Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Değer kayıp tazminatı

Birde şöyle bir bilgi aktarayım arkadaşlar aracı 0 km olarak aldınız 1 sene sora kaza yaptınız mahkeme karşı tarafın 2000 tl değer kaybı tazminatı ödemesini onayladı parayı aldınız problem çözüldü sıkıntı yok ama bir sonraki kazada diyelim ki 2 ay sonra birdaha kaza yaptınız bu sefer dava açamıyorsunuz çünkü daha önce aracınız bir değer kaybına uğramış oluyor bir araç bir kere değer kaybeder mantığındalar 3 parça değişse 10 bin tl alsanız da aynı parça boya yapılsa 600 tl alsanız da aynı devletin gözünde 2. kez dava açmıyorsunuz işin özü dava açabilmek için tramer kaydında hiç hasar çıkmıyor olması lazım ve sadece tek seferlik bir uygulama malesef.

Değer kaybını sigorta sirketi karsilamayabilir. Bence surucuden alirlar...tabi % 100 sucluysa

benim durumumda; tramer raporunda karşı taraf %100 hatalı çıktı.
bu sebeple benim aracımın hasarını karşı sigorta karşıladı.
benim kaskom, kaskonun eksperi ve servis ile konuştuğumda değer kaybı ile ilgili karşı tarafın trafik sigortasına başvurmam gerektiğini söylediler.(hatta kasko eskperi biraz sohbetten sonra bize de zaman zaman böyle dosyalar geliyor benim dosyayı yani servis faturalarını ve diğer bilgileri filan inceleyince mesela bu dosya bana gelseydi şu kadarlık bir deger kaybı olmuştur derdim dedi) bende karşı sigortayı aradım ve konuyu anlattım, normal karşıladılar ve çeşitli belgeler ve başvuru dilekçesi istediler. bende perşembe günü kargo ile gönderdim. dünde dosyamın açıldığına dair mesaj geldi.
he iki tarafta olma ihtimalimize karşı; herkese faydalı olabilecegini düşündüğüm için gelişmeleri aktarıyor olacağım.

Geri
Üst Alt