Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

DSG'den Bu Kadar Çok Korkmalı Mıyız?

Buhar Abi

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar 3 Ay Önce 2017 Model Seat Leon FR 150HP ACT 8000 KM'de Olarak 2.El Aramı Aldım, Lakin Foruma Ve Dış Kaynaklara Baktığım Zaman Adeta Arabamı Çok Sevmeme Rağmen Satma Durumuna Geldim Bu Kadar Sorun Ve Hatalardan Dolayı, Aracıma İlk Aldığım Kişi Aşağıda Yazdığım İyileştirmeleri Yapmış Ve Araç Şuan 200HP Civarında. Herkes DSG'den Uzak Dur 8000'e Kadar Bozulmaması Mucize Olmuş, Belki Bozuktur Sen Anlayamıyorsun Tarzı Yorumlar Yapıyor. Senesi Dolduğundan Bakımı Geldi, Servise Gitsem Garanti Devam Etmesi İçin, Araca Eklenenlerden Dolayı Garantiden Bile Yararlandırmaz Bunlar Bahane Ederek. Özelden Yaptımayı Düşünüyorum İlk Bakımı, Bana Önerileriniz Nedir ?

Aracıma Yapılan İyileştirmeler

1- Difizör
2- Chip Tuning
3- Coilover (Yerli)
4- Kaliper Boyama
5- Seramik Kaplama
6- App Plaka + Plexi
7- Gizli Özellik Açma
8- Ayna Kaplama (Film)
9- 5 Cm Spor Yay (Eibach)
10- Kaporta Koruma (Film)
11- Kaliper Kapakları (Brembo)
12- Akrapoviç Egzoz Başlıkları (İskender Egzoz)
13- Tüm Camlara Film Kaplama, Ön Cam Dahil (Lumar)
14- Katalizör, Susturucu, Son Susturucu İptali (İskender Egzoz)
15- Krom Düz Boru, Dump Pipe, Kumandalı Orjinal Varex (İskender Egzoz)

- Aracım Bunlara Ek Olarak Servis Çıkışlı Aşağıda Yazdığım Opsiyonlara Sahiptir -

1- Desire Red
2- Seat Ses Sistemi
3- 18" Performance 30/1 Jantlar

MDjYj1.jpg

Dsg nin garantisini etkileyecek aşırı bir işlem göremedim. Siz yine de servise gidin. Mümkün ise Avek bu işlerde daha yumuşak. Orayı tercih edin.

Arabanız hayırlı olsun. Arabayı aldığınız arkadaş bunları yaptırayım da işe gidip gelirim ya da ailemle gezeyim dememiş belli ki arabanın sınırlarını zorlamak, gazlamak için yaptırmış. Yani demek istediğim birde sınırları çok zorladıysa yarın birgün dsg ya da başka biryeden problem çıkartabilir. Siz bence servisi bir deneyin, garanti dışı kalıp ta birde pahalı bir arıza çıkartırsa geri dönüşsüz pişmanlık olur o zaman. Param var veririm ne kadarsa yaptırırım derseniz o ayrı tabi:) Asıl soru: Arkadaş bu kadar değişiklik yapıp arabayı niye satmış acaba daha yılı dolmadan?

Arabanız hayırlı olsun. Arabayı aldığınız arkadaş bunları yaptırayım da işe gidip gelirim ya da ailemle gezeyim dememiş belli ki arabanın sınırlarını zorlamak, gazlamak için yaptırmış. Yani demek istediğim birde sınırları çok zorladıysa yarın birgün dsg ya da başka biryeden problem çıkartabilir. Siz bence servisi bir deneyin, garanti dışı kalıp ta birde pahalı bir arıza çıkartırsa geri dönüşsüz pişmanlık olur o zaman. Param var veririm ne kadarsa yaptırırım derseniz o ayrı tabi:) Asıl soru: Arkadaş bu kadar değişiklik yapıp arabayı niye satmış acaba daha yılı dolmadan?

Eksoz Etkiliyor Diyorlar Hocam, Ellenmemiş Araçları Bile Tonla Bahane İle Yapmamak İçin Ellerinden Geleni Yapıyorlar, Benim Araç İçin Bahaneleri Çok Aslında :)

Leon FR Alan Genelde Bunlar İçin Alıyor Aslında Hocam. Araç 8000 KM'de Alındı İlk Sahibinden, Şuan 8880 KM, İlk Sahibinin 11.Arabası Bu Her Sene Alıp Yapıp Keyfini Sürüp Satıyor Hocam, 11. Bana Denk Geldi. Aslında Zorla Aldım Desem Yeridir Satmıyordu, Geçen Ay İlana Koydum Satmak İçin DSG Yüzüne Satılmayınca İlan Süresi Bitti Daha Yenilemedim. İlk Sahibi Satarken İlerde Satarsan İlk Bana Söylemek Şartı İle Satmıştı Ben Haber Etmeyi Unutunca Denk Gelmiş İlana, Bildiğiniz Savaş Çıkartıyordu, Küs Durumdayız Anlıyacağınız. :)

• Beğen
Reaksiyonlar: VARG
Leon FR Alan Genelde Bunlar İçin Alıyor Aslında Hocam. Araç 8000 KM'de Alındı İlk Sahibinden, Şuan 8880 KM, İlk Sahibinin 11.Arabası Bu Her Sene Alıp Yapıp Keyfini Sürüp Satıyor Hocam, 11. Bana Denk Geldi. Aslında Zorla Aldım Desem Yeridir Satmıyordu, Geçen Ay İlana Koydum Satmak İçin DSG Yüzüne Satılmayınca İlan Süresi Bitti Daha Yenilemedim. İlk Sahibi Satarken İlerde Satarsan İlk Bana Söylemek Şartı İle Satmıştı Ben Haber Etmeyi Unutunca Denk Gelmiş İlana, Bildiğiniz Savaş Çıkartıyordu, Küs Durumdayız Anlıyacağınız. :)

