Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

direksiyon sertleşmesi

Hergün yaptığınız yol kısa mesafemi? Kaçar dakika kullanıyorsunuz? Yurtdışındaki sitelerde aracın akü voltajı ve şarj durumumun elektrikli direksiyona etkisi tartışılıyor.. özellikle soğuk havalarda şarj uzuyordur, çok kısa mesafe gidip geliyorsanız, malum sabah akşam farlarıda yakıyoruz, kalorifer fanı vs
Ne dersiniz? Uzun yolculuklardan sonra fark varmı?
02ca7a83ed9bb434cef933cf9a7f0b64.jpg
Olabilir alper bey. Sabah giderken ki direksiyon sertliği ile akşam donusteki sertlik aynı değil. Akşam sanki daha yumuşak. Sabah hava -6 dereceydi akşam dönüşte 3 derece. Soğuğun direksiyon üzerinde etkisinin olduğunu düşünmeye başladım. Bahsettiginiz uzun mesafe, kısa mesafe ve akü faktörlerinin de etkisi olabilir. Çünkü 4km lik bir mesafeyi gidip geliyorum.

Bu mesaj LG-D802TR cihazımla SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Olabilir alper bey. Sabah giderken ki direksiyon sertliği ile akşam donusteki sertlik aynı değil. Akşam sanki daha yumuşak. Sabah hava -6 dereceydi akşam dönüşte 3 derece. Soğuğun direksiyon üzerinde etkisinin olduğunu düşünmeye başladım. Bahsettiginiz uzun mesafe, kısa mesafe ve akü faktörlerinin de etkisi olabilir. Çünkü 4km lik bir mesafeyi gidip geliyorum.

Bu mesaj LG-D802TR cihazımla SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
O zaman ondandır, arabanızda birşey yok bence trafiksiz 4 km çok kısa kesinlikle aküyü doldurmaz.. arada uzun mesafe yapıp iyice bir doldurmak lazım, sonrasında dikkat edin bakalım.. selamlar..

aracınızın sürüş modları varmı? spor mod kaynaklı olabilir...

Geri
Üst Alt