Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

cordoba 1.4 tdi porya teker bilyası,önlerden gelen uğultu (resimli)

kirlisakal

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar...
aracımla ilgili can sıkıcı bir problem çıktı.çukurdan sanırım ön lastiklerden gelen hızlandıkca sesi artan uğultu belirdi.bugün aracı lifle kaldırıp komple 4 lastiği elle cevirdim.sağ lastık cevirirken tuhaf bi sürtünme sesi sanırım teker bilyası dağılmış.bilya yatak kısmı yuvası dağılmadan inş değiştirecem ...bunun için kaliteli skf marka bilya kullanmaya düşünüyorum.sol tekerlekte bişi yok ama her iki ön tekerlek lastik oynaması normal midir nedir pek anlayamadım oynuyor ama ikisini birden bilyalarını porya teker bilyasını en kısa zamanda değiştirecem teşhisi koymuş bulunmaktayım.olayları an mı an konumda paylaşır aynı sorun yaşayan arkadaşlara da bi ışık olur düşüncesindeyim.skf rulmanların bayiisini bulmam gerek :) orjınalleri pahalı skf de kaliteli bişi bakalım cabuk olmam lazım yoksa başıma başka işler açmasın hayırlısı teker arasına gene para sıkışmış.tüm scw ailesine duyrulur :)

teker rulmanı fag marka aldık 128 lira absli ....z rotuda değiştireyim denge için...gene bana erzurum yolu gözüktü...erzurumda eş dost akraba var mı özel servis @dadaş34

Abi rulman da koyo dene skf daha iyi ben makine yedek parçalarında genelde koyo kullanıyorum

kurye ile elden teslime verildi
gunaydın tavsiyelerini dikkate alacam ...siparişleri iptal ettim.erzurum tortum yolu üzerindeyim artık ne varsa parçacılarda en iisini takacaz olmadı orjınal...

evet beyler !!! bugün paraları erzurum sanayisine yatırdık :) sabah ilk ışıklarıyla beraber yardırdık uğultuyu dinleye dinleye :D erzurumun tortum yolu üzerinde bi tane özel servis bulduk.ilgi alaka super.çaylar muhabet sohbetde güzeldi ustalarla hepsi canayakın işten anlayan eli düzgün çıraklar gırgır şamata :) önce tekerleri kontrol edildi.kendi teşhisim doğru cıktı sağ ön tekerlek porya bilyası dağılmış+z rotun biri arızalı.değiştirmişken cifti birden değişti.çifti z rot ayd marka işcilik dahil 80 türk lirası+fag marka işçilik dahil 200 türk lirası vee hemen arkasına rot-balans (dadaş rot balans son teknolojı) 50 türk lirası da bu etti toplam 330 lira.allahtan özel servis 4 taksit yaptı :D buna arıza tespit cihazla araç kontrolu,ön takım düzen kontrolu da dahil...neyse değiştirildi sonuç perfect sesten eser yok tık yok direksıyona guven geldi.hemen arkasına erzurum erses seat yetkili servisine uğradım bir çay içmeyle beraber poryanın fiyatını öğrendim.orjınal diye fag marka kullanıyorlarmış.sadece tek porya 300 lira işcilik haric :) gelmişkende yan dikiz aynalara orjınal krom fr kapağı sipariş ettim almanyadan gelecek.cifti 116 lira.tatlı bi o kadarda yorucu birgun gecirdim.olan paramıza oldu ama yapılacak bişi yok.araban var derdin var.cukurlardan tumseklerden az daha dikkat bundan böyle.alp otomotiv ve rotcu dadaş oto rot balansa burdan sonsuz tşkler...erzurumlu olupta iyi usta var mı diye sormayın :) saygılar

Son düzenleme:
bu arada koyo moyo yokmuş :) fag ve skf bayileri var.malzemeler z rot da dahil hepsi kaliteli baya bi götürür kanısındayım.100-70-50 liralara da var porya ama çin malı.skf de başlı başına kalite 250 lira :D @memet_one

Geri
Üst Alt