Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cupra 0-100 kaç sn?

gtech testı ısteyenler haftasonları subway e ugrasın arkadasta vardı b ara bakıyoduk sırayla kendı aramızda:)

Artık suphe goturmuyorum dsg 7 degerlerıne baktım cupradada polo gtı dada aynı degerler mevcut oranlar aynı ıbızanın tasarımı daha daha az ruzgar dırencı alıcak turden daha hafıf eger polo gti 6.9 gosterılıyorsa cuprann 7.2 olması gercekten ımkansız sız ne dusunuyorsunuz bu konuda bence polo gtı ın sonradan pıyasaya cıkması ve tasarım yonunden ıbızadan gerı kalmıs olması performas verılerını carpıtarak satıs polıtıkası dusunulmus gıbı gelıyor bana kı ben kendı verımden 6.8 oldugunu gozumle gordum polo gtı test ettım aynı anda cupradan cok az agır oldugu bellı kullanmıs ınsanların bu konu hakkında gorusu yokmu

Belgeli strateji isterseniz, yutüp te polo gti veya Audi A1 aratın, hd kalitesinde bir ton video var, Ibiza cupra denince sadece amatör çekimler mevcut.

ibizanın artıları cok daha fazla hem agırlık hem aerodinami hem devir çevirme farkı daha sayılcak cok sey var nasıl polo gti daha hızlı ??? Gecenlerde karşılaştırma konusuna Alp polo gti kesinlikle daha hızlı die iddia ediodu neye gore edio somut kanıt ne neye dayanarak polo gti daha hzlı alp açıklarmısın???

İsmail özer polo gti alıo alsında denemeler ard ardına yapılcak videolar cekilcek dier polo gti sahibi arkadas roll nedir bilmio hız yapmaktan cekinio onla yapamıoruz bi türlü naz yapıo...

Şanzıman oranları;Polo gti 180ps

Type of clutch single-disc dry clutch

Gearbox 7-speed DSG

Individual/overall gear ratio, 1st gear 3.5/15.53:1

Individual/overall gear ratio, 2nd gear 2.273/10.085:1

Individual/overall gear ratio, 3rd gear 1.531/6.793:1

Individual/overall gear ratio, 4th gear 1.122/4.978:1

Individual/overall gear ratio, 5th gear 1.176/3.795:1

Individual/overall gear ratio, 6th gear 0.951/3.069:1

Individual/overall gear ratio, 7th gear 0.795/2.565:1

Individual/overall gear ratio, R gear 4.17/17.414:1

Seat ibiza cupra oranları

Gearbox type 0AM.J.LED
Ratios I 3.500
II 2.272
III 1.531
IV 1.121
V 1.176
VI 0.951
VII 0.795
R 4.169
Group 1 ratio 4.437
Group 2 ratio 3.227
Group 3 ratio 4.176

Goruldugu uzere aynı gerek aero gerek agırlık farkı seatı polo gtı dan yavas tutacak hıcbır neden yok aracların ıkısıde onden cekıslı amacım polo gtı ı ibiza gecer degıl ama bırınde 7.2 yazılıp bırınde 6.9 verılmesı salak yerıne koyuluyorum dusunduruyor ha belkıde dogrudur ama bu verılerle dogru olması gercekten guc kı tekrardan soyluyorum kendım test ettım ve agır oldugunu gordum gtı ın

A1 / gti / cupra aynı otomobildir, koltuk/far vs. dışında teknik anlamda, hatta gti da aküyü motor bölümünde gördüm, cupra da bagajda, bu yük dağılımını, ağırlık merkezini ciddi anlamda değiştirir. A1 e bakmadım.

ibizanın artıları cok daha fazla hem agırlık hem aerodinami hem devir çevirme farkı daha sayılcak cok sey var nasıl polo gti daha hızlı ??? Gecenlerde karşılaştırma konusuna Alp polo gti kesinlikle daha hızlı die iddia ediodu neye gore edio somut kanıt ne neye dayanarak polo gti daha hzlı alp açıklarmısın???

Somut kanıtı açıklamıyım istersen :)

bence benim dediğim gibi polo gti 6.9 saniye olması.......Almanyada bu aracı test ederken 0-60 mph olarak deniyolar bizim burdaki 0-96km ye eşit oluyor yani......oran orantıdan polo gti 0-60 mph da 6.9 saniyeyse 0-100 km de de 7.2 saniye yapıyor =D =D

Geri
Üst Alt