Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Devir sorunu

Asder

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar, aracımda stop etme sorunu vardı bugün ustama gittim önce gaz ayarı yaptı sonra boğaz kelebeğini temizledi sorun kısmen çözüldü gibi ama ben hala araçtan keyif alamıyorum. Sürüş esnasında ayağımı gazdan çekince çok hızlı bir şekilde devir 2000-2500 den 1000 in altına düşüyor 800 civarına ve tekliyor titriyor stop edecekmiş gibi usta devirde sorun olmadığını söyledi sizin düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi rica ederim. Araç ibiza 2007 1.4 elegance tam otomatik 135.000km de 2007 model

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Ateşleme ile ilgili konularda uzaktan problem şudur demek çok zor.
Aklıma gelen kontrol edilmesi gereken noktaları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

Yakıt pompası,
Yakıt filtresi,
Gaz kelebeği,
Distribütör,
Enjektörler,
Buji kabloları,
Bujiler,

Hatta başka bir yerde problem olup da yukarıda bahsettiğim noktaların verimli çalışmasını engelleyen başka bir etken de olabilir.

Ateşleme ile ilgili konularda uzaktan problem şudur demek çok zor.
Aklıma gelen kontrol edilmesi gereken noktaları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

Yakıt pompası,
Yakıt filtresi,
Gaz kelebeği,
Distribütör,
Enjektörler,
Buji kabloları,
Bujiler,

Hatta başka bir yerde problem olup da yukarıda bahsettiğim noktaların verimli çalışmasını engelleyen başka bir etken de olabilir.

Teşekkür ederim komple bir baktırmak gerekecek anlaşılan

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Aracın orjinal arıza tespit cihazı ile bütün sistem kontrol etmek lazım mutlaka bir arıza vardir

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt