Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Dsg şanzıman sorunu

Kavramayı soktuk volantı kabul etmediler dediler. Şimdi benim burada asıl öğrenmek istediğim şey kavrama değişimi için bana fiyat verildi cuma günü teslim edilecek denildi herşey tamam sonra ekstra bir şey çıkıyor ve bana maal ediliyor ödeyecek durumumda yoksa ekstra hiç bir şeyi servisin bu durumu düzeltmesi gerekmez mi bana fiyat verirken kabul ettirirken volant demiş olsalardı söktürmeden hiç bir şey yaptırmayacaktım

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhaba aracım ibiza 2015 1.0 ecotsi dsg 7 ileri yarı otomatik son zamanlarda vites küçültüp 2 den 1 e gelince veya 1 den 2 ye geçince şanzımandan takırtı sesi geliyor bir şey yok olacak diye korkuyorum başlıca sebepleri ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
bende 2013 model 1.2 dsg ibiza aynı bahsettiğiniz şekilde sesler duymaya başladım bu yaz, belki önceden de vardı ama şuan camlar açık gidince dikkatimi çekmeye başladı. Umarım sizin diğer volant sorununuzda çözülmüştür inşallah

Avek otodan şimdi ayrıldım başka hiç bir şey yapmıyorlar kavramayı değiştirmiyoruz aracı eski haline getiricez çalışırsa veririz çalışmazsa çekiyicle alırsınız dediler kafayı yemek üzereyim

Bu arkadaşlar bilmiyorlarmıymış volant'ın namı diğer volan'ın şanzıman önündeki bir parça olduğunu ve kavrama değişiminde muhakkak değişmesi gerektiğini aksi taktirde adaptasyon zorluğu yaşandığını? İşte yetkin olmayan personel çalıştırmanın sonuçları bunlar. Maalesef 200-300 bin liralık araçlara binip 2-3 bin lira maaşla çalıştırılan personellerden çözüm bekliyoruz. Aynı şekilde herşeyi geri kapattıklarında muhtemelen aynı titreme ile aracın çalışacaktır. Tabi açarken bir zarar vermedilerse ne de olsa değişecek diye.

Volan ve kavramayı söküp taktıktan sonra aracın çalışmama şansı olmamalı. Mekanik parçalar bunlar ayrıca araç çalışır ama en fazla gitmez o da volan motordaki hareketi şanzımana aktarmadığı için olur. Zaten kavrama değişiminin sebebi bir çeşit volanda oluşan eğiklik neticesinde olan hareket doğrusallığının bozulması. Bu nedenle titreme olur ancak sürüşe engel değildir.

Bu arkadaşlar bilmiyorlarmıymış volant'ın namı diğer volan'ın şanzıman önündeki bir parça olduğunu ve kavrama değişiminde muhakkak değişmesi gerektiğini aksi taktirde adaptasyon zorluğu yaşandığını? İşte yetkin olmayan personel çalıştırmanın sonuçları bunlar. Maalesef 200-300 bin liralık araçlara binip 2-3 bin lira maaşla çalıştırılan personellerden çözüm bekliyoruz. Aynı şekilde herşeyi geri kapattıklarında muhtemelen aynı titreme ile aracın çalışacaktır. Tabi açarken bir zarar vermedilerse ne de olsa değişecek diye.

Volan ve kavramayı söküp taktıktan sonra aracın çalışmama şansı olmamalı. Mekanik parçalar bunlar ayrıca araç çalışır ama en fazla gitmez o da volan motordaki hareketi şanzımana aktarmadığı için olur. Zaten kavrama değişiminin sebebi bir çeşit volanda oluşan eğiklik neticesinde olan hareket doğrusallığının bozulması. Bu nedenle titreme olur ancak sürüşe engel değildir.

Açıklamanız için çok teşekkür ederim. Bu mağduriyetten dolayı servisin yardımcı olması gerekmez mi bana biz size bu ihtimali söylemeyi unuttuk volanı biz karşılayacağız demeleri gerekmez mi 2.680₺ ödemek için amlaştığım bu firma şimdi benden 5.600₺ istiyor

Açıklamanız için çok teşekkür ederim. Bu mağduriyetten dolayı servisin yardımcı olması gerekmez mi bana biz size bu ihtimali söylemeyi unuttuk volanı biz karşılayacağız demeleri gerekmez mi 2.680₺ ödemek için amlaştığım bu firma şimdi benden 5.600₺ istiyor

Bununla ilgili servis size biz kavrama arızalı dedik der işin içinden çıkar. Bu bir gerçek dünya burası da Türkiye. Ancak Doğuş Otomotiv tarafına şikayet ederseniz birşeyler çıkabilir ama süreç uzar. Satış Sonrası Hizmetler alanında dünyanın en zayıf ülkelerinden birindeyiz. SSH puanları abartılarak yazılsa da bu ülkede durum bu şekilde. Siz de hoşgeldiniz aslında hoş olmadı ama başka karşılama cümlesi maalesef yok.

Bununla ilgili servis size biz kavrama arızalı dedik der işin içinden çıkar. Bu bir gerçek dünya burası da Türkiye. Ancak Doğuş Otomotiv tarafına şikayet ederseniz birşeyler çıkabilir ama süreç uzar. Satış Sonrası Hizmetler alanında dünyanın en zayıf ülkelerinden birindeyiz. SSH puanları abartılarak yazılsa da bu ülkede durum bu şekilde. Siz de hoşgeldiniz aslında hoş olmadı ama başka karşılama cümlesi maalesef yok.

Doğuş otomotive şikayette bulundum ne yapacağımı şaşırdım bakalım ne olacak. Teşekkür ederim ilginize

Bir sorum daha olacak izninizle volan ve kavramayı değştirdikten sonra bu meblağalar tramerde gözükür mü? Teşekkürler

Geri
Üst Alt