Umarım bir sorun çıkartmaz DSG niz bildiğim kadarıyla biraz şans işi aslında 100.000 km sorunsuz binende var 5000 km de mekatronik ya da kavrama değiştirende. Ben vag grubu ufak bir araç almak için 3 marka arasında kalmıştım. VW fiyatı abartı gelmişti. Skoda da Türkiye'ye sadece DSG getiriyor diye DSG korkusuna manuel ibiza almıştım. Şimdi piyasayı takip ediyorum manuel VAG grubu istediğin her donanım seviyesinde yok artık. Arabaların neredeyse tamamı DSG standart satılıyor. Seat' ın yurtdışı sitesinde satışa sunulan farklı donanımların 10 da 1 i Türkiye'ye geliyor malesef.

Umarım bir sorun çıkartmaz DSG niz bildiğim kadarıyla biraz şans işi aslında 100.000 km sorunsuz binende var 5000 km de mekatronik ya da kavrama değiştirende. Ben vag grubu ufak bir araç almak için 3 marka arasında kalmıştım. VW fiyatı abartı gelmişti. Skoda da Türkiye'ye sadece DSG getiriyor diye DSG korkusuna manuel ibiza almıştım. Şimdi piyasayı takip ediyorum manuel VAG grubu istediğin her donanım seviyesinde yok artık. Arabaların neredeyse tamamı DSG standart satılıyor. Seat' ın yurtdışı sitesinde satışa sunulan farklı donanımların 10 da 1 i Türkiye'ye geliyor malesef.

Valla Hocam Bu Kadar Yüklü Şekilde 9000 KM'ye Dayandık Bakalım Hakkımızda Hayırlısı. Umarım Sizde İstediğiniz Şekilde Bir Araç Bulabilirsiniz.

Praticar Üzerinden Yetkili Servis Bakımı Satın Aldım Arkadaşlar, 549TL Özele Gitsem Ölüsü 400TL Vereceğim Hiç Arabayı Ellemeden Direk Götüreceğim En Azından Bir Şans Yarattım DSG Adına. Değerli Yorumlarınız İçin Çok Teşekkür Ederim.

A kişisi: Acı biber dilinizi yakmıyor mu?
B kişisi: Yakıyor
A kişisi: Eeee niye yiyorsunuz o zaman?
B kişisi: Seviyorum

Yukarıdaki konuşmada olduğu gibi bir durum aslında bu bizimkisi
Dünyanın en çok satan şanzımanlarından birinin haliyle bozuluyor şikayeti çok olur. Neden mi? Gelin bir kendimizi gözden geçirelim.
Dünyada 7.5 milyar insan yaşıyor ve hiç biri birbirinin tıpatıp aynısı değil sadece benzerlik oranında yakın orana sahip olanları kümeleyebilirsiniz.
Bu gün bir üretim yaptığınızda bulunduğunuz bölgede bu kümeleri göz önünde bulundurarak hedef kitleyi belirleyerek ürün geliştirme yapar ve üretimi tamamlarsınız.
İşte Almanlar da böyle yapıyor. Bulundukları bölgedeki yollar dümdüz, eğri büğrü bir hayat inişli çıkışlı 2 saniye git 3 saniye dur o açıldı 15 saniye git 1 dakika bekle gibi bir hayatları yok. Buna göre yola çıkmışlar ve demişler ki kardeş Dortmund olsun Berlin olsun biraz kalabalıklaştı artık trafik yoğun biz buna bir de manuel mod koyalım ki adamlar dur kalk trafikte manuele çekip şanzımanın sürekli 1-2 1-2 1-2 vites değiştirme modülünü kontrol altına alsınlar. Böylelikle şanzıman çok ısınıp baskıya çok seri farklı baskılar yapıp eğmesin.

Tüm bu işlemler için günlerce aylarca uğraşmışlar, bir sürü hesap kitap yapmışlar, vites geçişleri hissedilmesin diye çift kavrama koymuşlar ama işte ne gerek vardı buna koyaydınız oraya bir tane 4 ileri 1 atlama vitesli şanzıman hoplaya hoplaya gitseydi herkes. Buradan VAG grubu Ar-Ge ekibine sesleniyorum bir şey geliştirdiğiniz önce gelin Türkler olarak bize sorun.
Siz uzaylıyı uzayda arıyorsunuz ama biz bu dünya üzerindeki en aykırı millet olduğumuz için boşuna göklere bakıyorsunuz. Buradayız bizi bulun diyor ve konuşmamı bitiriyorum.

Umarım keyif almışsınızdır
Saygı ve Sevgilerimle
@atecateam

Praticar Üzerinden Yetkili Servis Bakımı Satın Aldım Arkadaşlar, 549TL Özele Gitsem Ölüsü 400TL Vereceğim Hiç Arabayı Ellemeden Garantisini Bozmadan Direk Götüreceğim En Azından Bir Şans Yarattım DSG Adına.

Şöyle Bir Sorum Olacak Tüm Lastik Basınçlarını 34 Basıyorum Ve Lastik Basınçlarını Ekrandan Güncelliyorum Son Hali İle, Ama 3-5 Gün Geçtikten Sonra Sağ Arka Lastik Basınç Uyarısı Veriyor. Kenara Çekip Tekrardan Güncelliyorum Ekrandan Sorun Kalmıyor, Sorun Nedir Sizce Servise Gittiğim Zaman Bu Durumu Dile Getireyim Mi?

Değerli Yorumlarınız İçin Çok Teşekkür Ederim.

Geri
Üst Alt