Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

cordoba bakım % yakıt??

O foşurt sesi muhtemeln depon son çeyreğe falan düştüğünde geliyordur. Yakıt basıncı azalınca mazot pompalama sesi

arkadaşlar bir depo mazot ile 600 km normal mi sizce (1.4 tdi) ? aracın bakımını yaptırmadan önce 700 ü rhaat görüyordum şehiriçi.şimdi 600 ü zor görüyor.sorun nedir sizce?

bakım yaptırdıgınız yere dıkkat edın zıra bazı servısler 5 tl parcaya dahı tenezzul edıyor. aldıgım araca eskı sahıbı 1 ekım 2010 tarıhınde servıse goturmus amortısor vb degıstırmıs arabayı aldıktan sonra yetkılı servıste aracı ınceletırken amortısor kontrolu ıcın skoulunce baktıkkı amortısor degısmıs ama lastıklerı eskı yırtık lastıkler takılmıs bunalara ılavaten adamdan 1600 tl para bakım parası almıslar. ıstanbulda anadolu yakasında bır servıs yakında faturalara bakayım yerı soylerım

o foşurt sesi son çeyrekte gelmeye başlıyor....

evet,son çeyrekte yapıyormuş,bu mazot filtresinde de aynısını yapıyor:p
bu aralar shell gtl kullanıyorum,1.6hdi-tdci motorlu 308 ve focusu 0-100,rollingde geçiyorum.. ama 180den sonra fark kapanıyor,5.vitesimiz az daha uzun olsaymış:hosgeldin:
bir de altı süngeli olan orj. hava filtremi çıkarıp normal olanını taktım,geçirgenliği daha iyi,sanki daha rahat nefes alıyor alt devirlerde.. üstlerde ise 4700devri zorladım ilk defa,arkamdan sis bombası atılmış gibiydi:D GRKMSRGL,sizde nasıl bu redline barajı..anladığım kadarıyla cordobayı iyi tanımış birisin..

GRKMSRGL,sizde nasıl bu redline barajı..anladığım kadarıyla cordobayı iyi tanımış birisin..

son çeyrekten sonraki çizgiye gelir gelmez yanıyor 191km yol yaptıgım oldu kırmızı yandıktan sonra ama 191. kmde araba stop etti allahtan kendi hızıyla petrole kavuştu yol bilgisayarında range 0 olduktan sonra 70km gittim stop etmeden 10 km öncede dızzzzz die bir ses geliyor zaten sanırım o ses pompadan geliyor artık dızzzzz die gelen sesi duydugumda daha fazla gitmiyorum ama mazot bitip stop ettiğinde de sıkıntı yok tekrar doldurdugunda iki üç kez kontağı açıp bekleyip kapattıgında pompalama işlemi yapmış oluyor ve 3-5 sn marşa basılı tutarsanız hemen çalışıyor bu arada yakıt tamamen bittiği anda o 3-5 snlik marş basma sürecinde araç inanılmaz derecede titriyor vites kolunuda bi elle tutmuştum aşırı sarsıntı oluyor çünkü ve motor kulaklarına zarar verebilir o titreme o yüzden tam bitirmemek lazım dızzz sesi gelir gelmez benzinliğe girmek gerek bu dızzz sesi çok duyulabilir bir ses değil iyice kulak vermek gerek rölantide çalışırken...

teşekkürler..
ben (650de ışık yanıyor)750km giderim o zaman ,zorlasam 800ü bulur;malum çok sık dur-kalk ve rampa tırmanışına maruz kalıyor .. ışık yanınca mı yoksa ibre sona gelince mi 7lt mazot kalıyor acaba..
rpm redline konusu nasıl peki?? 5000e doğru gidiyordu rampa aşağı,normalde en fazla 4600 yapıp vitesi yükseltirim.. sizin araç okunmuş olduğu için farklıdır belki:D

teşekkürler..
ben (650de ışık yanıyor)750km giderim o zaman ,zorlasam 800ü bulur;malum çok sık dur-kalk ve rampa tırmanışına maruz kalıyor .. ışık yanınca mı yoksa ibre sona gelince mi 7lt mazot kalıyor acaba..
rpm redline konusu nasıl peki?? 5000e doğru gidiyordu rampa aşağı,normalde en fazla 4600 yapıp vitesi yükseltirim.. sizin araç okunmuş olduğu için farklıdır belki:D
hoca yaşıyor olsaydı senin arabayı da okuturduk ama rahmetliğin nefesi kuvvetliymiş iyi okumuş üflemiş:)

bende 5500 e geliyor devir saati:)
ışık yandıgında dediğin gibi yaklaşık 7-8 lt mazot oluyor içinde ama sen normalde bir depo ile 650 gidiyorsan ışık yandıktan sonrada gideceğin 50-60 kmdir:)

Geri
Üst Alt