Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

dsg 7 kavrama arızası

Bu sorunlar herkezde var sanırım hocam bende yazdıklarınızı okuyunca servise doğru gitmem gerektiğini düşünmeye başladım. Hemen hemen tüm belirtiler benim aracımda da var... 2000 dev. üstünde geçişler ve özellikle silkelemesi.. vs. İnternette baktığım kadarıyla şakırtılar iki tane kulakçıktan geliyormuş buda baskının değişim zamanı ile ilgili deniyor (ne kadar doğru bilmiyorum)? Sonuç olarak tüm dsg şanzımanlar böyle mi ?

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Bu sorunlar herkezde var sanırım hocam bende yazdıklarınızı okuyunca servise doğru gitmem gerektiğini düşünmeye başladım. Hemen hemen tüm belirtiler benim aracımda da var... 2000 dev. üstünde geçişler ve özellikle silkelemesi.. vs. İnternette baktığım kadarıyla şakırtılar iki tane kulakçıktan geliyormuş buda baskının değişim zamanı ile ilgili deniyor (ne kadar doğru bilmiyorum)? Sonuç olarak tüm dsg şanzımanlar böyle mi ?

2000 devir üstü kavramayı değiştirdikten sonra ortaya çıkan bir durum. Kavrama değişmeden önce vites geçişleriyle ilgili bir sorun yoktu. Sadece 1 den 2 geçerken arada araç titriyordu. Titreme derken bayağı camlar fln sallanıyordu. Eğer kavramadan şüpheleniyorsanız bunu test etmek için en iyi yol dik yokuşlar ya da düşük hızlarda 90 derecelik keskin ve yokuş yukarı bir yola sapmak. Böyle yerlerde kavrama zorlandığından sorun varsa titreme yapıyor. Titreme var ise çok fazla yol yapmadan servise ya da güvenebileceğiniz bir ustaya gitmekte fayda var. Çünkü volan da zarar görebiliyormuş ki fiyatı 1600 tl civarı. Şakırtı sesi bir kaç yerden gelebiliyor. Volan ya da clutch lardaki metal iki parça var. Zamanla aradaki mesafe arttığından ses yapabiliyor. Bu ses metal parçalardan geliyorsa direk kavrama bitmiştir demek doğru olur mu bilemiyorum. Çünkü şu ana kadar bu sesten sorun yaşayanı görmedim.

Teşekkür ederim bilgiler için yokuş denk gelince bu dediğinizi denicem ondan sonrada bi servise giderim kontrol için. en azından bişey çıkmazsa bile kafam rahat olur.

Rica ederim. Ama Dsg kullanıyorsan kafan pek rahat olamıyor. Okuduğun sorunların bir veya birkaçı kesin buluyor seni. Umarım sorun yoktur senin araçta.

dsg şanzımanlı passatımda geri geri bayırdan çıkarken frenden ayağımı çekince hemen kayardı -eğer önümde park halinde araç varsa çarpma ihtimali vardı- halbuki accordun japon şanzımanında böyle bir sorun yoktu artı dsg şanzımanda aracı yokuş aşağı park edip stop etmeden P ye alırsan aracı çalıştırdığında P den D ye almak zulümdü.böyle garip sorunları vardı bir zamanlar.

dsg şanzımanlı passatımda geri geri bayırdan çıkarken frenden ayağımı çekince hemen kayardı -eğer önümde park halinde araç varsa çarpma ihtimali vardı- halbuki accordun japon şanzımanında böyle bir sorun yoktu artı dsg şanzımanda aracı yokuş aşağı park edip stop etmeden P ye alırsan aracı çalıştırdığında P den D ye almak zulümdü.böyle garip sorunları vardı bir zamanlar.
Dsg şanzıman yarı otomatik hatta otomatikleştirilmiş düz vites bildiğim kadarıyla. Bu yüzden kavrama vb. parçaları var. Geriye kaçırma gibi durumlar bu vitesin doğasında var. Bu bir sorun değil. Geri kaçırmaması için tam otomatik vites gerekiyor ki onlar da zamanla kaçırabiliyor. Japon araçlarında cvt şanzıman var. Tam otomatik olduğundan kaçırmaz. Kaçırmaması lazım en azından. Ama yakıt tüketimi dsg gibi değildir. Çok daha fazla tüketirler.

Bendede son iki haftadır 1 den 2 ye geçerken titreme var geçen sene de yaptı fakat sonradan gitmişti bu aralar tekrar başladı ne yapıcam bende bilmiyorum garanti devam ediyor fakat yay ve egzozdan garantıye almıyorlar....

Bendede son iki haftadır 1 den 2 ye geçerken titreme var geçen sene de yaptı fakat sonradan gitmişti bu aralar tekrar başladı ne yapıcam bende bilmiyorum garanti devam ediyor fakat yay ve egzozdan garantıye almıyorlar....
Orjinallerini taktırabiliyorsanız garantiyi sorun etmeyeceklerdir. Titremenin tek sebebi dsg olmamakla birlikte düz yolda kalkışlarda var ise geçmiş olsun. Ben servisi bırakmamam gerektiğini çok acı öğrendim. Gerçi servisi bırakmama neden olan servisteki elemandı. İyi niyet garantisi diye bişey yok uydurma hep diyerek beni servise küstürdü. Siz siz olun servisi bırakmayın.

Orjinallerini taktırabiliyorsanız garantiyi sorun etmeyeceklerdir. Titremenin tek sebebi dsg olmamakla birlikte düz yolda kalkışlarda var ise geçmiş olsun. Ben servisi bırakmamam gerektiğini çok acı öğrendim. Gerçi servisi bırakmama neden olan servisteki elemandı. İyi niyet garantisi diye bişey yok uydurma hep diyerek beni servise küstürdü. Siz siz olun servisi bırakmayın.

Düz yolda var ise geçmiş olsun demişsin. Neden ki bendeki öyle

Düz yolda var ise geçmiş olsun demişsin. Neden ki bendeki öyle
Düz yolda 1 den 2 ye geçişlerde hafif bi titreşim olması normaldir. Ama sizdeki titreşim normal sayılabilecek bir titreşim değil ise kavrama değişimi gerekebilir. Daha iki gün önce değişti benim. Tecrübelerime göre artı bu forum ve diğer forumlardan da okuduğum kadarıyla durum bu. Sizinki az ise çok kafaya takmayın ama olur da giderek artıyor ise servise gitmenizde fayda var.

Geri
Üst Alt