Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Dsg 7. viteste gelen ses

mechanicus

Kayıtlı Üye
Herkese merhaba,

Son zamanlarda kulağıma aracın sol tarafından bariz gelen bir ses var. Sesin kaynağını bilmiyorum ama olay şu şekilde gerçekleşiyor. Düz bir yolda ortalama 100 km ile giderken vites de 7 de. Biraz ivmelenmek istiyorum. Çok gaza yüklenmeden pedala basıyorum ve böyle cırlama gibi, iki dişli birbirine sürtüyor gibi bir ses geliyor. Ayağımı gazdan çektiğim anda ses kesiliyor. Benzer şikayeti olan var mı? Belki soranlar olur yokuş yukarı ses az daha belli oluyor.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Aynı şekilde seyir halinde iken vitesi manuel olarak 6 ya düşürüp de denermisiniz aynı sesi... Anladığım kadarıyla araç biraz devirsiz kalıyor ve volant yada kavrama ses yapıyor....

Benim kafamdaki de volant. Kavrama geçen sene değişti. Kavrama olduğunu düşünmüyorum. Manuel olarak vites düşürdüğümde sorun kalmıyor pek. Bu direk 7. viteste var. Tork düştüğünden araç zorluyor ve sanirim volant ses yapıyor.

Aynı şekilde seyir halinde iken vitesi manuel olarak 6 ya düşürüp de denermisiniz aynı sesi... Anladığım kadarıyla araç biraz devirsiz kalıyor ve volant yada kavrama ses yapıyor....

Benim kafamdaki de volant. Kavrama geçen sene değişti. Kavrama olduğunu düşünmüyorum. Manuel olarak vites düşürdüğümde sorun kalmıyor pek. Bu direk 7. viteste var. Tork düştüğünden araç zorluyor ve sanirim volant ses yapıyor.

Aynen dediğiniz gibi yüksek vites devir düşüyor.. ve araçta yakit ekonomisi olurken tork nerdeyse hiç kalmıyor... Ama soylede bir durum var.. bu sesi aşağı yukarı dsg olan tüm araçlarda yapar. Sabah ilk çalıştırmada motordan gelen cıkırti şeklinde bir ses duymuyorsaniz volant bozuk değildir.

Aynen dediğiniz gibi yüksek vites devir düşüyor.. ve araçta yakit ekonomisi olurken tork nerdeyse hiç kalmıyor... Ama soylede bir durum var.. bu sesi aşağı yukarı dsg olan tüm araçlarda yapar. Sabah ilk çalıştırmada motordan gelen cıkırti şeklinde bir ses duymuyorsaniz volant bozuk değildir.

Sabah şıkırtı sesi yok. Beyne bakıldı arıza yok. Bundan bir iki hafta önce geri vitesten D ye atınca çat diye ses geliyordu. Adaptasyon yapıldı. Hata yoktu. Dsg çok hassas 60 bin oldu ama ayağımı frene basarken gaza basarken iyice tedirgin oluyorum.
Bu arada kavrama değiştiren ustam aracı doğru devirde kullanmadığı söyledi. Belki ben dsg yi doğru kullanmıyor olabilirim. Benzin fiyatları uçunca insan devirli kullanamıyor malum :) Eskiden fırtına gibi giderdik hey gidi hey ;)

Benim araçta sabah çalıştırdığımda dediğiniz gibi şırlama geliyordu ne olduğunu bulamamıştım o volandan mı geliyormuş
Ama yanlış hatırlamıyorsam baya bi bastıktan zorladıktan sonra ertesi gün çalıştırdığımda geliyordu bazen dahada artıyordu bazen olmuyordu kavrama değiştikten sonra o yok oldu sanırım

Benim araçta sabah çalıştırdığımda dediğiniz gibi şırlama geliyordu ne olduğunu bulamamıştım o volandan mı geliyormuş
Ama yanlış hatırlamıyorsam baya bi bastıktan zorladıktan sonra ertesi gün çalıştırdığımda geliyordu bazen dahada artıyordu bazen olmuyordu kavrama değiştikten sonra o yok oldu sanırım

Sabah ilk çalıştırmada gelen ses ilk olarak volantı işaret ediyor ama ses gittiyse çok da takmaya gerek yok.

Merhaba forumda yazdığınız sesin aynısı bende de var...bazen 5 6 da da yapabiliyor ama asla manuel veya spor modunda yapmıyor belli bir hıza ulaştıktan sonra ses kesiliyor..bu sea kalktıktan sonra 8. Vitesteyken yapıyor 10 km filan gittikten sonra ses kesiliyor..sorunu hallettinizmi

Geri
Üst Alt