Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Direksiyon,vites topuzu,kapı kolu

golbasierdem

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar,Direksiyondaki çizikler,vites topuzundaki çatlaklık ve iç kapı kolu tutma.İç kapı kolu tutma yerinde renk solması kavlamalar var,vites topuzunun üst kısmındaki plastikk kısım çatlamış ve direksiyonda da aynı şekilde çizikler ve deformeler var. Bu parçaların onarımı olur mu mesela; kapı kolunu boyatma gibi. Fiyatları nelerdir bilgisi olan arkadaşlar var mı?

resimleri yüklemeye çalıştım ancak hep sorun çıkıyor

ugubysy3.jpg

Toledo veya mk1 leonlarda sıradan bir durum...fiyatları bilmiorum ama umarımuygun kesenize göre bulursunuz

bence direksiyon ve vites topuzunu deri kaplatabilirsiniz. kapı kollarınıda ya folyo kaplatın yada boyatın

Orjinal takıntınız yok ise 50-70 TL arası çok güzel vites topuzları var sahibinden üzerinde. Kapı kollarını ben asetonla sildim, temiz bir işçilik ile aseton parasına halletmiş olursunuz. Direksiyon bende de problem. Onu da su zımparası ile kazıyıp deri mont boyası ile yapanlar vardı. Ben direksiyon söktürüp deri kaplatmayı düşünüyorum.

Direksiyonu deri kaplatırsanız güzel duruyor ve aynı şekilde vites topuzunu da kaplatın. Kapı kolu açma yerlerini güzel temizledikten sonra dekoratif plastik malzeme boyası ile bayarsanız probleminiz çözülecektir.

Orjinal takıntınız yok ise 50-70 TL arası çok güzel vites topuzları var sahibinden üzerinde. Kapı kollarını ben asetonla sildim, temiz bir işçilik ile aseton parasına halletmiş olursunuz. Direksiyon bende de problem. Onu da su zımparası ile kazıyıp deri mont boyası ile yapanlar vardı. Ben direksiyon söktürüp deri kaplatmayı düşünüyorum.

Asetonla silince alttan çıkacak olacak renk yine siyah mi? Direksiyonu deri kaplatmak ne kadardir ortalama? Vitesin ust kismindaki plastik parça degismez mi komple vites topuzu mu degismesi gerekiyo

Asetonla silince alttan çıkacak olacak renk yine siyah mi? Direksiyonu deri kaplatmak ne kadardir ortalama? Vitesin ust kismindaki plastik parça degismez mi komple vites topuzu mu degismesi gerekiyo

Benimkinde boya rengi gri gibi bir şey silince altta siyah kısım kaldı. Hiç olmadı bir süre sonra folyo kaplatırım. Direksiyon kaplaması da 100-200 TL gibi bir şey duymuştum. Direksiyon sökülmeden de yapılabilenleri var. Örnek aşağıdaki linkten attım. Tam detaylı araştıramadım. Kırık parçayı bulmak muhtemelen çok zor olacaktır. Kırık olan kısmı komple sökersen de sırıtmayacak gibi gözüküyor. Örnekleri çoğaltmak mümkün

Hazır geçmeli tipler: Dreamcar Sport Direksiyon Kılıfı 14003111 - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com

Dikişli tipler: Modacar Gerçek Deri Siyah Sarmalı Direksiyon Kılıfı 180004 - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com

Kaplamalı tipler: STARWAX®, TÜRKİYE/ Direksiyon Simidi Kaplaması ve Oto Deri Deme - ALTINU Deri ve Otomotiv San Tic A.S. (+90 216 572 60 90)

Geri
Üst Alt