Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

dsg 7 kavrama arızası

Kavrama değiştirin eğer vaktiniz varsa çünkü arada tüketim ve hızlanma farkı bariz derecede

Eski bir başlık ama yinede yardımcı olmak istedim bakan arkadaşlar olabilir aracım 45 binde 1.2 tsi dsg ibiza 2013 model bakım icin yetkili servise gittim kalkıslardada titreme vardı servisi gittik test surusune cıktık arızayı gordu usta aracı teslim ettim 2 saat sonra donus yaptılar aracımın garantısı dolmasına karsın kavramanın iyi niyet garantisinden degişicegini bundan ucret talep etmediklerini yanlız işciliğin yüzde otuzunu alıcaklarını soylediler bende kabul ettim bayram oncesi yogunluğa rağmen 2 gunde aracımı teslim ettiler suan hiçbir sıkıntı yok .Titremeyi 3 ay once farkettim ilk parkederken inanılmaz bir ses yaptı aradan zaman geci donuslerde bir titreme duymaya basladım ama oyle rahatsız edici birşey değil ama zaman geçtikce sıklastıgını farkettim saolsunlar hiç uğraştırmadan çozduler sorunu.

Bir iki hafta önce düşük hızlarda ve özellikle dönüşlerde ve dik yokuşlarda araç 1. vitesten ikinci vitese geçerken rahatsız edici şekilde ve ayağımı gazdan çekene kadar titreme yapmaya başladı. Öyle ki ayağımı gazdan çekmeden araba ne titreşimi kesiyordu ne de ivmeleniyordu. Aracı 2015 den sonra servise sokamadım. Doğuş servislerinin fiyat politikası malum. Elim servisi aramaya gitmedi. Dedim önce bir forumları inceleyim. Sorunun neredeyse kavramadan olduğunu anladım. Daha sonra 3 den 4. vitese geçişte de sorun vermeye başlayınca özel servisin yolunu tuttum. Servisteki arkadaş arabayı aldı ve çok fazla silkeliyor kesinlikle kavrama değişecek hatta umarım volanda sorun yoktur fln diyerek beni iyice ürküttü. Volan fiyatları 1600 civarı. Fiyat verdi, vermez olaydı. Kavrama+işçilik 2200 eğer volanda sorun varsa 1800 daha dedi. Ben de kendi servisine sorarım dedim. Ankara' da 3 tane Seat servisi bulunmakta. Öncelikle hepsi ortalama fiyat sundu. Kavrama ücreti 2700 civarı söyledi hepsi. İşçilik de 650, 700, 1000 civarı dediler. En pahalı işçilik söyleyen Etimesgut haberiniz olsun. İyi niyet indirimlerini sorduğumda araca kayıt açtırmadan öğrenemeyeceğimi söylediler. Her ne kadar sanayiden korksam da gitmek durumunda kaldım. Eniştem sanayici olduğundan soruşturduk. 1535 TL işçilik dahil yaptıracağım Pazartesi. Dsg korkusu ile 47bin e kadar anca gidebildik. Bir de servisler ile cebelleşiyoruz. Aşırı kızdığımdan twitter üzerinden saydırdım. Hemen aramak istediler. Süreci anlatın dediler ben de bu yazdıklarımı anlattım. Kavramalarında sorun olduğunu forumlarda dağ gibi büyüyen bir sorun olduğunu azıcık takip etmeleri gerektiğini söyledim ve şoke eden bir cevapla karşılaştım. "Kavramalarımızda böyle bir sorun yok. Araştırın!" Bam! Kullanıcı hatası diye diretiyor. Neyse yazı çok uzun oldu kusura bakmayın 4 senedir içte kalanlar.

baştan sona konuyu okudum.titreme sorunu genelde volant kaynaklı olur diye biliyorum.dsg 6 nın daha sorunsuz olduğunu bende duydum.dsg 7 de hareket eder etmez 2.viteste gitme ısrarı var yakıt ekonomisi için evet.
fiat lardaki yarı otomatiklerde,hiçbir düğmeyi aktifleştirmeden her an vitese müdahale etmek mümkün.buna benzer durumlarda mesela dsg 7 de 1 almak için öncesinde manual e almak gerekiyor sanırım.en azından kulakçıkla tek tık değişim olsaydı daha iyi olurdu bence. umarım sorunlarınız çözülür bir an önce

baştan sona konuyu okudum.titreme sorunu genelde volant kaynaklı olur diye biliyorum.dsg 6 nın daha sorunsuz olduğunu bende duydum.dsg 7 de hareket eder etmez 2.viteste gitme ısrarı var yakıt ekonomisi için evet.
fiat lardaki yarı otomatiklerde,hiçbir düğmeyi aktifleştirmeden her an vitese müdahale etmek mümkün.buna benzer durumlarda mesela dsg 7 de 1 almak için öncesinde manual e almak gerekiyor sanırım.en azından kulakçıkla tek tık değişim olsaydı daha iyi olurdu bence. umarım sorunlarınız çözülür bir an önce

Volanda sorun olduğu zaman sabahları marş aldıktan sonra şakırtılı bir ses çıkarıyormuş. Araçta gürültü yoksa sorun yok dediler. Bir de benzinlilerde volan çok sorun çıkarmıyormuş. Sanayinin yalancısıyım.

Aracımın kavraması değişti. Araç bi garip olmuş. Birinci vitesten ikinci vitese hemen geçiyordu ama şu an 2000 devir üstü olunca geçiyor. Sadece 1 den ikiye değil hepsinde aynı durum var. Normalde 2000 bulmadan vitesi atardı. S ye attım gaza bastım ve vites geçişi için 3400 devir gerekti. Cahilliğime verin ama bu normal değil demi. Sanki adaptasyonu tutturamamış. Bir de dsg adaptasyonu yaparken yol bilgisayarını alt üst etmişler. Ortalama yakıt tüketimi ile 100 km de ortalama yakıt tüketimi ayni değerleri alıyor. Kumanda ile cam kapatma çalışmıyor. Hiç memnun kalmadım anlayacağınız. Forumdaki dsg tecrübeli büyüklere sormak istiyorum. Hazır adaptasyon işi ile kumanda işi için gideceğimden nasıl bir ayar yaptırayım. Yorumlarınızı bekliyorum. Saygılar.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Geri
Üst Alt