende rahatlıyorum.

Geri
Üst Alt